Skocz do zawartości
motofan

[recenzja] Asus A6va

Rekomendowane odpowiedzi

niech zgdanę, urzędnik panstwowy...

1655916[/snapback]

Pudło :), software engineer na usługach jednego z producentow telekomunikacyjnych. Urzednicy maja w wiekszosci gdzies tajemnice, jak widac po pojawiajacych sie co jakis czas aferach z tajnymi dokumentami walajacymi sie po smietnikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś rownież ma problem z wyłaczającym się modułem bluetooth po włączeniu lapka z uśpienia lub hibernacji ?

A generalnie to troszeczke rozczarowal mnie wiatrak ktory na AC i DC chodzi prawie caly czas(na szczescie na minimalnych obrotach).Dodam jeszcze, ze w Centrino Hardware Control napieciam mam od 0.716@6x oraz 0.998@13x

Aha, klawisz spacji...trzeba ja dosc stanowczo nacisnac aby zaskoczyla :)a te przyciski od touchpada to tylko bardzo ladnie wygladaja gdyz wciskanie ich w czasie lazenia po www moze zmeczyc. Na szczescie sam touchpad mozna bardzo ladnie skonfigurowac. To tyle krytyki, generalnie bardzowydajnysprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bluetootha to nie używam go w czasie hibernacji lub\i uśpienia więc nie wiem.

Co do napięcia na procku,to te napięcia masz na zasilaniu z gniazdka? I na jakim trybie Power4gear?

Sam się teraz zastanawiam jak lapka wyciszyć,ponieważ wiatrak z tego co zauważyłem włącza się powyżej 42 stopni,a ostatnie kilkanaście dni pracuje tylko na zasilaniu z sieci,a wtedy wiatrak chodzi prawie cały czas. Ciekaw jestem czy dałoby coś gdybym zmniejszył napięcie zasilania proca (w sumie może grzałby się mniej)....

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego gniazdka? :) Oczywiscie, ze na procesorze i ustawiam to albo RightMarkiem CPU albo w Centrino Hardware Control.

Power4gear nie uzywam choc mialem go przez moment zainstalowanego.

 

A teraz probuje uzyskac 400MHz na procku comoze wylaczy ten wentylator. Pamietam, ze na poczatku po zainstalowaniu wszystkiego z plyty i ustawieniu odpowiedniego profilu zasilania lapek wrzucal procka wlasnie na te 400MHz i chybarobil to przez dzielenie magistrali przez 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,czyli przy napięciu sam mieszałeś.Wiesz,jak mam ustawione na battery saving w Power4Gear to proc potrafi zwolnić do 173MHz i wtedy jest ok z wiatrakiem,ale to na baterii tylko. Czyli dałeś 0,716V przy x6 mnożniku,jak ze stabilnością i temperaturami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bede musiał zainstalowac teg Power4Gear i mam nadzieje ze nie bedzie mi mieszal w napieciu.

Aktualnie min. czest. to 800MHz i wtedy mam min. 42 st.(odczyt z CHC(Centrino HardwareContro) lub 46 st.(odczyt CPU z Everesta). A ze stabilnoscią nie mam zadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie,ale kto to wie na dłuższą metę.W sumie obniżając napięcie proc się powinien mniej grzać i mieć bardziej optymalne warunki do pracy.

 

 

Właśnie zmniejszyłem sobie napięcie na procu przy x6 na 0,844 i potestuję.Zobaczymy czy spadnie temperatura.

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedziec, jak duza jest roznica w wydajnosci pomiedzy NVidia® GeForce™ 6200 with 256Mb DDR a ATI Mobility™ Radeon™ X700, 128MB VRAM w laptopach Asusa?

Zastanawiam sie nad kupnem A6 tylko jeszcze nie wiem czy bedzie to A6K, A6Va, A6Vc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica na pewno jest spora,dokładnie natomiast ci nie powiem.Mobilny X700 jest odpowiednikiem 6600 Go,który to natomiast ma mniej więcej taie osiągi jak stacjonarny 6600,może odrobinkę lepsze ze względu na taktowanie wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a jak mozna ustawic x700 w zegarach najnizej zeby dzialal dobrze? i czy to wydluzy troche czas życia na baterii?, ogolnie interesuje mnie co mozna ustawic w lapie zeby jaknajdluzej pochodzil? ;damn juz mialem kupic ten a6v ale jestem taki niezdecydowany ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oszczędzania energii służy tryb Battery Saving,ale w nim zbyt dużo nie da się zrobić oprócz obejrzenia filmu czy przeglądania internetu. Ogólnie można zciemnić matrycę,zrobić underclocking proca i grafy,tego typu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmnijeszanie taktowania grafiki nie zmniejszy jej pradozernosci chyba ze w czasie intensywnego grania(tak wlasnie robi Powerplay), trzebaby pogrzebac w napiecu.

 

Chałbym się jeszcze podzieliś z właścicielami tego fajnego lapka moim profilem EQ dla managera audio.Moim zdanie poprawia on znaczenie brzemienie wbudowanego zestawu stereo :D (EQ.ZIP zmieniamy na EQ.REG)

EQ.zip

Edytowane przez blowman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam sposób funkcjonowania systemu chłodzenia w modelu A6VA.

