Skocz do zawartości
-=Sannin=-

Jaki Zasilacz Do 200 Zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę kupić nowy zasilacz, bo stary jest kiepski, już nie wyrabia i buczy niemożebnie.

Znalazłbym sobie wszystko na forum, ale w związku ze zmianą adresu forum nie działają odnośniki do tematów o zasiłkach i muszę założyć nowy temat.

 

Do rzeczy. Potrzebuję zasiłki, która pociągnie konfig jak w podpisie i będzie cicha. Chcę się zmieścić w 200 złotych. Rozważałem do tej pory takie zasilacze:

 

- HuntKey HK-400AP (~209 zł)

- NeoTEC X3800 No-Noise Series 380W (~180 zł)

- Chieftec GPS-400AA-101A (~190 zł)

 

Może coś innego warto kupić? Zaznaczam, że wolałbym zasilacz z 120 mm fanem i najlepiej 360 W.

 

Wszelkie działające odnośniki mile widziane.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem (w okolicach 200zł za 360W) są 2 producenci:

-HuntKey (400W)

-Chieftec (360W)

 

Lepiej weź HuntKeya, bo ma większą moc i nieznacznie przekracza 200zł.

Ale jeśli nie planujesz korzystać z 2 kart graficznych (SLI/CrossFire) to 360W Chieftec w zupełności wystarczy.

Edytowane przez BilGejtZZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

 

Myślałem o tym HuntKey`u, ale on ma trochę słabą linię 12V ( 15 A to nie rewelacja ).

Co do Chiefa to mam spore obawy, bo pomimo dużej ilości pozytywów, jest też spora ilość negatywów ( wybuchające zasiłki itp.). Poza tym wolę takie z 12 cm wentylem. Wydaje mi się, że są one cichsze.

 

Co do poboru mocy to mam zamiar jedynie zmienić pamięć na 2 x 512 (dual) i trochę to wszystko podkręcić, więc nie będzie ciągnąć dużo. No może jeszcze DVD-RW dorzucę.

 

A co z tym NeoTec`iem? Kiepski jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoTec.... Nie wiem.....

Lepiej kup coś od znanego producenta - masz gwarancję jakości.

 

Co do twojej kofiguracji 360W w zupełności wystarczy. Czyli Chieftec jest odpowiedni i stosunkowo niedrogi.

 

Jeśli chcesz czegoś naprawdę dobrego (ale szykuj więcej gotówki :-) to zobacz te 2:

-Tagan 380W

-Be-quiet Blackline P5-370W

 

I nie przejmuj się ceną Be-quiet w 4MAX, bo w Komputroniku jest za 292zł. Podałem link do 4MAX, bo mieli ładną fotkę tego zasilacza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja mam tego neoteca :-P

moje odczucia -> napięcia rewelacyjne, na zasilaczu nie zrobiły żadnego wrażenia te podzespoły -> 2,4C@3,5 GHz, 3 napędy [DVD-RW, CD-RW, DVD-ROM], 2 dyski twarde, SB Live!, FX 5600, 4 kości ramu :lol:, czyli do zwykłego kompa wystarczy :wink:

 

ale nie ma róży bez kolców -> nazwe "No-Noise" można sobie wsadzić w dupe, to jest jeden wielki TRAKTOR, wentyl szaleje jak jakiś tytan za 15 zł :mur: [chyba, że tylko ja trafiłem na jakiś walnięty egzemplarz :blink:] na szczęście wymieniłem go na AC PRO FAN TC i jest cisza :rolleyes: [na 12V by zasilacz się nie przegrzewał]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym HuntKey`u, ale on ma trochę słabą linię 12V ( 15 A to nie rewelacja ).

1586370[/snapback]

Ja mam Huntkeya i jest jak dla mnie rewelacja, co do tej słabej lini 12V jesteś w błędzie, bo takowa linia jest podwójna, czyli ma 2x15A co łącznie daje 30A, do tego 140mm FAN sprawia, że zasiłka jest cicha i dobrze wietrzona, ma też pozłacane wtyki pasujące praktycznie do każdego standardu.

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,

Ta linia 12 V jest podwójna. Nie zauważyłem. W tym momencie skłaniam się najbardziej ku HuntKey`owi.

Cena nie jest taka straszna a fan 14 cm musi ładnie wiać. No i do tego 400 W.

Aż za dużo jak dla mnie, ale w sumie przecież nikt nie umarł od nadmiaru mocy. :D

 

A jak myślicie, czy nie lepiej kupić tego Tagana 380 W? No bo skoro HuntKey jest taki dobry to czemu Tagan kosztuje więcej przy mniejszej mocy... ?

 

EDIT:

Mam tylko jedno pytanko. Czy ten HuntKey jest cichy? Mój procek narazie jest chłodzony pentagramem 100 Cu+ i niezła z niego suszarka, ale niebawem złożę do kupy WC rev.2 i nie może być mowy o hałasie w kompie. I ewentualnie co będzie cichsze? Tagan czy HuntKey ?

Edytowane przez -=Sannin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tagany sa uwazane za jedne z najciszych zasilaczy z aktywnym chlodzeniem wiec powinno byc cicho, w hutnkey'u 14 cm fan tez nie powinien byc glosny ...

a tak przy okazji to ten tagan to jest tak naprawde topower p5 czyli zasilacz idealny na socket a, gdzie najwazniejsza linia jest bodajze linia 5V ktora tagan ma bardzo mocna, kosztem lini 12V ktora znowu wazniejsza jest przy zestawach z p4 i amd64 (chociaz moge sie mylic) a tagan drozszy bo za firme sie placi ;]

a tak przy okazji te odnosniki nie byly dead - zamiast forum.purepc.pl trzeba bylo dac adres.ip/~forum/ i by chulalo ;] a wogole to juz jest chyba wszystko w porzadku z forum

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 380 U01v jest cichszym odpowiednikem Topower P5 (nie EV) 400W.

Huntkey HK 400 AP jest tym samym co 350AP i można w ten sposób dostać taniej ten sam 400-watowy zasilacz (nawet w hurcie stoją po tyle samo).

Delta to delta, trochę głośiejsza niż reszta stawki, ale napięcia ma super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BENITO

Czyli jak rozumiem ten zasilacz to to samo co ten ?

Czyli oba mają 400 W, ale różnią się ceną ? Jakaś masowa ściema ? ;-)

 

Jeżeli jest tak, jak mówi BENITO, to wezmę pewnie HuntKey`a 350AP bo zróżnica w cenie ~20 zł. Będzie na pyfko. Tagan trochę mnie przerasta jeżeli chodzi o cenę. ( chociaż renoma kusi )

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i nie nękam już pytaniami skoro odnośniki działają. :-)

Pozdrawiam wszystkich,

-=Sannin=-

 

P.S. Jak kupię zasiłkę to napiszę co wyszło z kręcenia i jak z hałasem u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...