Skocz do zawartości
grzesiu

Msi Nx6200 - Kompedium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Załozyłem ten temat , ponieważ ostatnio zauważyłem ze wiele osób interesuję się tą kartą, przez co powstaje sporo topiców na forum o tej karcie, i robi się niepotrzebny bałagan, a tak, mozna pisać w tym temacie. Więc, pierwsze pytanie:

 

Jakie macie chłodzenie na waszych kartach? jakie max o/c? Moja karta na stockowym chłodzeniu działa na 455/710, ale w tescie "Nature" w 3dmarku 03, czasami mrgunie jakas kreska, prawdopodobnie przez za mocne nagrzanie pamięci, powalcze o więcej, gdy wyszlifuje radiator :) aha, jeżeli topic się dość rozwinie, prosiłbym szanowną ( B) ) moderację, o przyklejenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-po pierwsze karta ma podobno problemy z zasilaniem i niektore wracaja do serwisu

 

-po drugie dystrybutor rzucil nowa cene zaporowa

 

-tak wiec karta byla fajna przez 2tygodnie

 

 

1592506[/snapback]

hmm...o problemach z zasilaniem to nie słyszałem. karta ma identyczne PCB jak 6600, nawet te same pamięci, wiec z 6600 tez powinny byc problemy....

 

wiadomo cos o nowej cenie?

bo jesli bedzie kosztowac ok 350zł, to jak najszybciej lapie okazje i kupuje pon. 300, poki sa...

1592756[/snapback]

kosztuje cos kolo ceny leadteaka teraz....kupuj w poniedziałek po starej cenie, bo promocja była krótko ;]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich problemach Ci wiadomo?

czy spotkales sie juz z jakims z nich?

 

[edit]

@his

znajdz mi inna dobra karte w tej cenie (do 300zł) z gwarancja...

1592876[/snapback]

tak w ogóle karta juz kosztuje 400zł.

"starsze" egzemparze maja problemy z zasilaniem (na pclabie pisano o tym)

nowe pewnie nie ale ta cena :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle karta juz kosztuje 400zł.

"starsze" egzemparze maja problemy z zasilaniem (na pclabie pisano o tym)

nowe pewnie nie ale ta cena :/

1592962[/snapback]

 

:lol: :lol: ja jakoś mam tą karte, i DZIAŁA bez problemów wiec nie wiem o co chodzi... nie lubie jak ktoś gada głupio, nawet nie mając wczesniej danej karty... :? aha, jak masz gdzieś pod ręką ten link do PClab to podaj, chętnie przeczytam :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stoisku na gieldzie karta byla... po 470zl

tylko ze 3dni wczesniej sprzedawali je w cenie 290zl

 

Przecierz to nie jest normalne ;) Cos z ta karta musialo byc ze sprzedawali w tak niskiej cenie poczym wzrosla o 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stoisku na gieldzie karta byla... po 470zl

tylko ze 3dni wczesniej sprzedawali je w cenie 290zl

 

Przecierz to nie jest normalne ;) Cos z ta karta musialo byc ze sprzedawali w tak niskiej cenie poczym wzrosla o 50%

1593152[/snapback]

 

Podobno była jakaś promocja na te karty MSI w niemczech ze kosztowały 69E...a ile z tego prawdy to nie wiem, wiem tylko tyle ze karta u mnie działa bez problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykla 6200 za 470 pln ??

Jezeli ona jest na AGP to chyba nie jest modowalna nawet.

Co za debil w tej cenie kupi ja ?

1627079[/snapback]

:lol: :lol: zobacz datę napisania tematu...wtedy ta karta była po 270pln-330pln 128bit/128mb. Moja się kręci na 455/710, 3dmark 03 - 5200pkt, 05-2000pkt. odlbokowałem czujnik temperatury, i w stressie po podkręceniu potrafi dojść do 80C, po wymianie chłodzenia, bede walczył o więcej. modowalna owszem nie jest, ale jak za cene 270zł powala wszystkie karty w tym przedziale cenowym.

