Skocz do zawartości
Sir NonGomery

Windows Xp Nie Widzi Seagate'a...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem właśnie dysk 60GB Seagate (ST360021A). Jest podłączony jako SLAVE bo na pierwszym złączu kanału IDE jest już dysk 8GB jako MASTER. BIOS i DOS (a przynajmniej FDISK) wykrywają dysk poprawnie, jednak nie widzi go kompletnie Windows (XP Pro 2600). Dodam, że wykonałem formata dysku oryginalnym programem Seagate'a DiscManager lecz nadal nic.

 

Dodam że WinXP nie widzi go ani gdy jest sformatowany jako NTFS ani jako FAT32. Płyta główna to Aristo AM-639BX-S/AM-948. BIOS widzi dysk jako 60GB ale obsługuje tylko tryb AUTO.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyc ten nowo kupiony dysk 60GB jako master oraz jako jedyny, stary dysk odłącz wogóle z kompa na ten czas zainstaluj na tym 60GB Winde jak wszystko będzie ok to znaczy że to nie wina płyty ani dysku ( a zresztą lepiej zainstalowac system na nowym dysku bo ta ósemeczka to w porównaniu z nowym ledwo przędzie będzie o wiele wydajniej) potem podłącz dysk 8GB jako slave i zobacz czy chodzi wszystko. No chyba że się upierasz żeby Win był na starym to trzeba pomyśleć co jest ale najpierw zrób jak mówię aby wykluczyć niekompatybilność płyty lub jakieś wady dysku. Aha i co to za płyta jaki chipset bo nie chce mi się szukać na necie. Pozdro

PS.Aha sprawdż jeszce zworki i taśmę może coś z podłączeniem nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyc ten nowo kupiony dysk 60GB jako master oraz jako jedyny, stary dysk odłącz wogóle z kompa na ten czas zainstaluj na tym 60GB Winde jak wszystko będzie ok to znaczy że to nie wina płyty ani dysku ( a zresztą lepiej zainstalowac system na nowym dysku bo ta ósemeczka to w porównaniu z nowym  ledwo przędzie będzie o wiele wydajniej) potem podłącz dysk 8GB jako slave i zobacz czy chodzi wszystko. No chyba że się upierasz żeby Win był na starym to trzeba pomyśleć co jest ale najpierw zrób jak mówię aby wykluczyć niekompatybilność płyty lub jakieś wady dysku. Aha i co to za płyta jaki chipset bo nie chce mi się szukać na necie. Pozdro

PS.Aha sprawdż jeszce zworki i taśmę może coś z podłączeniem nie tak.

No więc tak. Nie czytając tego posta uruchomiłem 60-tkę jako MASTER i stąd wiem że działa ;-) Jednak uparłem się i chcę mieć 8GB jako dysk systemowy, a reszte dla danych, bo one są ważniejsze od systemu.

 

Problem rozwiązałem jednak pojawił się następny. Dysk muszę montować (znajdować) w systemie za każdym razem gdy system się ładuje, dlaczego? Jak tego uniknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem nie jestem zbyt biegły w XP icon_mrgreen.gif bo go nie mam może wyjściem bedzie reinstalacja systemu może jakies mądre głowy z forum o Microsoft Windows się wypowiedzą. Pozdr

No to rzeczywiscie nie proadziles mi zbytnio. Wystarczylo ze zmienilem litere dysku. Wszystko już działa. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...