Skocz do zawartości
Panek

Klej Pleksa - Metal

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukam dobrego kleju do połączenia plesku z metalem. Jak na razie wypróbowałem dwa kleje epoksydowe Pattex'u Super Epox i Dragona EpoxyDragon Metal. I jestem zawiedziony. Ten pierwszy dość szybko wiąrze, bo w 8 minut i pełną wytrzymałość ma po 4 godzinach a ten drógi wiąże po godzinie i pełną ma po 24. Ten Pattex'a jest dość fajny ale nie wiąrze się dobrze z pleksi, jak się go mocniej naciście to się odrywa. Ten Dragona chyba źle wymieszałem bo po 24 nadal był lekko kleisty, ale pleksy nie złapał wcale, można było spokojnie odkleić. Zastanawiałem się nad kropelką ale czy ona złapie?

 

Chce połączyć metalowe nakrętki z pleksą tak żeby przy wkręcaniu się nie obracały, nie jest to łatwe bo dość duże siły przypadają na tak małą powierzchnię styku, ale może ktoś ma jakiś pomysł.

 

Aha jeszcze byłoby dobrze gdyby te kleje były ogólnie dostępne, np w OBI albo czymś podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegos takiego jak Cyjanopan, jest ogolnodostepny i powinien ci pomoc. To cos podobnoge do kropelki.

Nie napisales z jakim metalem laczysz plexe i czy polaczenie ma byc bezbarwne.

1561809[/snapback]

Połączenie nie musi być bezbarwne, ale mogło by takie być, miejsca klejenia i tak nie widać. Co do metalu jaki jest klejony to aluminium i ? (nie wiem z czego robione są nakrętki, jakaś stal).

Czy jeśli to coś podobnego to znaczy że kropelka albo inny super glut zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie nie musi być bezbarwne, ale mogło by takie być, miejsca klejenia i tak nie widać. Co do metalu jaki jest klejony to aluminium i ? (nie wiem z czego robione są nakrętki, jakaś stal).

Czy jeśli to coś podobnego to znaczy że kropelka albo inny super glut zadziała?

1562275[/snapback]

Skoro nie widać nakrętek to radziłbym zwykłe niecynkowane. A material stali to chyba St 3...zwykła stal konstrukcyjna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...