Skocz do zawartości
M-TRANS

Acer 5014wlmi (athlon64 3400+,1024,x700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z głośną(duże obroty podczas małego obciążenia) praca wentylka chłodzącego proca(i kartę też chyba).Problem w tym że wentyl chodzi na średnich obrotach bez przyczyny:(.Czasami jednak chodzi bezgłośnie pomimo włączonego programu magazynowego i internetu(hmmm).Jezeli ktoś mi może pomóc to PLEASE HELP!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A RAMDAC to jest normalne,ale to nie jest parametr wydajności.Podaj taktowanie rdzenia i pamięci w MHz.

1569013[/snapback]

Standard x700(350mhz rdzeń i 400mhz pamięć?) bo nic nie kręciłem.Nie mogę znaleźć programiku odpowiedniego do tweka.Kozacki by był też jakiś program do zmiany obr. wentyla.Niestety Athlon wg. programu SpeedFan w stanie spoczynku ma 61 stopni co jst dla mnie bardzo dziwne.Pozdrawiam! Edytowane przez M-TRANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program np.Ati Tool,on podaje taktowania standardowe.A kartę masz chyba zaniżoną według specyfikacji Ati dlatego się pytam jakie masz taktowanie. Odpal ten programik i na górze będą standardowe ustawienia (np.358/300-w takiej postaci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Athlon wg. programu SpeedFan w stanie spoczynku ma 61 stopni co jst dla mnie bardzo dziwne.Pozdrawiam!

A czy wogóle SpeedFan działa prawidłowo? Pokazywana temperatura zmienia Ci się kiedykolwiek? U mnie, na Aspire 5024, to co złapał przy starcie (pokazywał że odczytuje przez ACPI), to pokazywał przez cały czas... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wogóle SpeedFan działa prawidłowo? Pokazywana temperatura zmienia Ci się kiedykolwiek? U mnie, na Aspire 5024, to co złapał przy starcie (pokazywał że odczytuje przez ACPI), to pokazywał przez cały czas...  :sad:

1570061[/snapback]

Cały czas taka sama temeratura.Więc myślę sobie że masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj program np.Ati Tool,on podaje taktowania standardowe.A kartę masz chyba zaniżoną według specyfikacji Ati dlatego się pytam jakie masz taktowanie. Odpal ten programik i na górze będą standardowe ustawienia (np.358/300-w takiej postaci)

1570047[/snapback]

Podaj jakiegoś linka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1571095[/snapback]

Wiem że sekunda.Myślałem że masz jakiś typowy.

Programik pokazuje 358/330mhz.Wkręcam coraz więcej i chodzi jak ta lala(390mhz rdzeń).Z pamiątkami się pobawię potem.

Niestety nie chodziło mi o tweak tylko o cichszą prackę wentylka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię moję pytanko:czy ktoś może ma jakiś namiar na program do regulacji obrotów wentyla w zależności od obciążenia?

Myślę że możesz to osiągnąć pośrednio - obniżająć temperaturę procka...

Możesz użyć programu RM CPU Clock lub Crystal CPU ID do obniżenia napięć oraz ewentualnie zablokowania maksymalnych mnożników - oczywiście coś za coś, mniejsza wydajność = cichsza praca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo brac na Centrino lapka jak chciales miec cicho :P

1571734[/snapback]

Manuxowi to powiedz. Ma TM4651 na Twoim centrino i tak samo wlacza sie wentyl jak na Turionie... Gratuluje trzezwego podejscia... Bezstronnego takiego... Nieskazonego "tym co moje"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz to osiągnąć pośrednio - obniżająć temperaturę procka...

Możesz użyć programu RM CPU Clock lub Crystal CPU ID do obniżenia napięć oraz ewentualnie zablokowania maksymalnych mnożników - oczywiście coś za coś, mniejsza wydajność = cichsza praca...

1572224[/snapback]

w zasadzie to już się przyzwyczaiłem.Odkryłem też że wentyla prawie nie słychac pod warunkiem pracy od samoego włączenia laptopa na programach które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i lepiej sie tym nie baw...

Trzeba bylo brac na Centrino lapka jak chciales miec cicho :P

Mozesz co najwyzej spowolic procka na maxa... Bedzie ciszej :P

1571734[/snapback]

Hmmm, ciekawe połączenie drogiego centrino z najtańszymi pamiątkami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centrino jest swietne do obniazania napiecia!!!!!!!!

 

gdyby producent fabrycznie je obnizal nie byloby gadania co cichsze i norma bylaby praca caly dzien na kompie bez najmniejszej pracy wiatraka!!!

 

na szczescie mozna samemu to osiagnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...