Skocz do zawartości
panz

Dell Inspiron 9300

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie zaczne od parametrów opisywanego sprzętu”

 

Intel Pentium M SONOMA 1.6GHz 2MB CACHE 533FSB

17" WXGA+ active-matrix display with 1440x900 resolution

40GB HDD 5400 RPM

512mb ddr2 ram

CDRW/DVD combo drive

256MB Nvidia GeForce 6800 Go

Bateria Lithium-Ion

Modem Conexant D110 MDC V.9x Modem

Karta sieciowa Integrated 10/100 Network Card

Bezprzewodowa karta LAN: INTEL PRO/Wireless 2915 WLAN Mini PCI Card (802.11 a/b/g 54Mbps)

Czytnik kart SD

IEEE 1394 Port

VGA

DVI

S Video

6x USB2.0

klawiatura QWERTY

 

Pierwsze wrażenia

A wiec komputer kupowałem na allegro, był ściągnięty ze stanów i niestety tam obowiązuje gwarancja. Będę musiał skontaktować się z DELL’em i zapytać czy jest możliwośc wykupienia jej w Polsce. Co do wyglądu to komputer zrobił na mnie spore wrażenie.Bardzo ładny i wszystko umieszczone tam gdzie trzeba. 17 calowa matryca powoduje , że ten komputer do małych i super mobilnych nie należy, aczkolwiek nie tego szukałem. Komputer jest dość rzadko przenoszony więc mi to absolutnie nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, komfort pracy i oczywiście grania przy nim jest bardzo wysoki o co mi chodziło. Nie chce mi się wrzucać zdjęć na srony więc daje linka do aukcji na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=57271661.

Super ergonomia, wszystko poumieszczane w nim tam gdzie powinno być (czyli USB z tylu komputera a jest ich nie mało bo 6 ). Porównując go do ACERA 1692 WLMi (większość forumowiczów posiada sprzęt parametrami bardzo zbliżony do niego, więc myśle ,że to bardziej wam zobrazuje) wcale nie jest o wiele cięższy, przynajmniej ja tego nie odczuwam, jest troszke większy ale nie aż tak bardzo. Zarówno z tym i z tamtym położonym na kolanach nie da się pracować. Jeśli chodzi o wygląd to dla mnie rewelka, ( na zdjęciach wygląda bardzo przeciętnie). Klawiatura bardzo wygodna podobnie jak toutchpad ( z którego wogóle nie korzystam) który ma możliwość przewijania zawartośc okna w pionie i poziomie.

 

Matryca

No tak tutaj musze przynać , że tęsknie za crystal który posiadał ACER. Matryca jest dość specyficzna, że się tak wyraże. No w Acerze była lepsza, nie ma co;/ Tzn zależy do jakiego zastosowania, ponieważ w grach wypada rewelacyjnie moim zdaniem, natomiast jeśli chodzi o prace z np. z officem lub siedzenie w Internecie przyznam , że musiałem się przyzwyczaić. (zresztą na początku myślałem ze dostane oczopląsu przerzucając się z ekranu 15 na 17 ;P ).

W sumie aktualnie nie mam pod ręką żadnego innego kompa żeby porównać, ale myśle ze matryca Wide Screen UXGA Display with TrueLife™ 1920 x 1200 która jest oferowana w dell’ach 9300 była by o wiele lepsza… Aczkolwiek kolory czy kontrast widać bardzo ładnie.

 

GEFORCE 6800 :D

No tak , myśle że nie musze się za duzo rozpisywać. Po prostu wydajność tej karty zwalila mnie z nóg musze przyznać ( Radek X700 nie dorasta do pięt tej karcie). CS source przy max detalach, filtr razy 8 , aniso razy 16 , średnio jakies 60 klatek na sek. DOOM 3 na ultradetalach i max rozdzielczości podobnie około 60 fps. Far cry około 50-70 fps przy aniso i filtr na maxa i wszystkich ustawieniach z suwakiem przesuniętym jak najbardziej w prawo :D ;). GTA S.A. na max detalach rzadko spada poniżej 50.

