Skocz do zawartości
medyk72

Wifi - Domowa Sieć Z Netem Ze Spota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa pytanka dotyczące konstrukcji domowej mini sieci z użyciem dostępu do spota WIFI. Sieć sie składa obecnie z dwóch komputerów stacjonarnych i laptopa (no i oczywiście nie działa tak jak bym chciał). Ale po kolei - pierwszy komputer stacjonarny jest podłączony do routera WIFI przez odbiornik WIFI na USB który wisi za oknem (prawdopodobnie łapie sygnał WIFI z jakiegoś biura ,hotelu czy Mc Donalda - za oknem jest 8 sieci w tym 4ry bez zabezpieczeń - mieszkam we Francji i tutaj to normalne , a nawet legalne - o ile sieć nie ma zabezpieczeń i jest ogólnie dostępna to można sie do niej podłączać) -czyli net wchodzi do kompa przez USB, w nim jest też karta sieciowa na PCI , przez którą podłączony jest drugi komp stacjonarny kablem. W 1wszym kompie na karcie WIFI włączyłem udostępnianie połączenia internetowego i wszystko gra - tzn net jest też na drugim komputerku. Ale teraz dokupiłem laptopa który ma sieciówke i też chciałbym go czasem do netu podłączyć. Drugi komp ma w płycie głównej dwie sieciówki - do jednej "wchodzi" sygnał z 1go kompa - i internet który chodzi, ale po podłączeniu do drugiej sieciówki laptopa - udaje mi sie jedynie komunikacja między laptopem, a drugim kompem - Internet "nie przechodzi", jak włącze dla 1wszej sieciówki udostępnianie połączenia internetowego - to wszystko głupieje i znika wogóle internet. Moje pytanie - czy można skonfigurować połączenia tak żeby udostępnione połączenie dochodziło aż do laptopa (czy jest to kwestia ustawień IP,Bram dostępu i Serwerów??), czy dokupienie jeszcze jednej sieciówki do 1go kompa i podłączenie laptopa bezpośrednio do 1go kompa rozwiąże problem

 

Drugi pomysł miałem taki : posiadam router linksys wrt54g i chciałem go użyć do konstrukcji sieci - ale bez podłączania modemu czyli zrobić "spot ze spota":

WIFI -> 1wszy komp - z sieciówki udostępniony internet do routera -> z routera 2gi komp kablem, i laptop na WIFI (do laptopa mam karte WIFI, ale widzi sieci jedynie kiedy wisze z nim za oknem, a ciężki jest :) więc chciałem uruchomić router WIFI dla siebie )

Ale chyba za bardzo zielony jestem - bo po takich kombinacjach nic nie chciało mi działać...

Dla speców od sieci pewnie to jakieś śmieszne dylematy, a ja walcze z tym całe popołudnie zmieniając parametry IP w kompach...- więc gdyby ktoś mnie oświecił - byłbym wdzięczny. Dzięki za pomysły. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...