Skocz do zawartości
raven_acs

Router Czy Serwer /siec Bezprzewodowa/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problemik duzy[lub maly zalezy dla kogo ;], manowicie polaczenie jest do mnie dostarczane metoda bezprzewodowa - do komputera jest podlaczona karta sieciowa ATMEL USB FastVNET model nr wu221p ktora jest polaczona z antena znajdujaca sie na dachu ;]. I w ten wlasnie automagiczny sposob mam internet.

 

Ostatnio odwiedzilem znajomego i konfigurowalem u niego siec router 2 kompy wszystko smiga ;] .

 

I sobie wykombinowalem zeby zrobbic takie cos u siebie / siostra truje mi o udostepnienie netu/ w szystko bylo by pieknie gdybym tylko wiedzial jak to zrobic.

 

Karta podlaczona do kompa za posrednictwem USB do tego oczywiscie zainstalowany programik ktory kontroluje polaczenie z odpowiednia antena to razmem = internet./u znajomego normalna rjtka/

 

Nie wiem czy istnieje jakies urzadzenie ktore tak jak "normlany router" dalo by sie podpiac pod moja antene/karte sieciowa/ ustawic z ktora antena ma sie laczyc, niom i dzielic oczywiscie to polaczenie - bez koniecznosci kontaktowania sie z prowiderem ;]

Czy pozostaje tylko postawienie serwerka.

 

Jesli ktos cos na ten temat wie prosze o odpowiedz z gory dziekuje.

Edytowane przez raven_acs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Access Point OvisLinka 1120AP.

Z jedej strony podłaczasz antenę, z drugiej strony 2 kompy (akurat ma dwa RJ-45, ale można jeszcze switcha podpiąć).

Konfigurujesz jako Ap-Client, ustawiasz wszystko (dziecinnie proste) i już masz neta na 2 kompach. Sprzedajesz jeszcze siecókwę na USB i masz za parę złotych więcej fajny routerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...