 

Everest home edition:

 

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo nVIDIA GeForce Go 6800

Nazwa kodowa procesora graficznego NV41M

Urządzenie PCI 10DE / 00C8

Liczba tranzystorów 190 milion(ów)

Technologia wykonania 0.13u

Typ magistrali PCI Express x16

Rozmiar pamięci 256 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 369 MHz

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 12

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 5 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 4428 MPikseli/sek

Texel Fillrate 4428 MTekseli/sek

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 390 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 780 MHz

Przepustowość 24.4 GB/sek

 

To jest po małym OC ponieważ , nie wiem czemu tak mało ale standardowo karta ma 290 / 590 ale odpalając clock freqency setting w właściwościach karty , samo sugeruje żeby zegar był ustawiony na 390/780

Wydajność w grach po prostu rewelka:) . W 90% właśnie ta katra zadecydowała o moim zakupie. Jeśli gierki wymiatają, to wszystko wymiata.:) W każdą gre gram komfortowo na max detalach, a oto własnie mi chodziło.

 

No teraz trzeba napsiać o dwóch dużych miusach tego kompa , a więc braku nagrywary DVD (ale z tym nie ma problemu , można kupić a napęd combo upchnąć na allegro co mam właśnie zamiar zrobić) oraz niestety cholernie upierdliwa jest głośna praca dysku, który też mam zamiar wymienić , poza tym jest mały tylko 40 GB. Niestety ale denerwujące jest ciągłe ‘’grzechotanie’’ jakie wydobywa się z kompa. Koszty tych wymian na szczęście nie będą bardzo duże.

Pamięć- standardowo jest 512 , 2 kości po 256 mb DDR 2 533 Mhz. Na razie jedną wymieniłem na 512 mb, a starą upchnąłem na allegro, czyli aktualnie mam 768 co w sumie wystarczy.

W 3d Marku 2003 : 9120

W 3d Marku 2005 : 4210

 

Jak dla mnie ten sprzęt to przenośna maszyna do gier;)

System operacyjny to Win XP Home który jest w komplecie. Na szczęscie drivery są osobno i nie jestem skazany , jak to miało miejsce w przypadku ACERA na system który instalował się automatycznie na partycjach FAT32. System jest w języku angielskim , ale nie ma to dla mnie znaczenia ponieważ i tak mam swój piracki xp pro po polsku;).

 

Co do dźwięku i głośników to nie będę się rozpisywał bo nie ma nad czym… Wiadomo jak słychać z głośniczków zamontowanych w kompie.

 

Praca na bateriach, około 1,5 godziny . Ale i tak rzadko odłaczam go z sieci.

 

Moim zdaniem jakość w porównaniu do ceny jest celująca. Kosztował mnie 5200. Najtańsze notebooki dostępne w Polsce z matrycą 17 i gf6800 zaczynają się od 7 000.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu

 

Czeka mnie jeszcze tylko wymiana dysku i zakup nagrywary dvd no i SB Augidy 2 ZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GEFORCE 6800 :D

No tak , myśle że nie musze się za duzo rozpisywać. Po prostu wydajność tej karty zwalila mnie z nóg musze przyznać ( Radek X700 nie dorasta do pięt tej karcie). CS source przy max detalach, filtr razy 8 , aniso razy 16 , średnio jakies 60 klatek na sek.

1566314[/snapback]

A w jakiej rozdzialce te osiagi?? Bo jesli 1024x768 to tutaj GF6800 powinien wyciagnac sporo wiecej, ew. malo RAMu moze go trzymac. Takie same albo i lepsze osiagi FPS w HL2 na 1024x768 mam z GF Go6600 z 64MB, jednak wlaczenie max detali tekstur powoduje denerwujace swapowanie, ktore w dalszej kolejnosci powoduje zaciecia.

 

Ogolnie sprzecik bardzo ladny, jednak dla mnie by sie nie nadawal:) Niestety moc grafiki pociaga za soba krotsze osiagi baterii oraz duze wymiary i mase (powyzej 3.5 kg zdaje sie). Jak ktos duzo podrozuje to trzeba poszukac czegos mniejszego. Niemniej jednak jako przenosny pecet pewnie jest znakomity, pod warunkiem oczywiscie ze faktycznie uda sie go kupic za ok. 5000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jeśli właczysz to wszystko na maxa to wątpie czy wyciągnie wiecej niż 25 fps:)

1566497[/snapback]

No ja obecnie gram z "prawie" wszystkim na maxa, jedyny wyjatek to texture detail, ktory mam na medium. Przy HIGH mieli bardzo dyskiem ale FPS jest raczej powyzej 50. Sprobuj przetestowac przy pomocy HOC Half Life 2 Benchmark 1.5, u mnie na GF6600 przy wszystkich ustawieniach na max daje wynik ok. 100 FPS.

