Skocz do zawartości
Bowman

Wirus - Reinstalacja Systemu Nie Pomogla

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo duzy problem z jednym wirusem, ktorego nie potrafie usunac. Wirus co jakis czas wlacza sie i zajmuje calkowita predkosc mojego wysylania i z tego co wyczytalem robi duze szkody. Zreinstalowalem system i po paru dniach znowu ujrzalem go w moim komputerze.

Kiedy wlaczyl sie zamyklalem po kolei podejrzane procesy i w koncu doszedlem ze to byl msgfix.exe.

 

Nie jestem bardzo biegly w sprawach software (zeby nie powiedziec prawie nic nie potrafie...) ale ten szkodnik wogole nie daje mi korzystac z internetu.

 

Poszukalem troszke w googlach i znalazlem pare linkow opisujacych go lecz nie wiem skad mam wziac latwy opis usuniecia z ktorym sobie poradze :-(. W jezyku angielskim tez nie czuje sie zbyt dobrze i z tego info co wyczytalem na pewnej stronie to nic nie moge zrobic :/. Nawet jesli usune wirusa problem pojawi sie pewnie znowu! Jak zabezpieczyc przed nim komputer - mam SP2, nortona 2005, ad-aware i czasami skanuje mks'em. To niestety nie pomaga... :-(.

 

PROSZE o jakies info jak usunac to bydle bo komputer jest w tej chwili bezuzyteczny.

 

Linki ktore znalazlem:

http://wirusy.antivirenkit.pl/en/opis/Back...Wootbot.al.html

http://www.symantec.com/avcenter/venc/data....gaobot.sn.html

 

PROSZE o dokladne info (co i jak gdzie klikac bo ja tego po prostu nie wiem!) jak usunac tego wirusa i jak zabezpieczyc przed nim komputer na przyszlosc...

 

Mam WinXP Pro + SP2

 

Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC! PROSZE O POMOC JAK NAJSZYBSZA! BARDZO MI NA TYM ZALEZY!

Edytowane przez Bowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy a może by antyvira jakiegoś pod dos (avast jest np ). Dotego firewalla :>? (zablokuj gada). Lub odłącz od neta na chwile i wtedy nod32 lub kaspersky :>? Potem windows update :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze to:

http://wiruspc.pl/forum/default.php?tablen...by=1&order=desc

 

Czy ktos mogl by to uproscic (tzn na podstawie tego - dodac pare rzeczy i ewentualnie wprowadzic poprawki) i napisac co i jak? Chodzi mi jak uruchomic te wszytkie rzeczy co tam pisza i co to te HKEY_LOCAL_MACHINE, jak wylaczyc przywracanie systemu etc? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wolnym tlmaczeniu: http://www.symantec.com/avcenter/venc/data....gaobot.sn.html

 

 

1 wylacz pzywracanie systemu

 

http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgen...src=sec_doc_nam

 

2. uaktualnij definicje virusów

3. uruchom w trybie awaryjnym (dodam od siebie, --> bez dostępu do sieci)

4. uruchom skanowanie calego systemu i usun wszytskie pliki okreslone jako W32.Gaobot.SN

5. Usun wpisy z rejestru:

 

{czyli URUCHOM, i regedit

 

przejdz do wpisow

 

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

 

 

usun nastepujace wpisy:

 

"Configuration Loader" = "msnss.exe"

"Configuration Loader" = "msgfix.exe"

 

przejdz do wpisu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

RunServices

 

i usun:

 

"Configuration Loader" = "msnss.exe"

"Configuration Loader" = "msgfix.exe"

 

wyjsc z regedit'a

 

restart kompa

 

TYLE OD SYMANTECA

 

OD siebie dodalbym jeszcze kilak innych kroków , choc te powyzsze moze sie okazac ze w zupelnosci wystarcza:

 

. odpal windowsa (nomalny tryb)

0. odlacz kabel sieciowy (ten od netu)

1. ubij wszytskie zbedne procesy (mozesz usupelnic wylaczanie "dla pewnika" poleceniem msconfig, co nie bedzie sie ladowalo na starcie) ==> ma zostac to co osobiscie instalowales (na wypadek wywal wiecej , najwyzej bedziesz powtarzal zabieg) ;)

2. wylacz uslugi (typu telnet, www, all do zdalnego laczenia)

3. ustaw jakis firewall typu sygate (np w v free)i konkretnego antywira (poki co nie uzywaj sieciowego)

4. postaraj sie wyszukac w np explorerze wszytskie pliki o nazwie

msnss.exe

msgfix.exe

5. pusc skanowanie, tym co masz, lub gdybys zminil (odinstalowal), to instalnij kasperskyego 5 bxxxx

6. pozniej odpal cos w trybie dosowym (i skanuj) lub wlansie w trybie awaryjnym i dzialaj jak w opisie :>

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz! Postaram zrobic najpierw ta latwiejsza czesc bo dalsza jest juz skomplikowana :-) Moze zadziala... ehh troszke roboty jak dla nooba jest :/ --> dzisiaj caly dzien szukam antywirow i czytam o tym wirusku...

 

Jeszcze jesli mozna prosic jak zrobic kopie rejestru? Zeby przypadkiem nic nie pokopac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz! Postaram zrobic najpierw ta latwiejsza czesc bo dalsza jest juz skomplikowana :-) Moze zadziala... ehh troszke roboty jak dla nooba jest :/ --> dzisiaj caly dzien szukam antywirow i czytam o tym wirusku...

