Skocz do zawartości
Paweeell

Która Karta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne pytanie którego sam niemogę rostrzygnąć. jaką karte kupić. Co byście mi polecali. GF 4Ti 4600 300/660 taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=58472828 czy radeon 9600 taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=58592512

Co było by wydajniejsze. Ten 4600 ma chyba pamięci 2,8 ns

Pozdro

Edytowane przez Paweeell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewne pytanie którego sam niemogę rostrzygnąć. jaką karte kupić. Co byście mi polecali. GF 4Ti 4600 300/660 taki: 1575707[/snapback]

GF4 to juz dziadek, radek 9550/9600 bedzie lepszy, no i obsługuje nowsze efekty typu PS 2.0. Ja bym kupował radka, zreszta takiego miałem a przesiadłem sie z gf3ti200 i o wiele lepiej gry chodziły nawet na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 9600 nie jest super co nie? Ja tam chyba wole 4600 bo mam teraz 4200 a jest super, wszystko prawie chodzi na max grafice. Później przezkocze może na coś potężniejszego  :) . A co jest jeszcze fajnego do 250zł?

1576346[/snapback]

Ten 9600 to kaszana, na pamieciach ma 400 MHz, pewnie sa to pamieci 4 czy nawet 5 ns :)

 

Jesli mialbys zmieniac 4200 na 4600 to tez troche bez sensu, bo za duzo doplacisz w stosunku do wzrostu wydajnosci, chyba ze bardzo dobrze sprzedasz swoja 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie z 4200 na 4600 przy doplacie 10 zl na pewno odczujesz roznice.

 

Taktowanie rdzenia wzrosnie z 250 na 300

pamieci z 513 na 650, czyli wychodzi o okolo +20 %, prawie za darmo.

 

Co do wymiany na 9550 - ja bym wolal jednak 4600, ktora dla mnie wydajnosciowo jest porownywalna z 9600pro do ktorego dopiero MOZESZ podkrecic 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie mam jeszcze pytanko. Jak sprawdzić w Systemie Ile moje pamięci na karcie mają ns? W Erevest nic takiego niemogę znaleść. Jest wogule taka możliwość? A 4600 MSI jest dobrym produktem? Bo takiego chce kupić.

1578037[/snapback]

Nigdzie nie sprawdzisz jaki czas dostepu maja pamieci , tylko bezposrednio z nich mozna odczytac.

 

A 4600 z MSI to dobry wybor, chociaz tak naprawde prawie wszystkie sa takie same, robione na referencyjnych laminatach nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4ti nie zaczyna miec przypadkiem problemow z obsluga gier? [battlefield2]. Brak obslugi dx9 moze z czasem odciac cie od nowych gier jak producentom sie przestanie chciec bawic z dx8.x ;) Branie nowego 9550 tez ma sredni sens,bo to obecnie lowend , moznaby pomyslec nad kupnem czegos uzywanego , a troche lepszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf4ti nie zaczyna miec przypadkiem problemow z obsluga gier? [battlefield2]. Brak obslugi dx9 moze z czasem odciac cie od nowych gier jak producentom sie przestanie chciec bawic z dx8.x ;) Branie nowego 9550 tez ma sredni sens,bo to obecnie lowend , moznaby pomyslec nad kupnem czegos uzywanego , a troche lepszego...

1580357[/snapback]

Jak na razie z proponowanych przez zainteresowanego kart, wychodzi ze ma okolo 250 zl na karte, a to naprawde malo zeby kupic karte wydajna i jeszcze "z przyszloscia" ;)

 

Musi sie zdecydowac albo na starsza technologie GF 4 Ti, ale w miare wydajna, albo 9550 (z perspektywa krecenia na 9600pro), lub ewentualnie jakiegos 6200 (ale wg mnie nie warto kupowac tak low-endowych kart). Moze tez poszukac jakiegos 9500pro jesli starczy kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500pro jest dobry jak się uda odblokować do 8 potoków :)

Odpowiada mi coś takiego jak 4600 bo np. nie gram w super mega wymagające gry jak battlefield 2. Zaistalowałem ostatnio Call of Duty UO i się dziwie że mi na najlepszej grafie się starsznie tnie. W zwykłym CoD na najlepszej grafice na 1600x1200 chodziło na min 60 fps. Może przez to że jest napoczątku duży obszar i drzewa dlatego strasznie żre grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce wymienic ti4200 na ti4600... Prawdopodbnie ten ti4200 podkreci sie na minimum ti4400 no ale jesli moze doplacic tylko 10 zeta to wymiana sie oplaca.

 

Generalnie z kart typu ti4200/ti4600 najlepsza jest przesiadka na minimum cos pokroju r9700/9800 lub gf6600 ewentualnie r9500pro ;) . Wymiana na slabsze niz te grafy to robienie z igly widly i duze halo o nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...