Skocz do zawartości
masterdomin

Traktor Dj Studio - Problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Jestem nowy w tym temacie.... szukam już trochę tego i kurdę ta szukajka jest do **** Konkrtnie chodzi mi o to jak i co trzeba ustawić żeby w Traktor DJ Studio podłączyć słuchawki żeby chodziły jako monitor do odsłuchiwania dzieku....w programie jest taka funkcja ale jak to ustawić ?? Proszę o radę ! Mam kartę dziwiękową 5.1 zintegowaną z płytką (jak w podpisie jakś Sound MAX). Programik naprawe jest fajny ale kurcze przydało by się jeszce uruchomić taką funkcje żeby posłuchać konkretny fragment przed puszczeniem go na live.... Proszę o szybką i fachową odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w dołączonym oprogramowaniu do karty dzwiekowej ustawiasz tak aby aktywne były 4 głośniki, czyli przód oraz surround. odpalasz traktora i wchodzisz w ustawienia. Tam odsłuch (monitor) ustawiasz jako surround i w karcie do wyjscia na surround podłączasz słuchawki, a przednie głośniki podlączasz do wzmacniacza i w opcjach ustawiasz master jako lewy i prawy kanał. mam nadzieje ze wystarczajaco jasno napisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no thx :) wszystko czaje tylko że u mnie są 3 wyjscia ;/ jak by było więcej to bym dał radę jest out in i mic i tu nie wiem jak to zrobić ustawiłem wszytko jak piszesz ale nie chodzi bo nie ma dod. wyjscia ;/ teraz działam na creativie audigi 2 ZS (pożyczyłem) i to jest masakrator ! wszystko chodzi ! ale jak to zrobić na mojej chyba to niemożliwe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde właśnie rozwiązałem problem :) taka mała głupia rzecz teraz chodzi traktor nawet na mojej karcie no to trzeba teraz inprezke jakąś nakręcić :D zawsze latałem na BPM ale wydaje mi się że ten jest leprzy ! jeszcze raz wielkie dzieki satoshie :) TEMAT DO ZAMKNIĘCIA !!!!!

 

p.s satoshie mieszkasz koło mnie ja mieszkam w barlinku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjj to powiedz prosze jak to zrobic a nie, bo mam ten sam problem !!!! plz helppp wytlumacz szcegolowo jak to zrobic

1652498[/snapback]

to nie było wystarczająco jasno napisane ?? nie wiem jak to inaczej napisać :( może tak : czego nie rozumiesz z tego opisu albo co u Ciebie nie działa tak jak trzeba ?? ten program naprawde jest bardzo prosty w konfiguracji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzecz jest tego typu ze:

*mam jak poprzednik karte zintegrowana na plycie abita nf-s obsluguje 5.1 7.1

*ustawilem na karcie na 4 glosniki

*ale nie wiem gdzie podlaczyc te zasrane sluchawki zeby prowadzic odsluch na real

*mam wejscia z tylu zielone,do mikrofonu,czarne,rozowe,i niebieski i za groma nie wiem gdzie podlaczyc

*probowalem z rozdzielaczem sygnalu,ale to bezsens bo leci to samo co w glosnikach ;/

*mam w devicach wybor Nvidia ASIO i drugie-wybralem ASIO bo wyczytalem ze tak jest lepiej

 

Porsze jesli mozesz to wez mi to wytlumacz jak malemu dziecku jak i co bo jush mnie szlag trzepie

 

---edit----

do jakiego wzmacniacza podlaczam przednie glosniki ??

*moja plyta a zarazem dzwiekowka http://sklep.benchmark.pl/pelny_6439.html

Edytowane przez hubosspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzecz jest tego typu ze:

*mam jak poprzednik karte zintegrowana na plycie abita nf-s obsluguje 5.1 7.1

*ustawilem na karcie na 4 glosniki

do tego miejsca wszystko dobrze...

 

*ale nie wiem gdzie podlaczyc te zasrane sluchawki zeby prowadzic odsluch na real

*mam wejscia z tylu zielone,do mikrofonu,czarne,rozowe,i niebieski i za groma nie wiem gdzie podlaczyc

przeczytaj w instrukcji obsługi do płyty głównej do którego z wyjść podłącza się głośniki przednie, a do których surround'owe !! Do przednich podłączasz master channel, a do surround'owych słuchawki !!

