Skocz do zawartości
kszonek

Moje Co In Progres - Kompletuje Wodne :d

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem do piwnicy, patrze, a tam pompka o ktorej czytałem wczoraj..... hmmmm... mysle sobie zobacze czy działa, biore do domu, srubokret - nie zatarta, no to odkrecam wieczko, zeby dotrzec do zasilania, przykrecam kabelki, wtyczka do gniazdka - pracuje i to cicho :D

 

Mam zamiar złozyc sobie wodne i tu mi sie trafia taka pompa.... To chyba za duzo jak na pierwsze water cooling co :D

 

ile moze byc warta? Zaraz zrobie jakies foty to zamieszcze ;)

 

pzdr

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem - tak sie skałda, ze wczoraj do nocy o niej czytałem. A pytam sie ile jest warta, zeby sie dowieddziec ile nie musze wydawac ;) Na pewno sie nie pozbede! Szkoda mi jej ;)

 

Ale ciekawe jak bedzie wygladał moj komp po złozeniu tego wc :D moje pierwsze i od razu z taka pomka :D :D :D jak cos nieszczelne bedzie to bum hehe ;) ale co tam, jeszcze bloczek kupie i bedzie git ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

 

No wiem, ale znalazłem własnie cos ciekawgo, tylko troche zaduze i strasznie poklejone - chlodnica od fiata dukato, miedziana (moze mosiezna?) w kazdym razie nie aluminium i nie stal. Test szczelnosci (w wodzi i zatkany jeden otwor a do drugiego powietrze pod cisnieniem) przeszła, ale nie dosc ze poklejona to powykrzywiane całe finy... ale sie zobaczy. Na razie zakupie jakiegos kadeta i bloczek ;)

 

@rhezuz

 

cieknie przy zbiorniczku, ale ciknie wcale nie mało - wypieprza mi wode po podłaczeniu do weza ogrodowego :| i to w takiej ilosci, że sie załamuje :|

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, no zobacze, ale za 10 lat to pewnie cos zmienie w swoim wc ;) ale na razie to ja je musze skompletowac.... bloczek (na razie tylko na procka) kupie chyba od misia15go... nagrzewnice jakiegos kadeta czystego pewnie z twika...

 

tylko czy ta pompa na 3 biegu mi nie rozerwie tego :lol: oczywiscie normalnie to bedzie pracowac na 1, ale takise pytam o 3.

 

Czy ktos ja ma u siebie w wc?

 

*EDIT*

 

Kpię : DFI Lanparyt NF4 Ultra-D/SLI-D + AMD 64 3000 s.939 Venice 17 tydzień

Własnie zauwazyłem ze kpisz z mojego proca i płyty?! Jak mozesz ?! Hehe, rozumiem, jak bys chciał kupic, ale kpisz?! :D To niewybaczalne kpić z DFI, hehe :P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna pompke, kupilem roczną na allegro za 175 zl :) pracowala juz testowo w ukladzie nie slyszalna, dopiero jak sie dotknie to czuc leciutkie drgania. :) Nie sprzedawaj jak masz robic WC =) tutaj testowo podpieta:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze zblizenie jak zamocoiwałes weze? bo to chyba najwiekszy problem...

 

jasne ze nie sprzedam :D

 

*EDIY*

 

dobra znalazłem i fote i wytłumaczenie w

Twoim temacie ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? :] ja to na stale zostawiam 24/7 tak bedzie chodzic. Mocne distal dobry klej moim zdaniem. Wyszlifowalem papierem w srodku i na zewnatrz zeby bylo chropowate, wyczyscilem zmywaczem do paznokci i sie trzyma dobrze. 3 bieg jest bez sensu za duzo ciepla pompa daje a taki duzy przeplyw nie przynosi juz zysku, u mnie pompa chodzila na 1 biegu... ale mocowanie, weze bloki wytrzymywaly 3 bieg oczywiscie. Pompka tak chodzila okolo miesiaca i nic nie lecialo =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu....

Jezeli chodzi ci o foto tego poldka to juz daje, a zaraz bede go lutował...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tu jak juz pozbylem sie bokow:

Dołączona grafika

 

a tutaj cieknie:

Dołączona grafika

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go wpierw rozlutował iwyczyścił cały szlam a zalutował potem. Moze jeszcze klutuj gwinty pod ząłaczki 3/8 cala i masz ful wypas chłodnice....

