Skocz do zawartości
vitucky

Problem Z Napędem Dvd-rw W Acer Tm 4101

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem z napędem QSI SDW-082. Mianowicie w XP Home mam przy napedzie w menadzerze urzadzen wykrzyknik i przez to brak napedu w systemie.Po odinstalowaniu napedu i ponownym znajdowaniu sprzetu pisze ze nie mozna bylo zainstalowac sterownika.Naped prawidlowo bootuje plyty i prawidlowo dziala w DOS. Nie mam pojecia o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktos moze gdzie znajde update biosu do nagrywarki do Acera TravelMate 4102 WLMI? (?Slimtype DVDRW SOSW-833S?)

Moj ma problemy z nagrywaniem plyt DVD-RW, niby nagra, ale potem nie potrafi go odczytac - czyta pierwsze pare mega, potem twierdzi ze plikow nie ma.

Podejrzewam, ze moze byc to wina biosu nagrywarki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam problem z odtwarzaniem zwykłych płyt DVD - czyta je bardzo wolno. W systemie ustawiony jest Tryb PIO (pomimo ustawienia "DMA jeśłi dostępne"). Dla dysku ustawia się automatycznie Ultra DMA 5.

 

Próbowałem zainstalować poprawkę spod linku

http://mega.ist.utl.pt/~cfao/QSI-SDW-082-LX43.zip

ale wyrzuca mi błąd "Error 911".

 

Nagrywanie płyt przebiega również wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie płyt przebiega również wolno.

1583984[/snapback]

 

z tym nagrywaniem wolno plyt tez myslalem,ze mam problem

ALE to zalezy od nosnika!!-- niby jedna i druga plyta DVD+ zapisuje x8 ale na tej pierwszej idzie max 4 a na drugiej 8 i nie ma tu zaleznosci od ceny:)

 

Dlatego teraz kupuje sprawdzone nosniki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym nagrywaniem wolno plyt tez myslalem,ze mam problem

ALE to zalezy od nosnika!!-- niby jedna i druga plyta DVD+ zapisuje x8 ale na tej pierwszej idzie max 4 a na drugiej 8 i nie ma tu zaleznosci od ceny:)

To może inaczej... czy jest jakiś sprawdzony sposób na tę nagrywarkę? Zmiana firmware'u u mnie nie działa. Wymiana na taki sam model pewnie niewiele da, czy komuś udało się wymienić na innego producenta?

Czy da się oddać sam napęd w sklepie gdzie się kupowało czy trzeba jeździć do autoryzowanego serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...