Skocz do zawartości
paweb

Dhcp In Win 98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Mam internet bezprzewodowy w domu. Mam routera DI-514 w laptopie mam karte PCMCIA tez DI wsio chodziło elegancko ale zrobilem formata i wgrałem win 98 znowu. I mam problem nie chce mi neta wykryc. Mam DHCP i cos laptop go nie widzi. Znaczy łaczy sie z netem ale ustawienia sa poryte jakies. WOgle nie widzi IP z dhcp tylko jakies inne bo jakis dziwny serwer dhcp on ma :(. W kompie tez mam karte bezprzewodowa i wsio smiga elegancko. Wykrywa serwer dhcp dostaje IP wsio gra a tam nie moge nie wiem jak to ustawic. Pokazuje ustawienia ipconfiga z kompa z Win XP

 

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600](C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig /AllKonfiguracja IP systemu Windows        Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : domowy        Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :        Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany        Routing IP włączony . . . . . . . : Nie        Serwer WINS Proxy włączony. . . . : NieKarta Ethernet Połączenie sieci bezprzewodowej:        Sufiks DNS konkretnego połączenia :        Opis . . . . . . . . . . . . . . :  802.11b WLAN PCI        Adres fizyczny. . . . . . . . . . : XX-XX-XX-XX-XX        DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak        Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak        Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.101        Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0        Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1        Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1        Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1        Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 9 lipca 2005 09:08:58        Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 17 czerwca 2007 14:31:16

 

A w laptopie mam jakis serwer DHCP jakies 255.255.255.1 zamista tak jak tu 192.168.0.1 i IP otrzymuje jakies dziwaczne na routerze IP sa ustawione tylko dwa 192.168.0.100 i 192.168.0.101 jeden do kompa drugi do laptopa wiec nie pownno byc problemu. :( Nie wiem moe jakos mozna w win ME ustawic adres serwera DHCP bo on ma sam wszystkie ustawienia wykryc :(

 

Daje tutuaj ipconfig z laptopa

 

Konfiguracja IP systemu Windows        Nazwa hosta . . . . . . . . : LAPTOP        Serwery DNS . . . . . . . . :        Typ węzła . . . . . . . . . : Transmisja        ID zakresu NetBIOS. . . . . :        Routing IP włączony . . . . : Nie        Serwer WINS Proxy włączony  : Nie        NetBIOS Resolution używa DNS: Nie0 Karta Ethernet  :        Opis. . . . . . . . . . . . : D-Link Air Wireless LAN Adapter        Adres fizyczny. . . . . . . : xx-xx-xx-xx-xx-xx        Włączone DHCP . . . . . . . : Tak        Adres IP. . . . . . . . . . : 169.254.3.200        Maska podsieci. . . . . . . : 255.255.0.0        Brama domyślna. . . . . . . :        Serwer DHCP . . . . . . . . : 255.255.255.255        Podstawowy serwer WINS. . . :        Pomocniczy serwer WINS. . . :        Dzierżawa uzyskana. . . . . : 10 07 rr 12:07:10        Dzierżawa wygasa. . . . . . :

W necie wyczytalem ze komp nie moze sie połączyc z serwerem DHCP ale jak to mozliwe jak drugi komp sie laczy. A Laptop przed formatem tez dizałał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu to nie da. Komunikat o IP z puli 169.254.x.x jest standardowym komunikatem spowodowanym brakiem komunikacji przez DHCP...

 

Spróbuj tak. Uruchom konsolę i wpisz:

 

ipconfig /release i potem ipconfig/renew

 

Jeśli nie pomoże i nadal bedzie "sieczka", wtedy przyczyny musisz szukać w okablowaniu, wtyczkach lub błędnym ustawieniu sterownika sieciówki w laptopie. Innych mozliwości nie ma.

 

Po drugie co miałeś na myśli pisząc : "na routerze IP sa ustawione tylko dwa 192.168.0.100 i 192.168.0.101 jeden do kompa drugi do laptopa wiec nie pownno byc problemu"?

 

Albo coś nieprecyzyjnie sie wyraziłeś albo masz zdrowo pokiełbaszone na routerze.

Jak możesz mieć ustawione na stałe takie adresy jak DHCP SAM z puli przydziela kolejne IP od 192.168.0.2 w górę w przypadku podsieci ustalonej na 192.168.0.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...