Skocz do zawartości
jasiu.cz

Reset Asusa Z Dyskiem Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Asusa a7n8x-e deluxe z Athlonem XP 2600.Podpiąłem pod niego Samsunga SATA II 160G 7200 8MB NCQ HD160JJ.Przy instalacji winXp, po zainstalowaniu wszystkich sterów łącznie z sata i restarcie kompa dalsza instalacja się nie uruchamiała.W końcu ruszyła mi ale musiałem wyłączyć i włączyć z powera.Potem wszystko poszło już gładko.Ale teraz po każdym resecie - czy z instalacji programu, obudowy czy miękim restartuje, dochodzi do Veriving DMI Pool Data I koniec, stoi. Całkiem normalnie ładuje mi się kiedy znowu wyłącze i włącze z powera.Próbowałem najprzeróżniejszych opcji w ustawieniach jakich tylko się dało i sytuacja dalej się powtarza. Podłanczałem też do innej zasiłki.

Dzisiaj na próbę podłączyłem Maxtora 160G na sata i znowu bardzo ładnie ładuje stery przy instalacji - restart i kicha stoi i nie rusza instalacja winXP. Po wyłączeniu z powera włączam i instalacja leci.

Na barakudzie 60G ATA nie było żadnych problemów

Bios mam 1013 czyli najnowszy,stery do Asusa najnowsze

.Czy ktoś się spotkał z takim problemem ?

pozdrawiam!

Edytowane przez jasiu.cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj powiem jedno musisz pogrzebać w niose by zmienić ustawienia by dysk sata był uruchamialny jako pierwszy a nie jako drugi. Pozdrawiam wiem coś o tym bo maięlm podobną sytuację na sata 1.

:-P

1558367[/snapback]

to zadanie przerabiałem całe.Stosowałem rózne opcje ale nic z tego. Próbowałem puścić dysk bez zworki na sataII też nic. Dlaczego z powera uruchamia się bez zarzutu i win wchodzi, od razu rusza z dysku?A z resetów stoi. Edytowane przez jasiu.cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...