Skocz do zawartości
TwoFace

Problem Z TemperaturÄ…

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuje porady, albo opini :) Złożyłem sobie wczoraj kompa:

Tsunami dream, 3200+ Venice, Dfi lanparty ultra-d, jeden dysk w srodku, jedna nagrywarka,X800Xl, big typhoon, tagan 480 u01. Problem polega na tym ze temperatura chipsetu bez obciazenia ( instacja oprogramowania itp) w smart guardianie wynosi 47 stopni i jest na czerwono <_< . Niestety nie wiem jaka jest temperatura w stresie bo komputer konczylem skladac dzisiaj nad ranem i nie zdazylem sie jeszcze pobawić( dzisiaj porobie wiecej testów). dodam jeszcze tyle ze ta obudowa ma w sumie 3 wentyle 2x 12cm i 1x 8cm i wszystkie są włączone. Jednak G**** to daje z tego co widze. :) Wiem ze moge sobie wymienić standartowy wiatraczek z chipsetu na niebieskiego zalmana :) ale mi bardziej chodzi o to czy taka temperatura w spoczynku to jest normal?? czy powinienem sie tym przejmować?? dodam jeszcze to ze komputer nie jest kręcony.

 

EDIT:

ps. na procku mam wtedy okolo 27 stopni a na tym drugim :) to sie chyba nazywa PWMIC ale nie jestem pewnien :) mam okolo 40 stopni

Edytowane przez TwoFace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia o NF4 i s.939, ale wydaje mi sie, ze temat o prockach VENICE jest juz zalozony i tam powinienes skierowac swoj problem :) Pozdrawiam

EDIT: Temat o DFI NF4 tez juz istnieje :D

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia o NF4 i s.939, ale wydaje mi sie, ze temat o prockach VENICE jest juz zalozony i tam powinienes skierowac swoj problem :) Pozdrawiam

EDIT: Temat o DFI NF4 tez juz istnieje :D

1546424[/snapback]

Dzieki :) juz to zrobilem jak zauwazylem ze zostalem niezauważony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia o NF4 i s.939, ale wydaje mi sie, ze temat o prockach VENICE jest juz zalozony i tam powinienes skierowac swoj problem :) Pozdrawiam

EDIT: Temat o DFI NF4 tez juz istnieje :D

1546424[/snapback]

przeciez twoface pyta sięo temperaurę chipsetu a nie procka venice :wink:

 

max temp nf4 to 80C wiec nie ma sie co martwic ze ma prawie 50. ale oczywiście im zimniej tym lepiej: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez twoface pyta sięo temperaurę chipsetu a nie procka venice :wink:

 

max temp nf4 to 80C wiec nie ma sie co martwic ze ma prawie 50. ale oczywiście im zimniej tym lepiej: )

1546462[/snapback]

Dzieki "Wisnia666" ale przpomniałem sobie ( albo raczej uzytkownik "dem" mi przopomnial), ze jadne na standartowej pascie pod chipsetem:) wiec zaraz jak wróce z pracy to wymienie go na arctic silver 5 bo mi jeszcze zostalo:) Zobacze co to za,, a jak dalej bedzie podobnie, to wtedy pomysle nad wymiana wiartaczka na zalmana bo podobno jest good. ALe jeszcze raz dzieki za info, ze moge do 80 stopni ciagnac :lol: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...