Skocz do zawartości
cichy106

Sdi Przez Usb ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam właśnie taki konwerter USB-COM, który rzekomo współpracuje z terminalem SDI. Podczas logowania gdy następuje weryfikacja nazwy użytkownika i hasła proces nie postępuje dalej, SDI nie może się zalogować. Nie wiem czego to jest wina ? Portu, kabla sdi czy konfiguracji. Doradźcie mi coś.

 

Mam jeszcze jeden problem z SDI. Od kiedu kupiłem nowy komputer (na poprzednim wszystko śmigało aż miło, SDI przy ściąganiu większej ilości danych po prostu się zawiesza. Nie jest zerwane połączenie - zanika upload i download. Muszę zrestartować komputer i ponownie nawiązać połączenie by net działał. Poradźcie coś proszę ! (Właśnie z tego powodu próbuję podłączyć terminal przez USB, mniemam że rozłączanie może być spowodowane wadliwym działaniem portu COM)

 

System: Windows 98 SE (pod XP net pada juz po kilka minutach)

Procesor: Barthon 2500 XP

Pł.Główna: Soltek SL-75FRN2

Pamięć: 2*256 Kingston

Grafa: Sapphire Radeon 9600 Pro Atlantis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie cos czasami....

 

ale czy aby zmiana portu cos pomorze?

1542881[/snapback]

 

Nie wiem, ale chwytam się wszystkich możliwych sposobów... Myślę, że wszystkiemu jest winna płyta główna ! Nie mogę nawet grać w snookera itp. gierki na wp.pl. Nie wiem, czemu ?! Nie mam dostępnych tych portów ?! Ale dlaczego ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że po zmianie z RS232 na USB net się zawiesza, a jak podłączysz terminal do rs232 wszystko jest ok?

Byćmoże związane to jest z prędkością bo rs232 ma max prędkość 115kbps a SDI samo w sobie chyba może działac z prędkością 160kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam właśnie taki konwerter USB-COM, który rzekomo współpracuje z terminalem SDI. Podczas logowania gdy następuje weryfikacja nazwy użytkownika i hasła proces nie postępuje dalej, SDI nie może się zalogować. Nie wiem czego to jest wina ? Portu, kabla sdi czy konfiguracji. Doradźcie mi coś.

Witam. Ja mam ten sam problem. tzn zastanwiam sie jak odpalic sdi na laptopie gdzie nie ma portu com i pomyslalem o przejsciwokach z rs232->usb. I walsnie nie wiem czy to dziala i czy nie trzeba miec do teg ospecjalnego sterownika pod usb. Wiem ze takei cso jest nozliwe, bo jak byl u mnie pan z tepsy keidsy naprawiac lacze, to mial laptopa i kalbel z przejsciowka i dzialalo mu.

 

A co do niedzialania Cichy, to moze to wina tego, ze tak pzrejsciowka niekoniecznie wspolpracuje dobrze z urzadzeniamia wymagajacymi przerwania IRQ, a SDI chyab tego wymaga ?

 

Jesli ktos ma sdi dzialajacae pod usb , niech cos napisze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Komputroniku kupilem sobie konwerter rs232-usb, przed chwila podlaczylem sdi... zadzialalo :) zaraz wracam do dalszych testow. Cos mi sie jednak wydaje, ze ze wzgledu na wydluzenie kabla i pzrejsciowke, predkosc nieco spadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby SDI dzialalo poprawnie na Windows XP potrzebna jest odpowiednia łatka badz SP1

1549885[/snapback]

Ludziska ja chyba wszystkie ínformacje przeczytalem o tym SDI !!! Sluchajcie. Podstawy: SDI MA NA STALE PRZYPISANA PREDKOSC 115 kpbs i nie jest to ograniczenie wynikajace z portu RS232 (nie mozna tej predkosci ani zwiekszyc ani zmniejszyc :D) Dobrze, zgadzam sie zeby na XP dzialalo poprawnie SDI trzeba miec latke ale ja te latke mam i problem musi byc innego typu. 2 sprawa. Ta przejsciowka, u mnie nie dziala (sterowniki sa zainstalowane, sprzet zainstalowany poprawnie) czyli jest to albo wina pyty glownej, albo przejsciowki albo SDI. Jak wroce poprosze kumpla, wpadnie do mnie z laptopem i wykluczymy ktoras mozliwosc. Jesli okaze sie ze kabel i modem sa ok. Zmieniam plytke ! Piszcie. Sorry za moj przestoj maly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno nie mylcie tych dwoch rzeczy: nie spotkalem jeszcze przejsciowki RS232-USB. Ta ktora sie bawimy to USB-RS232. Ja swoja kupilem na allegro za 2 dychy z kawalkiem, dlatego podejrzewam, ze i z nia cos moze byc nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę edytuj swoje posty a nie piszesz jeden pod drugim.

1578838[/snapback]

OK. Z miejsca przepraszam, będę postępował według zaleceń. Jestem początkującym forumowiczem dlatego proszę mi wybaczyć mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...