Skocz do zawartości
StuntManX

Problem Z Nagrywarką Dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z nagrywarką DVD.System widzi ją,odczytuje wszelkie plyty ale...nic nie moge nagrać!Absolutnie nic. Próbowałem Nero,Alcohol,Clone i nic.Wszelkie ustawienia sprzętowe również sprawdziłem.Teraz kupiłem nową nagrywarkę Sony i dzieje się dokładnie to samo!! Gdzie leży przyczyna?

Pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się objawia ta niemożność nagrania? Jakiś komunikat, nieaktywne funkcje, wieszanie programu?

1543165[/snapback]

Po prostu żaden z programów nagrywających nie widzi czystych płyt (ani CD ani DVD). Cały proces przygotowania do wypalenia przebiega bez zakłóceń po czym program sygnalizuje że brak płyty w napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalowac najnowsze sterowniki ASPI do windowsa a właśnie jaki masz Windows :?:

1546984[/snapback]

Mam Winde XP + Service Pack 2.Aktualizacje są włączone. Skąd mogę ściągnąć te sterowniki,ze strony Microsoftu czy są może gdzieś lepsze?Poza tym,nie wiem gdzie mogę znależć opcję włączania i wyłączania ASPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na http://www.adaptec.com/worldwide/support/d..._by_product.jsp tam znajdziesz stery ASPI szukaj: Drivers>Microsoft Windows XP>SCSI Software>Windows ASPI drivers v4.71.2 nie wiem czy sa lepsze ważne żeby Ci nagrywało na nich.

 

Jak nie pójdą to może stery ForceASPI czasami jak są ze standardowymi problemy to na tych idzie aha znalazłem niedawno niezłą stronkę jest tam wszystko o XP możesz poczytać a w dziale download są stery ASPI oraz Force ASPI v1.8 możesz je pobrać i zobaczyć czy na tych Forcach idzie stronka to: http://www.centrumxp.pl Pozdr

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Zaraz to sprawdze.Czy mógłbyś mi jeszcze tylko podpowiedzieć gdzie mogę zarządzać włączaniem i ew. wyłączaniem sterowników ASPI?

1550004[/snapback]

Sorki że tak długo ale wakacje!!! z tego co wiem to chyba nie można wyłączać ASPI (chyba :mrgreen:) mozesz najwyżej odinstalować ASPi całkowicie te stery ForceASPi maja taka opcje "kill ASPI" jak by co to można zrobic backup starych ASPI "dump ASPI" czy cos takiego.

 

--------------------------

edit: no i co działa, wyszło cos z tego?

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...