 

Dla potwierdzenia to sa benchmarki z FRAPS na MAX wszystkich ustawieniach. Benchmark zrobiony na otwartym terenie, na poziomie gdzie sie plywa wodnym "scigaczem" - wiec dodatkowo renderowane byly byly efekty wody i odbic w niej. Stalem na gorce wiec i pole widzenia bylo duze. Srednie FPS-y jak widac powyzej 50 a nawet 60, minimum jakie wystapilo podczas testu to 35.

W twoich ustawieniach musi byc cos nie tak skoro osiagasz wynik jak na GF6600, moze jakies stare drivery itp.

 

2005-07-26 18:45:50 - hl2

Frames: 8124 - Time: 120000ms - Avg: 67.700 - Min: 35 - Max: 207

 

2005-07-26 18:48:41 - hl2

Frames: 3445 - Time: 59892ms - Avg: 57.520 - Min: 38 - Max: 191

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam wszystko powlaczane i poustawiane na maksa, laczenie z aniso X 16 i filtr X 6 i rozdzielczosc 1440 na 900

1568176[/snapback]

No ja tez ma filtry x6 i aniso x16 ale rozdzialka 1024x768 i tutaj jest pies pogrzebany :) Ja zrozumialem z twoich wczesniejszych wypowiedzi ze to sa wyniki w 1024x768, teraz jest wszystko jasne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk do inspirona 9300 to nikomu nie radze brac 5400 RPM. Mam nagrywarke dvd x8 i dysk nie wydala z przesylaniem danych. Max predkosc nagrywania x4 jesli dojdzie do tego kopipowanie plikow z jednej partycji na druga to problem jest nawet z poruszaniem po windowsie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja może powiem tak..sprzęt w deche sam mam może zdziebko lepsze parametry bo WUXGA 1gb ramu procek 1,86 i nie zamieniłbym tego kompa na żaden inny. Rewelacyjny wygląd i wydajność. Nie jestem zwolennikiem intensywnego OC bo boje sie troche o moje cacuszko dlatego zegary mam poustawiane jedynie na optymalnie wykryte częstotliwości(bodajże 340/745) i to mi jak najbardziej wystarcza. w połączeniu z dobrymi(stabilnymi sterownikami) CS source czy hl2 na aa6 i af16 max detale sratatata leci jak talala ciągnąć na wielu mapach nawet ponad 100FPS średnio na innych mam na ogół 70-80.Oczywiście mówimy o rozdzielczości 1440:900 bo po cholere wyższa dla takiego filtrowania:)a benchmarki?nigdy mnie one nie przejmowały ale na zegarach 365/770 mam odpowiednio :

20357 pkt w 3dmarku 2001

10250 pkt w 3dmarku 2003

4424 pkt w 3dmarku 2005

więc mam sie z czego cieszyć:) generalnie nie wyolbrzymiajcie możliwości tej karty bo to tylko wersja GO.Fleszując ją do wersji Ultra i wykręcając odpowiednio procek da sie z tej karty wycisnąć odpowiednio 24k,12k,5k. Pytanie tylko po co?Ja wole bezpieczeństwo niż kilka fpsów więcej..co jak co ale wydajność BOSKA - naprawde polecam!

Co do głośności pracy...mam dysk 60gb@7200 tak więc szybki i nie narzekam na hałas. Kiedy intensywnie pracuje wtedy słychać takie delikatne "tykanie" ale poza tym komputer słychać tylko wtedy kiedy wkładasz dysk do napędu(a przynajmniej ja mam takie wrażenie:P) Z czasem opublikuje tu dokładną recke ale potrzebuje troche czasu. Na chwile obecną polecam tego potwora wszystkim wymagającym użytkownikom!Jeżeli ktoś sie zawiedzie(a nie powinien) bo za głośno, bo martwe pixele, bo sie resetuje...sorry...mój egzemplarz oceniam 10/10 i życze wam takiej samej oceny:) Jak macie jakieś pytania to walcie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dysk do inspirona 9300 to nikomu nie radze brac 5400 RPM. Mam nagrywarke dvd x8 i dysk nie wydala z przesylaniem danych. Max predkosc nagrywania x4 jesli dojdzie do tego kopipowanie plikow z jednej partycji na druga to  problem jest nawet z poruszaniem po windowsie. Pozdrawiam

1593894[/snapback]

Witam,

 

Co do dysku to zgadzam sie w 100%. Tkaze mam 5400. Strasznie "muli". Przegrywanie filmu z jednej partycji na druga trwa wiecznosc. Z tego co sie orientuje to dysk 7200 ma podobna glosnosc. Moze zjada troche wiecej energii. Zminieam ten dysk najszybciej jak to tylko bedzie mozliwe.

