Skocz do zawartości
Gość marcin198787

Jakie Wentyle Do Budy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin198787

Witam. Zastanawiam się jakie wentylatory kupić do obudowy, a że nie chcę kupić czegoś co będzie chodziło głośniej niż suszarka mojej mamy to zwracam się z pytaniem do Was :D Więc interesują mnie wentylatory 80mm, wydajne, żywotne (żeby nie padały po pół roku), ciche i niedrogie :) Cena za jedną sztukę to max 20-25 zł. Podawajcie swoje propozycje. Czy ten Spire będzie dobry http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13621 . Ma go ktoś, jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Aha, więc Arctic Cooling :) To Arctic Cooling FAN PRO TC dam jako wciągający, a Arctic Cooling Fan 3 TC jako wyciągający. Tylko jak one się zachowują z tą automatyczną regulacją? Nie będzie tak, że jak zamontuję z przodu na dole budy takiego coolerka to on ledwo co będzie dmuchał bo czujnik będzie chłodny? I jeszcze jedno. Czy taki Arctic Cooling FAN PRO TC nadaje się na wentyl na cpu bo mój stary zaczyna świrować <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

a jakie cpu :>

1558398[/snapback]

AMD Athlon XP 2000+ @ 2400+ T-bred B

Radiator boxowy + Arctic Silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

A może Arctic Cooling Fan 3 bez TC? Jak dam tego z czujnikiem to jak będę miał inne wentyle wiejące na czujnik to będzie się ten wentyl kręcił chyba powoli <_< Swoją drogą to ten czujnik mógł być montowany na jakimś 15 cm kabelku i można by go wtedy usytuować gdzie by się chciało :)

To ogólnie mówiąc:

wciągający z przodu budy - Arctic Cooling FAN PRO TC;

wyciągający z budy - Arctic Cooling Fan 3 TC;

procek i grafa - Arctic Cooling Fan 3.

Będzie to dobra konfiguracja? Dać w końcu na ten cpu i gpu wersję TC czy nie? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tył budy polecam spire 80x80 bardzo dobrze wyciąge ma lepsze wyniki niż arctic kosztuje jakieś 10 zł sam mam i ładnie wyciaga :)

 

z przodu masz dziure w panelu ? bo bez dziury to będą kiepskie rezultaty.

 

na grafe może byc Arctic Cooling FAN PRO TC

 

a procek może coś lepszego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12293

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Mam takie śmieszne miajsca na wentyle bo te osłonki to więcej zasłaniają niż odsłaniają :? dlatego chcę wyciąć otwory i dać tam jakieś nieblokujące przepływu grille. Ten spire to jaki model? A co do tego Zalmana na cpu to podziękuję za radę :) kumpel miał takie dwa i oba szlag trafił po pół roku <_< Ten Arctic był by chyba za wolny na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...