Skocz do zawartości
fish_15

Prośba Gracza Zmęczonego Walką Z Własną Siecią...

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem może to być wina pewnego robaka d:. Najpierw co musisz zrobić to w wierszu poleceń dać komende: netstat. Pokazy Ci ona akutalne połaczenia z różnymi serwerami p;. Jeśli masz ich bardzo dużo, a za każdym razem jak dajesz netstat masz tych połaczeń jeszcze więcej napweno masz pewnego robaka :D.

 

Rozwiązanie jest proste. Sciagasz programik o nazwie Stinger z tego linka stinger. Skanujesz nim system i masz po kłopocie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może po kolei....

 

@Kean

To prawda, że ręczne pingowanie serwera daje o niebo lepsze wyniki, jednak ostatnio u mnie jest coraz gorzej.....Twoje pierwsze dwa przykłady bardzo dobrze znam, w końcu gram przez net nie od dziś :) Za to o tym trzecim jeszcze nie wiedziałem - można zmienić ten protokół, czy jest to niemożliwe?

 

@Grinch

Wszystko ładnie pięknie, powtarzasz po przedmówcach, jednak wciąż nikt mi nie napisał, JAK się zmienia te priorytety, a mój admin...nie sądzę żeby wiedział :D

 

@yuuc0m

Sprawdziłem system, jednak niczego nie wykryło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stary chyba, zartujesz teraz. Mamy Ci powiedziec jak twoj admin ma zmienic priorytety? A skad my mamy wiedziec jakiego OS'a on uzywa? MOze siedzi na win 95 wraz ze swoim P133. ALbo jakis UNIX i serwer za 10k zl. :lol: Nie wiemy tego wiec nie kaz nam szukac. Admin tez ma lapki, komputer. Wystarczy ze wpisze w google: zmiana priorytetów + [nazwa OS] i wyskoczy mu troche informacji. Wez sie z nim zgadaj popracujcie troche a napewno beda efekty... B)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze o takim kurestwie jak odlaczenie uzytkownika aby pograc to noz w kieszeni sie otwiera...

 

Takich co bawia sie w takie rzeczy powinni odlaczyc na kilka lat od swiata

zewnetrznego, a dzieki temu nie mieliby takich glupich pomyslow...

 

 

Najpierw pomysl to tym, ze ktos moze cos waznego w necie robic, a nie grac w glupie gierki...

Ech szkoda klawiatury na takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to szkoda klawiatury na to co napisałeś, bo nic nowego do tematu nie wniosłeś, a ja czekam na konkrety a nie offtopic.

 

Sam nie jestem zwolennikiem odłączania neta, bo nie jestem egoistą. Zrobiłem to raz, aby sprawdzić czy winą moich lagów jest dużo osób siedzących na necie. Okazało się, że nie, więc: CO?

Edytowane przez fish_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fish_15

Napisalem dlatego, ze wkurza mnie takie cos...

Nie mam pretensji jak ktos zrobi to raz dla testu, ale kumpel w sieci mial

podobne kwiatki, az przyszedl lepszy admin...

 

 

 

Ja tez mam takie problmy, mam radiowke, i niestety pingi skacza od

80-400, troche pomoglo zainstalowanie cFosSpeed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danrok byłem u niego już wiele razy ale albo mnie olewa, albo nie wie jak się za to zabrać

 

@zgf1 cFosSpeed powiadasz? miałem ten program, nie zauważyłem żadnej poprawy, a po pewnym czasie ten program ściągnął mi Media Access, jedno z najwredniejszych adware :angry: odradzam ten program wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pwoiem tak mialem ten sam problem pol roku temu. Z Adminem kombinowalismy: priorytety, wywalenie na chwile wszyswtkich uzytkownikow i sprawdzenie pingow... i nic... Wine ponosil provider jego lacze bylo super do sciagania plikow ale gdy chodzilo o granie niestety nie dalo sie. Wtedy mielismy lacze od Supermedii, teraz mamy od TASK i nawet sciagacze nie maja wplywu na pingi.

Tak wiec, jesli priorytety, zwiekszenie transferu nic nie daja. Postarajcie sie o zmiane providera albo chociaz poproscie o pomoc obecnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch, a czy może to być wina źle skonfigurowanego firewalla na serwie? Bo coś mi znajomy mówił że może pakiety latają po całej sieci zamiast do jednej osoby....bo zauważyłem, że mam lagi nie wtedy, kiedy masowo korzystają z neta, lecz wtedy, kiedy jest akurat dużo osób w sieci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja mam takie problemy...W mojej sieci jest ok.20 osob a lacze ma 2 mega, wszystko bylo dobrze dopuki admin wziol sie za "naprawe" sieci bo nie odpowiadalo mu ze ktos od czasu do czasu cos zassie w dzien ( dodam ze nie ma zadnych ograniczen) i wziol poblokowal porty prez co nie da sie grac w zadna gre on-line :(:( dodam ze gram juz ponad rok w cod i troszke przywiazalem sie do tej giery. zna ktos jakis sposob zeby muc jeszcze kiedys pograc w jakka kolwiek gre na nacie?? chodzi mi o sposob w ktorym nie bede musial uzyc sily wstosunku do osoby pana admina. Dodam ze mam radiowke :(:(

Edytowane przez dem0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kuzyn mi ustawil na serwie najwiekszy priorytet na mojego kochanego Quake 3 :) (musisz sprawdzic z jakiego portu kozysta Twoja gra i podac go adminowi) Tera kazdy moze sobie sciagac, chodzic po stronach i wogole tego w grze nie odczuwam. Priorytet dla Quake 3 nie jest rowniez wogole odczuwalny dla innych, bo przeciez on nie wymaga duzego lacza do grania. Ta gre podalem jako przyklad, ale tyczy sie to wszystkich sieciowych tytulow. Te priorytety to sie nazywa chyba "Kolejkowanie łącza" jesli dobrze pamietam.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...