Co do temperatur (9300 i XPS sa w sumie bardzo podobne) to w spoczynku proc 36 stopni, w stresie nawet 70; grafika w spoczynku ok 53, w stresie ok 90. Wentylatory czasem daja popalic. Ale jest na to dobra metoda. Programik I9kfangui specjalnie (chyba) do 9300 i XPS. Dla zainteresowanych linka: http://mckenziedev.com/fproducts.htm.

:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5400 RPM. Mam nagrywarke dvd x8 i dysk nie wydala z przesylaniem danych. Max predkosc nagrywania x4 jesli dojdzie do tego kopipowanie plikow z jednej partycji na druga to  problem jest nawet z poruszaniem po windowsie. Pozdrawiam

1593894[/snapback]

 

a to dziwne bo na moim dysku 4200rpm nie mam zadnych problemow z nagrywaniem dvd x 8 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masta_KKIILLAA!!

Witam,

 

Co do dysku to zgadzam sie w 100%. Tkaze mam 5400. Strasznie "muli". Przegrywanie filmu z jednej partycji na druga trwa wiecznosc. Z tego co sie orientuje to dysk 7200 ma podobna glosnosc. Moze zjada troche wiecej energii. Zminieam ten dysk najszybciej jak to tylko bedzie mozliwe.

Co do temperatur (9300 i XPS sa w sumie bardzo podobne) to w spoczynku proc 36 stopni, w stresie nawet 70; grafika w spoczynku ok 53, w stresie ok 90. Wentylatory czasem daja popalic. Ale jest na to dobra metoda. Programik I9kfangui specjalnie (chyba) do 9300 i XPS. Dla zainteresowanych linka: 1602506[/snapback]

 

W stresie 90c :blink: :blink: wow :D Polecam Arctic Silver 5 :D :D Co do fangui jest to swietny program za pomoca ktorego sterujesz szybkoscia wentylatorow i od razu masz temp :D Najpierw zeby poprawnie dzialal zainstaluj I8kfangui a dopiero potem wersje 9 :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby miec gwarancje International musisz wykupic opcje NextBussinesDay wydluzajaca o 3 lata gwarancje, koszt z tego co pamietam 300-400$

masz dodatkowe 3 lata gwarancji, wazne na calym swiecie, ba ! nawet w PL :)

gw. NBD polega na tym, ze jednego dnia oddajesz do naprawy laptopa i na nastepnego dnia roboczego MUSZA Ci oddac naprawiony sprzet. Niestety nie jest to doot to door, ale syzbkosc naprawy rekompensuje wszystko :)

 

Cala "wydluzke" i wszystko inne zalatwisz na stronie www.dell.com (najpierw musisz sie zarejestrowac i przetransferowac dane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby miec gwarancje International musisz wykupic opcje NextBussinesDay wydluzajaca o 3 lata gwarancje, koszt z tego co pamietam 300-400$

200$. Inna sprawa, ze wcale nie musi tego miec! Gwarancje mozna przetransferowac do innego kraju z USA, przy pomocy formularza, do ktorego link podalem. Problem w tym, ze niekoniecznie musi sie to udac - pisalem z Dell Polska, niestety nie dostalem klarownej odpowiedzi, ale raczej nie bedzie to mozliwe - nie posiadaja Inspironow w ofercie. Jednak jak powiedzieli, gwarancje z opcja International musza respektowac i z tym nie ma klopotu.