 

PS-> stery - dołaczane na płytce z kartą, wyniki po o/c troche słabe ale win zasyfiony no i karta to 4x1. ;) przeinstaluje system to bedzie ciut wiecej.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą kartę i u mnie wszystko działa bez problemu, więc nie wiem skąd te teksty....

szkoda tylko, że dodatkowych potoków nie można odblokować :angry: :angry: :angry: :angry: a tak poza tym to karta jest zajebista :D :D

widze, ze ladnie Ci sie udalo ja podkrecic, ja mam na standardowym chlodzeniu 350/655

 

i nie licytujcie sie ile ta karta kosztuje, jak ktos jest zainteresowany to niech sobie poszuka po sklepach internetowych, jak mu sie nie chce wychodzic z domu :lol2: :lol2: :lol2: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te 305zł to na giełdzie czy w sklepie??

1629572[/snapback]

jeszcze niedawno mialem u siebie w robocie po 320zl ...

 

@mialem egzeplarz który lata 450/640 bez zmiany czegokolwiek w chlodzeniu .. teraz siedzi u mojego kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno mialem u siebie w robocie po 320zl ...

 

@mialem egzeplarz który lata 450/640 bez zmiany czegokolwiek w chlodzeniu .. teraz siedzi u mojego kolegi

1629733[/snapback]

 

Rdzeń ładnie, ale pamięć coś nisko ;) Mi bez zadnych zmian :455/710. Tylko trochę się rdzeń grzeje, 77-80C podczas gier :? jak wymienie chłodzenie na pentagrama, podniose napięcie na gpu to wtedy powalcze :) moze uda mi się ustalić jakis mały rekord 6200 4x1 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doszedlem do 350/660 na standardzie ale z rdzeniem nie probowalem wiecej a pamieci dalej nie chca przejsc testu w riva tunerze, tez nie mam z nia zadnych problemow oprocz oprogramowania 3d turbo bo cos mi nie dziala :/ jak otwieram okno to nie pozauje mi zadnych wartosci... ale pozatym jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doszedlem do 350/660 na standardzie ale z rdzeniem nie probowalem wiecej a pamieci dalej nie chca przejsc testu w riva tunerze, tez nie mam z nia zadnych problemow oprocz oprogramowania 3d turbo bo cos mi nie dziala :/ jak otwieram okno to nie pozauje mi zadnych wartosci... ale pozatym jest super :)

1634510[/snapback]

Kręć tym MSI CLOCK które jest wraz z sterami MSI, nie trzeba klikać testu, a pamięc z dobrymi radiatorami pewnie by wyżej latały niz te moje 710mhz. Rdzeń bez problemów dawaj na 450MHz :D . co do 3d turbo, to pisze ze nie wykrywa karty zgodnej z tym programem(a tak wogole, kto robi programy do monitorowania napiec/temp karty w htmlu ;|)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odblokowales czujnik temperatury ??

1634612[/snapback]

Zgrałem bios z karty na dyskietke(nvflashem), wyedytowałem w Nvidia Bios Modifier(wystarczy zaznaczyć "ptaszkiem" aby odblokować czujnik) w tym programie mozna takze zmieniac napięcia gpu. Po wyedytowaniu biosu, zapisałem go na dyskietke, szybki flash, i działa :) a o to screen:

 

click click!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci spytam, czy ktos kombinował z biosem 1.4v na tej karcie? problem zaden a rdzen od razu powinien skoczyc na 5xx mhz [;

1635453[/snapback]

Powinien...ale przy temperaturze 80C w grach na normalnym BIOSie wole narazie nie ryzykować...bo to coś co ma imitować chłodzenie gpu za dobrze to go nie chłodzi [;. Ale w najbliższych dniach, mam zamiar zmienić bios na ten 1.4v i powalczyć w kategorii kart 6200 4x1 128bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, przesadzasz, mi tam grafa potrafiła wg czujnika pracowac przy 100stopniach i nic sie ciekawego z nią nie działo.... zresztą podniesienie napiecia do 1.4v do wzrost raptem o 5stopni w stresie [ przynajmniej na moim 6600 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...