Skocz do zawartości
sliqe

Zawiasy Do Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otoz zawiasy mi wysiadly w moim laptopie i szukam po roznych stronach i serwisach zawiasow do tego modelu ( 4200 pro ( 4270 ) ) . Znalazlem obecnie na allegro ale tylko lewy i nie wiem czy jest sens wymieniac tylko jeden zawias i to za 50 zl :| . Jezeli ktos ma na sprzedanie badz jakas stronke gdzie mozna kupic takowe nawiasy to prosil bym o podanie tutaj linka . Oraz jak ten nawias wymienic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysiadły "typowo", czyli matryca opada pod własnym ciężarem?

Pół roku temu wymieniałem w tym modelu, wyszło ~250zł.

Te zawiasy czasem można naprawić w dość prosty sposób -> pod warunkiem że nie pękł odlew aluminiowy. Żeby wymienić zawiasy trzeba rozebrać laptopa praktycznie całego, zostaje tylko płyta i napędy w obudowie a resztę trzeba zdemontować. Wiesz co, jak nie wiesz z której strony sie za to zabrać to może raczej nie ryzykuj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee no ryzykowac moge ;] A co do tego typowego to tak , pod wlasnym ciezarem padaja ;) . I na allegro widac zawiasy po 49.00 tylko za 1 sztuke ;/ , mam jednego osobnika ktory robi te zawiasy ale dopiero za 2 tyg bedzie mial czyli troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wysiadł, nie dwa ;)

jak juz będa na wierzchu (wymontowane) to bez problemu zobaczysz który. Tam jest odlew aluminowy w który wciśnieto wałek stalowy z wielowpustem na końcu ... ten w którym wałek "wylezie" albo da sie poruszyć jest do wymiany / naprawy.

naprawa czasem się udaje, trzeba tylko wyczyścić rozpuszczalnikiem wałek (otwór też, to ważne) i wsadzić tam odrobinę mocnego kleju (najlepiej dwuskładnikowy do metali, są takie). Potem wkładasz wałek i dociskasz do końca ... jak się uda to wytrzyma kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...