 

NBD polega na tym, ze jednego dnia oddajesz do naprawy laptopa i na nastepnego dnia roboczego MUSZA Ci oddac naprawiony sprzet. Niestety nie jest to doot to door, ale syzbkosc naprawy rekompensuje wszystko :)

Z reguly gwarancja 3-4 letnia jest takze z opcja typu On-Site, czyli wszelkie mozliwe naprawy dokonywane sa u klienta. Super. Problem w tym, ze dziala to tylko w US. International Service to tylko kolejny dodatek do pakietu gwarancyjnego 3/4 lata, naprawy za granica dokonywane sa na innych warunkach - dokladnie tylko jesli bezposrednio dowieziesz sprzet do serwisu. Wszystko jest na stronach :) Edytowane przez cRoMo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ! chyba mam juz nie pierwszego Della i chyba naprawialem nie raz !

 

oczywiscie, ze trzeba dowiezc do serwisu, pisalem, ze to nie jest door to door.

www.css.pl

to serwisy.

NBD w PL dziala idealnie, czyli na drugi dzien roboczy sprzet do odbioru. Musi :)

 

 

jakie 200$ ? :) chyba sobie zarty stroisz :) 229$ jest wydluzka o 2 lata, a musisz miec o 3.

 

Odnosnie transferu to totalna bzdura, transfer jest tylko danych wlasciciela i NIE UPRAWNIA do gwarancji poza USA.

Transfer jest podstawa do roszczenia praw w innych krajach, ale trzeba takze wykupic opcje International.

 

Dell Polska jest malo kompetentny do zalatwienia bardziej skomplikowanych spraw, przekonalem sie o tym na wlasnej skorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam małe pytanie do posiadaczy dell 9300 jak u Was chodza wentylatory, bo u mnie non stop chodz na około 2500-3300 obortów i drugi tak samo,a trzeci na 933, temeratura proca w spoczynku około 32 C a grafy około 46 C w najwiekszym stresie proc 56 C a grafa 60C. Czy to jest normalne?

Edytowane przez kkooaallaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam małe pytanie do posiadaczy dell 9300 jak u Was chodza wentylatory, bo u mnie non stop chodz na około 2500-3300 obortów i drugi tak samo,a trzeci na 933, temeratura proca w spoczynku około 32 C a grafy około 46 C w najwiekszym stresie proc 56 C a grafa 60C. Czy to jest normalne?

U mnie cisza jak makiem zasiał.

jak odpale gierkę to oczywiście jest raz po raz szum :)

 

Jeśli chodzi o dysk to nie zgadzam się całkowicie - nie zamierzam zmieniać z 5400 na 7200 bo nie widzę takiej potrzeby (a miałem niedawno inspirona 8600 z 60GB 7200 więc wiem co mówię :) - dysku kompletnie nie słychać więc wydaję mi się że Dell dyski również dobiera partiami - mieliście pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z I9kfangui zrobisz wszystko z wentylatrami, ustawiasz sobie jakei chcesz progi kiedy si ema wentyl włonczy i z jakom predkosica dla cpu i gpu, jednak nawiasem mowiac wszystkie testowaneprzezmnei wersje bety łącznie maja bugi małe

 

P.S. bardzo przeprasza ze zdjec jeszce nie mam ale cyfrowke bede miał dopiero jutro najdalje w niedzel

Edytowane przez kkooaallaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja czekam z niecierpliwoscia na wlasnorecznie wykonane zdjecia - najlepiej z jakims porownaniem wielkosci notka - a swoja droga co sadzicie o 9400?

 

ciekawostka - przykladowy zestaw (tak sobie poprostu wybralem) kompa o "podobnych" parametrach co i9400:

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.php?print=1

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.php?add=8196

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja czekam z niecierpliwoscia na wlasnorecznie wykonane zdjecia - najlepiej z jakims porownaniem wielkosci notka - a swoja droga co sadzicie o 9400?

 

ciekawostka - przykladowy zestaw (tak sobie poprostu wybralem) kompa o "podobnych" parametrach co i9400:

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.php?add=12914

 

i z troche wieksza iloscia badziewi:

http://sklep.komputronik.pl/konfigurator.php?add=13572

9400 - super lapek, choć do zastosowania głównie jako DTR. Sam się na niego czaję :wink:

A te linki coś Ci nie wyszły chyba :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nie dzialaja :blink:

 

niestety nie da sie zrobic aby dzialaly - wklejajac linka

 

W kazdym razie w Komputroniku wychodzi jakies 7 tys za kompa z podobnymi parametrami (o ile mozna je porownywac).

Edytowane przez MoRady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...