Skocz do zawartości
Veeking

Klopot Z... Zasilaczem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj grzebalem troche w kompie i obawiam sie, ze moglem cos nieswiadomie uszkodzic. Otoz zamontowalem sobie dwie male katody i teraz kiedy je zapalam system sie freeze'uje. :-|

Nie jest to raczej wina braku mocy (mam zasilac chiefteca 420W, a zasilam nim tylko procka, grafike, 1hdd i 1 cd-rom). Obawiam sie, ze nagly wzrost podobu mocy moze wywolywac jakies wachania napiecia, ktore z kolei zle wplywaja na kompa, ale to tylko moje luzne dywagacje.

Dodatkowo lampka wskazujaca prace HDD pali sie przez caly czas (tak, jestem pewien, ze kabelek nie jest zle podlaczony). :mur:

A najlepsze jest to, ze plyty glownej i zasilacza praktycznie nie dotykalem, tylko modowalem troche obudowe.

Mozecie mi cos poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski inwerter może wywoływać te zakłócenia. Jesli masz inny spróbuj odpalić katody na nim. Podejrzewam, że wlutowanie elektrolita 10uF 25V równolegle pomogło by trochu na te wahania.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwerter jest swiezo z pudelka Revolteca i nic w nim nie gmeralem. Niestety nie mam innego do proby. A jesli chodzi o lutowanie to wole sie w to nie bawic, bo nie mam doswiadczenia ani wiedzy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...