Skocz do zawartości
Zubru

Problem Z 2 Kompami Polaczonymi Przez Router

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dosyć niedawno, po zakupie 2 maszyny, kupiłem router firmy planet. Ok, jakoś go podłączyłem, skonfigurowałem w Windowsie sieć w domu lub małej firmie - tak to sie chyba zwało - i wszystko ok, bo tu i tam mam niezalezny od siebie internet. Przez jakiś czas nawet nie myślałem o udostępnianiu i wymianie plików między komputerami. Dopiero pare dni temu, kiedy potrzebowałem tej możliwości, zobaczyłem że w sieci jestem niby tylko ja. Ale w drugim komputerze jest tak, że niby tylko on jest. I nie moge nic przegrać... Wie może ktoś co źle zrobiłem? Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak jest, więc zwracam sie z prośbą o pomoc tutaj. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta sama maska podsieci - 255.255.255.0 i ta sama nazwa grupy roboczej - domyślnie MSHOME. Próbowałem na kilka sposobów konfigurować połączenie. Np. Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie ---> Inne ---> Bezpośrednio z internetem lub poprzez koncentrator sieciowy. Albo przez lokalną brame... Zawsze to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczone i poudostepniane na obydwoch i nic. FTP odpada bo chcem sobie przerzucic San Andreas:D (Nie mam dvd, a plomba gwarancyjna nie pozwala na wyjęcie dysku) Więc wykombinowalem takie coś, że wgram z dysku kumpla tam i przerzuce sobie siecią... Próbowałem opcji znajdź i żadnych efektów... Może to wina kabla? Bo ja mam ten zwykły prosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Domik, Pietrus90, Myszaqu i Hanu;] Problem tkwił w ustawieniach udostępniania itd. (link który podał Hanu) Pozmieniałem tak jak napisali i działa;] Myśle, że temat można uznać za zamknięty;] Jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...