Skocz do zawartości
adi_em

Co Lepsze Router Czy Switch?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Tak jak w temacie. Czym się różni router od switcha? Podstawowo wiem ale przydałyby mi się bardziej dokładne informacje.

A sprawa jest taka że posiadam net z Telewizji kablowej przez modem kablowy (650kb/s symetrycznie). Teraz wprowadzają VoIP więc chce się przerzucić tp.sa.

Do działania tej telefonii potrzbny jest albo telefon IP albo przystawka i do niej podłączany zwykły telefon. Tak czy inaczej trzeba jakoś podłączyć sieć od modemu.

Moja telewizja poleca switch, bo jest bardziej pewnym i zaawansowanym rozwiązaniem, a router jest podobno zbędny.

Wiedząc to chce sam zadecydować co kupić.

Więc prosze o informacje czym się różnią od siebie.

Co lepsze dla mnie (nie mam sieci w domu, jeden komp) ?

Z góry dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie gmatwac odrazu powiem ze switch sluzy do laczenie sieci (w zamysle). Ostatnio jest trendi uzywac switcha zamist huba jesli np robimy sobie w domu siec na 4 kompy :lol: Router sluzy do nawiazywania polaczenie z internetem i wiec robi zupelnie cos innego.. Ty potrzebujesz tylko switcha chyba ze twoj tel bedzie chcial sobie posmigac po www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...