 

To powinno rozwiązać tą sprawe...

 

*probowalem z rozdzielaczem sygnalu,ale to bezsens bo leci to samo co w glosnikach ;/

nie tędy droga :)

 

*mam w devicach wybor Nvidia ASIO i drugie-wybralem ASIO bo wyczytalem ze tak jest lepiej

Dobrze ustawiłeś...ma być ASIO...na kartach, które tego nie obsługują jest problem z konfiguracją Traktora...

 

Porsze jesli mozesz to wez mi to wytlumacz jak malemu dziecku jak i co bo jush mnie szlag trzepie

Dobra napisze jeszcze raz to co już pisałem....

 

...jeśli wszystko dobrze ustawiłeś to odpalasz traktora...w setupie ASIO wybrany....jesteśmy cały czas w zakładce audio poniżej jest OUTPUT CHANNEL ROUTING i tutaj ustawiasz co i jak ze słuchawkami (odsłuchem) i kanałem master....

 

MASTER LEFT ----> wybierasz LEFT

MASTER RIGHT ----> wybierasz RIGHT

 

HEADPHONES LEFT ----> wybierasz Surround LEFT

HEADPHONES RIGHT ----> wybierasz Surround RIGHT

 

jeśli przeczytałeś dokładnie instrukcje od płyty głównej odnośnie konfiguracji i podłączania głośników oraz ustawiłeś w traktorze tak jak Ci napisałem to nie widze powodu dlaczego miałoby coś nie działać...

 

 

---edit----

 

do jakiego wzmacniacza podlaczam przednie glosniki ??

*moja plyta a zarazem dzwiekowka 1653247[/snapback]

do jakiegokolwiek !! cokolwiek masz pod ręką...mogą przeciez być to nawet zwykłe głośniki do komputera...no chyba, że planujesz grać na tym imprezę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejj stary niewiem czy ja jestem ulomny czy ta obsmarkana karta dzwiekowa nie chce ruszyc wsio zrobilem ja trza (jak Kazales) i dupcia zimna.A jeszcze jedno zeby odsluch na live w traktorze przeprowadzic to trzeba CUE MUTE i pokretlo na CUE tak ??(moze a to jest napewno ja cos zle robie) btw sry za zawracanie tylka ale wiesz irytuje mnie to jush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...coś mi się wydaje, że chyba nie miałeś doczynienia z prawdziwym mikserem co ??

 

ale wracając do tematu nie bardzo wiem co napisałeś w poście wyżej, ale ok...założmy ze wszystko poprawnie skonfigurowałeś to teraz kwestia jak zrobić żeby to wszystko działało tak jak powinno :

 

...postaram się napisać (wytłumaczyć) to najlepiej jak umiem ale taka pisemna teoria to troche cięzka sprawa :(

 

....po pierwsze : masz dwa utwory jeden w decku A drugi w decku B

 

....utwór z deck'a A ma lecieć na kanale master czyli dla wszystkich słuchających więc crossfader (to ten duży suwak na środku miksera, który możesz przesuwać w prawo lub lewo) przesuwasz w lewo gdyż chcesz żeby ten utwór leciał i tylko ten...oczywiście narazie....

 

...po drugie : w deck'u B masz utwór, który chcesz zmiksować z tym pierwszym, więc wrzucasz go na odsłuch, żeby ustawić punkt cue, tempo itd. żeby usłyszeć ten utwór w słuchawkach musisz wcisnąc dla tego decka przycisk CUE ten który jest na mikserze, a nie ten który jest na odtwarzaczu !!

 

...no i oczywiście wcisnąc play :lol:

 

...aha i jeszcze jedna kwestia : na mikserze jest coś takiego co w traktorze nazywa się CUE MIX PGM !! powinno być to skręcone na zero, wtedy będziesz słyszał sam odsłuch z drugiego DECK'a, jeśli go troche będziesz podkręcał to będziesz jednocześnie słyszał w słuchawkach to co leci na odsłuchu i to co leci na masterze....niektórzy DJ'e tylko w ten sposób miksują i nie sciągają wogóle słuchawek....

 

 

mam nadzieje, że to Ci pomoże

 

peace

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...