Skocz do zawartości
gallp

Urwany Kondensator Na K8n Neo Plat.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem wczoraj zauważyłem że jeden z kondensatorów na płycie odpadł konkretnie EC16 to jeden z trzech po prawej stronie płyty obok chipsetu pod złączami ATA. Domyślam się że służył do stabilizowania napięcia tylko czego ??? Płyta działa bez problemu na razie, procek a64 3000+ wykręcony na 2500 Ghz temperatura chipsetu w normie. zauważyłem że mimo wyłączonego DOT płyta ma wachania FSB przy obciążeniu częstotliwość proca wacha sie między 2498 do 2580 a ten mały czarny układ układ między kondensatorami mocno się nagrzewa organoleptycznie :D tak do 60-70 stopni. Czy ktoś wie co to za układ do czego służy i czy sfajczy się bez tego kondensatora 100 mikroF 6,3 V, a może poleci cała płyta czym to grozi ??? <_<

 

dzięki za konstruktywne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli ci sie urwal kondensatorek i dziala to znaczy ze nie byl on strategicznym elementem. Ale mimo ze dziala powinienes go spowrotem umiescic na swoim miejscu b oto moze grozic niestabilnoscia lub/i uszkodzeniem czegos innego. Ic do jakieos servisu rtv i tam szybko i tanio ci dolutuja. bo raczej watpie zeby ci gware uznali na urwany kondensator albo chcialo ci sie czekac kilka tyg na plytke.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli ci sie urwal kondensatorek i dziala to znaczy ze nie byl on strategicznym elementem. Ale mimo ze dziala powinienes go spowrotem umiescic na swoim miejscu b oto moze grozic niestabilnoscia lub/i uszkodzeniem czegos innego. Ic do jakieos servisu rtv i tam szybko i tanio ci dolutuja. bo raczej watpie zeby ci gware uznali na urwany kondensator albo chcialo ci sie czekac kilka tyg na plytke.

 

pozdrawiam!

1578767[/snapback]

Dzięki ale już wiem ten kondensator służy do filtrowania napięcia na chipset a ponieważ prostownik wytrzyma spokojnie ok 115 stopni a grzeje sie do siedemdziesięciu to chyba to oleje a może wzrośnie mi oc ??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...