Skocz do zawartości
Grolshek

Pamieci 1:1 Z Fsb W Acer 5021...

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma problemow ze stabilnoscia?

jak z czasem pracy na baterii? sporo sie wydluzyl?

1580171[/snapback]

Prime smiga to wszystko smiga... Dokladnie powiem za kilka dni bo to dopiero co przed 5 godzinami udalo mi sie ustawic... Przy maxymalnym obciazeniu wydluzyl sie o 30 minut ale ja prawie nie uzywam baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czemu nie wprowadzaja takich konfiguracji do sprzedazy ... pewnie kwestia stabilnosci, ale z drugiej strony mysle ze bez problemu daloby sie produkowac laptopa z obnizonym napieciem ... i fabrycznym OC.

 

Dziwne ... 30 minut piechota nie chodzi ... a w walce z Pentium-M to duzo ...

Edytowane przez NoSeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy procesor chodzi na jednakowym nizszym napieciu zasilajacym, a tu chodzi o seryjnosc i przedewszystkim stabilnosc rozwiazania. producenci laptopow nie moga sobie pozwolic na takie eksperymenty, musza sie trzymac specyfikacji.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ok

to powiedz mi Grolshek jak zes to poustawial... tylko tym a64 tweaker?

i czy te ustawienia sie jakos wlacza podczas pracy czy on na stale je jakos zapisuje?

pozatym mam dziwne wrazenie ze napiecie jest standartowe a nie nizsze (tzn w spoczynku jest 1v a podczas pracy chyba tez mam 1.15v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ok

to powiedz mi Grolshek jak zes to poustawial... tylko tym a64 tweaker?

i czy te ustawienia sie jakos wlacza podczas pracy czy on na stale je jakos zapisuje?

pozatym mam dziwne wrazenie ze napiecie jest standartowe a nie nizsze (tzn w spoczynku jest 1v a podczas pracy chyba tez mam 1.15v)

1582133[/snapback]

A64 ustawilem timingi pamieci i czestotliwosc jej pracy, napiecie cpuid, wszystko to wlacza sie podczas pracy i dziala wylacznie na ustawieniu "zawsze wlaczony"...

Wolalbym jednak recznie to wszystko sobie w biosie na sztywno poustawiac jesli sprzet ma takie mozliwosci szczegolnie to napiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś podać jakieś namiary na tego cpuid ?? bo jakoś nie bardzo mogę go w sieci znaleźć :/ żeby napięciami się pobawić.

 

no i mam jeszcze pytanie do mających płyty na rs480. czy macie jakieś sterowniki do tego żeby nie chodziło to na standardowych sterownikach windows???? bo wlecze się strasznie.

Edytowane przez Majselbaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi przede wszystkim o sterowniki do kontrolerów IDE/ATA.

 

czy one w ogóle istnieją? bo procek chyba nie ma kontrolera wbudowanego, co?

 

strasznie mi długo mieli tym dyskiem. dysk ma 4200rpm i zastanawiam się nad zmianą, tylko czy wystarczy 5200rpm czy od razu 7200??

 

ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - fajnie by bylo gdybys zrobil pare benchow jakiego Ci to dalo kopa :) (3dmark2001, super pi, pcmarka ew jakas sandre)

Ja dzis odbieram 5024.... Zobaczymy co bedzie - i powiedz mi jeszcze jedna rzecz - 512 w jednej kosci ??? - cos mieszasz ze orginal od Acera!!! (albo masz dobre znajomosci :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - fajnie by bylo gdybys zrobil pare benchow jakiego Ci to dalo kopa :) (3dmark2001, super pi, pcmarka ew jakas sandre)

Ja dzis odbieram 5024.... Zobaczymy co bedzie - i powiedz mi jeszcze jedna rzecz - 512 w jednej kosci ??? - cos mieszasz ze orginal od Acera!!! (albo masz dobre znajomosci :) )

1590699[/snapback]

W everescie poprawil sie odczyt o 400 pkt i zapis o 200 pkt... Superpi obcielo chyba 7 sekund... Jak pisze ze oryginal od Acera to tak jest... Gdzie stoi ze w jednej kosci ? ... Edytowane przez Grolshek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi przede wszystkim o sterowniki do kontrolerów IDE/ATA.

wystarczyloby spojrzec w release notes:

ATI Southbridge Driver Package Content

 

The ATI Southbridge driver package contains the following software support.

 

* LAN driver version SB_04.35.0000.0

* SMBus driver version SB_5.10.1000.5

* Serial ATA (SATA) RAID driver SB_1.5.0.51

* IDE software driver version SB-1.00.0000.3

* IDEATA133 version SB-5.0.0.2

 

jak widac w paczce driver ide....

Edytowane przez LuHash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyloby spojrzec w release notes:

ATI Southbridge Driver Package Content

 

The ATI Southbridge driver package contains the following software support.

 

    * LAN driver version SB_04.35.0000.0

    * SMBus driver version SB_5.10.1000.5

    * Serial ATA (SATA) RAID driver SB_1.5.0.51

    * IDE software driver version SB-1.00.0000.3

    * IDEATA133 version SB-5.0.0.2

 

jak widac w paczce driver ide....

1593834[/snapback]

dzięki dzięki LuHash. tylko u mnie dopiero instaluje się jak mu wcisnę na siłę. u was też tak jest??

 

 

i drążąc dalej temat... czy bios do 5021wlmi i do 5014wlmi będzie ten sam?? w sumie zmienia się chyba jedynie procek bo u mnie jest athlon64 3700+ na podstawce 754 a w serii 5021 jest turion też na podstawce 754.

reszta ta sama.

ktoś próbował? jakieś sugestie??

Edytowane przez Majselbaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...