 

http://img301.imageshack.us/img301/2766/clipimage00212cv.jpg

 

 

Może się to komuś przyda,dostałem to z serwisu Asusa. Na razie chyba nie ma co liczyć na nowy bios podwyższający próg,powyżej którego włącza się wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej bateria w miare dlugo jakies 2h na rynkowym wifi :) zostalem w tym tygodniu poposiadaczem asuska a6va q039. mam takie pytanko... jak nie odpowiecie to zrobie temat na glownym, ostrzegam ;) a wiec jak uruchamiac gierki 3d na Widescreen z pasami po boku zeby mi obrazu nie psulo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motofan a ja mam pytanie: jak jest z portami usb-bo widze ze sa wszystkie bardzo blisko siebie-nie masz problemow z uzywaniem kilku naraz? chodzi mi o to czy np majac podlaczona myszke i obojetnie co tam jeszcze dam rade podlaczyc pendrive'a lub cos takiego co mogloby zaslonic sasiedni port.zauwazyles taka mozliwosc?czy spokojnie da rade uzywac 4 usb naraz bez problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za brak odzewu ale nie miałem internetu przez miesiąc,a więc tak:

Nie mam problemów z portami USB,są ok rozmieszczone,natomiast mam ich zbyt mało,potrzebuje 7 portów na codzień a są tylko 4 (które używam na raz) więc bedę dokupywał teraz rozgałęziacz do USB. Dokupiłem do lapka również SB Live 24-bit External na USB,bardzo fajnie pracuje wraz z Asusikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zastanawiam się nad zakupem tego laptopa, a dokładniej nad jego starszym bratem: A6Va-Q039. Interesuje mnie kwestia głośności wspomnianego wiatraczka na zasilaniu sieciowym: z jakiej mniej więcej odległości jest on całkowicie niesłyszalny? Kultura pracy komputera jest dla mnie bardzo ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zastanawiam się nad zakupem tego laptopa, a dokładniej nad jego starszym bratem: A6Va-Q039. Interesuje mnie kwestia głośności wspomnianego wiatraczka na zasilaniu sieciowym: z jakiej mniej więcej odległości jest on całkowicie niesłyszalny? Kultura pracy komputera jest dla mnie bardzo ważna.

Sprawdziłem to i powiem iż nie słychać wiatraczka włączonego (bo są jego 3 ustawienia-off,on i maks) chodzącego na on z jakichś 10-12 metrów,a więc jest dość głośny i w moim niezbyt dużym pokoju słychać go wyraźnie,nie przypuszczam żeby się coś w wyższym modelu zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są jego 3 ustawienia-off,on i maks

Hmmm, to niedobrze że jest głośny... już się napaliłem :( Co do tych ustawień - jest to regulowane z poziomu windowsa/jakiejś aplikacji? Może istnieją alternatywne aplikacje pozwalające to regulować w sposób płynny? I czy można wyłączyć wiatraczek (np. na noc, opuszczona matryca, uruchomiona tylko jakaś aplikacja typu p2p, może obniżone taktowanie) bez szkody dla sprzętu? Upierdliwe te pytania ale ma to być mój pierwszy lapek w życiu i nie chcę bubla - ładuję w niego ostatnie pieniądze. Edytowane przez gOOmez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to niedobrze że jest głośny... już się napaliłem :( Co do tych ustawień - jest to regulowane z poziomu windowsa/jakiejś aplikacji? Może istnieją alternatywne aplikacje pozwalające to regulować w sposób płynny? I czy można wyłączyć wiatraczek (np. na noc, opuszczona matryca, uruchomiona tylko jakaś aplikacja typu p2p, może obniżone taktowanie) bez szkody dla sprzętu? Upierdliwe te pytania ale ma to być mój pierwszy lapek w życiu i nie chcę bubla - ładuję w niego ostatnie pieniądze.

Wiatraka nie można regulować w żaden sposób,progi temperaturowe są na sztywno ustawione w biosie.Jak napisałem do Asusa to mi odesłali że być może zostaną te progi podniesione (czytaj bedzie ciszej) w nowszym biosie. Jedynie można trochę te progi obniżyć zmniejszając napięcie na procku np.Centrino HC.Wtedy wiatrak włącza się później. Ja tak mam poobniżane napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, jeszcze tylko 2 sprawy:

-Jak przy wyłączonym komputerze reguluje się głośność odtwarzacza cd? Bo przy oglądaniu tego lapka w sklepie nie zauważyłem żadnego pokrętła czy przycisków, a dopiero teraz mnie to uderzyło.

-Czy można konfigurawać klawisze szybkiego dostępu?

 

I to by było na tyle - tak czy siak zdecydowałem się na Asusa, jak go wreszcie kupię to skrobnę słów kilka, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do regulowania glosnosci, jasnosci i wielu innych rzeczy sa klawisze funkcyjne.

 

UPDATE

Przy wylaczonym laptopie nie mam pojecia jak sie reguluje glosnosc odtwarzacza CD, ale to chyba tylko z poziomu sluchawek da sie.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...