 

Jeszcze jesli mozna prosic jak zrobic kopie rejestru? Zeby przypadkiem nic nie pokopac :-)

1552365[/snapback]

idz na żywioł, tego nie da sie spartolic ;) a nawet to człowiek uczy sie na blędach :>

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem czesciowo ta instrukcje przetlumaczona bo czesci nie moglem po prostu zrobic :(

 

Skasowalem w rejestrze configurration loader = msgfix

tego drugiego nie bylo jakos...

 

Sprawdzilem antywirem i nic nie wykryl --> nortonem 2005 z dzisiejsza aktualizacja.

 

Postanowilem wtedy recznie skasowac plik msgfix.exe z system32 w windowsie... potem podlaczylem net i na razie jest ok...

 

Z tego co wiem to wirus potrafi sobie robic kopie zapasowe ale mam nadzieje ze tego nie zrobil...

 

DZIEKI za wszelkie info!!!!!!!! THX Bulsky!

Na razie wszytko gra i mam na dzieje ze tak pozostanie :D

 

Prosze o nie zamykanie tematu przez jeszcze pare dni bo czy wszytko ok okarze sie dopiero w ciagu najblizszych godzin/dni.

 

P.S.

Mam na razie zainstalowanego Nortona 2005 i Ad-awaare se 1.06 na spaywery rozne.

Jesli mozna to prosze o polecenie programow (najlepiej darmowych) ktore beda na bierzaco chronic moj komputer przed nieproszonymi goscmi. Mile widziana jakas dobra zapora internetowa bo windowsowa jest ****** ... cudowna :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI za wszelkie info!!!!!!!! THX Bulsky!

Na razie wszytko gra i mam na dzieje ze tak pozostanie :D

 

Prosze o nie zamykanie tematu przez jeszcze pare dni bo czy wszytko ok okarze sie dopiero w ciagu najblizszych godzin/dni.

 

P.S.

Mam na razie zainstalowanego Nortona 2005 i Ad-awaare se 1.06 na spaywery rozne.

Jesli mozna to prosze o polecenie programow (najlepiej darmowych) ktore beda na bierzaco chronic moj komputer przed nieproszonymi goscmi. Mile widziana jakas dobra zapora internetowa bo windowsowa jest ****** ... cudowna :F

1552705[/snapback]

proszę bardzo. jesli nie chcesz powtorki, w pierwszej kolenosci firewall i antywir. co do sugestii softu, proponuje sygate personal firewall (pro) v.5.5b2710 (www.sygate.com) , antywir to np kaspersky (jest ok, ale po aktualiyacji cos sie blokuje net, ale moze to wynikac z innych zaleznosci), lub ten co masz lub jakis free (www.underpl.org) , co do antyspyware - zainstaluj sobie spybot v1.4 full (aktualizowany co kilka dni)

+ aktualne latki do systemu

 

+przegladarka mozilla lub firefox (z blokada okienek, etc)

 

powinien byc wowczas w miare spokój :>

 

Pozdro

 

EDIT: Domik: sorry nie zauwazylem odpowiedzi :>

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latki juz najnowsze mam do windowsa :-)

firefoxa tez juz mam :D

mysle nad firewallem

 

a jesli chodzi o antywiry to mam pytanie...

co jest lepsze kaspersky czy norton 2005? Bo jak chce instalowac kasperskiego to pisze ze moze sie z nim gryzc i proponuje go odinstalowac :/ Nie moge sie zdecydowac ktory antywir wybrac :(. Jesli mozna prosze o sugestie bo moge miec tego i tego w pelni poprawnie dzialajacego :-D. A moze oba zainstalowac (czy to nie ma sensu) i moze sie uda bez komplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaspersky jest ok, ale dobrze bedzie jak ustawisz sygate i do tego symantecowskiego antyvira. + te aplikacje co wyzej pisalem. samo zabezpieczenie systemów komputerowych, obejmuje kilka pozycji wiecej, wiec sila rzeczy to co tutaj Ci proponuje - to działanie doraźne :) Czyli zawsze moze sie przydarzyć jakas niespodzianka. Instaluj firewalla (ale wczesniej wylacz tego systemowego) :>

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te aplikacje co pisales bede mial ale mam wlasnie takie spiecia pomiedzy programami a ze malo sie na nich znam i nie wiem co potrafia nie potrafie ocenic ktory lepszy :(.

 

Jesli mozna prosze o rozwiazanie starc co lepsze (czy moze instalowac oba) pomiedzy:

 

Norton 2005 VS Kaspersky 5.0.372 Personal

Ad-Aware SE 1.06 VS spybot v1.4 full

 

Jesli mozna prosze o ocenienie tych programow bo chce miec 100%, no moze 99% ;-), ze nic sie nie wbije.

 

P.S.

Co to jest za proces spoolsv.exe bo mi sie malo podoba :-).

Edytowane przez Bowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. kaspersky ale z braku laku symantec antyvir (tez zreszta nie jest zly)

2. spybot 1.4

ps. spoolsv.exe prawdopodonie odpowiada za kolejkę drukowania - 'spoolera', jesli nie drukujesz z sieciowej drukary , mozesz smialo blokowac

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie rady :-) Moze system wreszcie bedzie pozbawiony robali!

 

Wywalam nortonka i instaluje kasperskiego ;-).

Rozumiem ze Ad-Aware tez moge wywalic bo pewanie nie spelnia normy ^^

 

Sorka za tyle pytan ale czy zna ktos jeszcze dobry program do fragmentacji dyskow (bo kasperski tego miec nie bedzie :/) a windowsowi nie ufam...

 

Teraz bede wiedzial ze zostawiajac komputer pod opieka mlodszych uzytkownikow nic sie do niego nie dostanie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...