 

 

A przeciek jest w takim miejscu ze bez problemu powinno dac sie to załatać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze załatam, dlatego bede lutował. Bym rozlutował, ale nie mam czym - lutownica nie ma jak, a palnik acetylenowoi tlenowy rozpusci mi cała chłodnice, wiec polutuje to lutownica narazie, a potem najwyzej załatwie sobie kadeta czy black icea lub rozlutuje tego i wyczyszcze. Zawsze da sie zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tyle czasu czytałęm o wc, a zawsze myslałem ze najlepszy kadet potem łada, zuk/fiaty..... No, ale skoro lepsza to fajno :D

 

Czyli postaram sie ja rozlutowac i wyczyscic. Jak i czym najłatwiej i najbezpiecniej to zrobic, bo palnikiem acatylenowo\tlenowym to wszystko sie rozlutuje. Mam butle mała z palniczniem? Nada sie? Ten palniczek tez niecio duzy :/

 

*EDIT*

 

Jak spradzicczy w nagrzewnicy jest kamień? Bo moze nie ma :D A jak po rozlutowaniu wtedy czyscic? (wiecie nigdy tego nie robiłem wiec sie pytam ;) )

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno zawsze jest syf jakis taki szlam zatykający kanały itp....

 

A czym to ja już nie wiem.... popytaj sie może nizaira, mucka, pałeła itp czyli osób , które już niejednego fiata rozbebeszyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to dopiero jutro..... jak na razie topowydzierałem ile cyny sie dało pilmnniczkiem z tego rowka dookoła :D Mialem nadzieje ze jak dojde do konca to po lekkim podgrzaniu cos ztego wyjdzie, ale niestety, trzeba jednak sie postarac :/ no ale coz, to dopieropierwsza moja nagrzewnca, wiec ucze sie na włąsnych błedach, mam nadzieje, że ona mi sie nie rozpadnie :D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już rozmowa na GG, ale napisze tu tysz, może komus sie przyda ;)

Ja acetylenem raczej niczego bym nie robił, bo tak jak pałeł, chwila nieuwagi i siup dziura w zbiorniku przepalona :D

A ten drugi palnik na małej butli jaki masz? jaka dysza?

ja mam z dysza 12 i do rozlutowywania daje na max, na zlutownia wiekszy-mały ;)

Kamien pozansz po tym, że bedzia biały sypki/kruchy. Zobacz stary czajnik lub cos w tym stylu to sie przekonasz.

Szlam usuwaj jakis rozpszczalnikiem (jeżeli ewentulany wystapi) i brzeszczotem, potem szlif kanałów, papier ścierny na brzeszczot i jedziesz do gołego mosiądz. Sczota na wiertare, albo waski kamień szlifierkski do mulitiszlifierki i czyscisz kratke która trzyma wszystkie kanały. Napstepmnie palnik w dłoń, podgrzewasz brzegi i usuwasz z kanaliku starą cyne, tak aby na całej długości była wolna przestrzeń. Zbiorniczek od srodka papierem ściernym, brzegi które były w owym "rowku" papierem ściernym do gładkiej powieszchni, to był tylni, przednie: tak samo jak w tylnim, tyle ze w przednim usuwasz element korodujący (podkładka z śrubami), wstawiasz łatki w miejsce bolców, mogą być z monet i wlutowywujesz je razem z mufą lub króćcem. w drugim odcinasz ta boczna rurke, robisz łate z monety (1gr) lub blachy miedzinej, wiercisz dziure na płaskiej powieszni tego garbatego zbiorniczka i wlutowywujesz mufe lub króćca. Usuwa cyne z kanalików. Wsztyko powinno wejść w rowki. kupujesz cyne z topnikiem, podgrzewa troche miejsce i lutujesz, przed tem musisz je odtłuscić. Acha miejsca lutów muf/króćca obłóz paseczkiem mokrej szmatki to nie odleci jak za mocno przygrzejesz ;) To by było na tyle ufff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do polutowania zbiorniczkuów spowrotem przydaje sie pasta lutownicza( choc może nie jest konieczna ja miałem to użyłem) , wziolem od kuzyna bo została mu od lutowania C.O. w domu , jak posmaruje się krawedzie zbiornika i rowek w blaszcze taką pastą to cyna pięknie sama wpływa na miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...