Skocz do zawartości
PiotrekR

Który Epox Fajniejszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji mojego sentymentu do zielonego laminatu i z faktu że zajechałem 8rda (R.I.P) chciałbym zakupić jakiegoś epoksika.Ceny podobne więc co wybrać??

Proszę o opinie posiadaczy!

Co do bajerów to nie potrzebuje sata fire wire i wypasionego dźwięku bo mam live5.1

chociaż różnice w cenie są znikome, więc jak mam dopłacić 30 zł to nie gra to roli.

Procka mam 1,7xp więc wiadomo że płytę będe męczył..chociaż zadowolą mnie w zupełności osiągi mojej poprzedniej płyty (stabilne jak skała 2200mhz):)

 

No to tyle...

 

Dzięki i pozdrowienia dla wszystkich epoksiarzy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoras z wersji Pro posiada juz troj czy cztero-fazowe zasialnie...a to moze pomoc w o/c, w dodatku nie dosc ze ma bajerki ;) to ejst temperature zczytują z czujnika w jądrze a nie w podstawce procka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX 8RDA3I :) kumpel ma 8rdai3+pro i nie może przekroczyć bariery 200MHz fsb

1538159[/snapback]

@spOOk Czy rev2.1 ma trzyfazowe zasilanie? Bo wydaje mi sie że tak.

A rev 3.3 ma już dwufazowe, tak ją ulepszyli. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX 8RDA3I :) kumpel ma 8rdai3+pro i nie może przekroczyć bariery 200MHz fsb

1538159[/snapback]

To prawdopodobnie wina BIOS-u. Nowy jest ponoc calkiem gowniany, a na pazdziernikowym musialem sie sporo nameczyc zeby osiagnac stabilne 200 (m.in. trzeba bylo podniesc napiecie na chipsecie do 2.0 v :mad: ) wiec dzialalem na 190.

Natomiast na styczniowym biosie Merlina od razu wyciagnalem stabilne FSB 220, a ostatnio zbezczelnialem na tyle ze podnioslem je (mimo kiepskich pamiatek 2x512 dual) do 230- i tez stabilne jest. Jako ze firewire, SATA raid, 2 sieciowki, niezly dzwiek itp. duperele rowniez sa nie do pogardzenia twierdze stanowczo ze 8rda3+PRO w niczym nie ustepuje podobnym produktom innych firm (np. Abit NF7) A BYC MOZE NAWET JE PRZEWYZSZA :wink:

J-23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol epox 8rda3l hehehehhe na tym nie pojdziesz wyzej niz 230fsb

ja mialem na tym max 231 bez modow

najlepiej to szukasc 8rda3+

 

up.

 

no fakt faktem za ten hajs lepiej kupic sobie nf7-s i dac sobie spokoj w tym przypadku z epoxem

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi mowi ze jednak wezme 8rda 3+pro...fsb 200 i tak nie bede przekaraczał bo mi pamiątki nie wyrabiają. podobno 8rda3I pro podczas dużego obciążenia wydaje z siebie upierdliwe dźwięki (kondensatory) a ja jestem ciszofilem:]

Jak to jest z tymi revision'ami płyty 8rda3+pro??która jest najnowsza??którą najlepiej wybrać

 

Co do płytek abita nic nie mam i na pewno są świetne,jednak jak już pisałem do epoksów czuje sentyment:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polece starego dobrego 8rda+ rev 2.2, nie zadne nowe PRO, mialem ta plytke sporo czasu i bylem absolutnie zadowolony, jak pamieci zmienisz to i do 260 mhz fsb mozna dobic, jedyny maly minus to to ze nie ma SATA, reszta potrzebnych rzeczy jest na pokladzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa...tylko że nówki już nigdzie nie kupie:/z chęcią zapodał bym sobie 8rda - taką jaką mialem przedtem(w komputroniku bańke droższa od tych wymienianych przeze mnie w opisie).

na alledrogo nie wiem czy jest sens wydawac 150-200 zł za używanego epoxa na nforsie bo wiadomo ze ludziska kupowali je po to żeby je żylować-wole dac 250 za nówke 8rda3+pro.

 

Doradźcie który revision brać!!no i czy faktycznie dobrze że napaliłem sie na ten model epoxa....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj epoxa. Lepszym wyborem bedzie nepewno DFI albo ABIT. Mam epoxa 8rda3+ rev 3.3 i sorry ale wydajnosc ma smieszna, krecic sie moze kreci ale bez przesady kazda lepsza to potrafi. A co do zasilania to mozna poznac po ilosci cewek czy jeszce po czyms??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...