Skocz do zawartości
BiBeR

Odtwarzacz Divx/mp3 I Wybor Dystrybucji Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam troche zbednego sprzetu i postanowilem zlozyc z tego jakis prosty odtwarzacz divx i mp3 podlaczany bezposrednio do TV. Opiera sie to na procku P2 350 i 128MB ram.

Myslalem o jakiejs dystrybucji livecd, jednak dorwalem dysk, niestety tylko 420MB i szukam jakiejs odpowiedniej dystrybucji do takich zastosowan jak opisalem :)

Wazne jest zeby bez problemu dalo sie skonfigurowac wyjscie TV jako domyslne na karcie ATI Rage Pro Turbo AGP 4mb oraz zintegrowany kodek AC'97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

A co do tego czy pociagnie to spokojnie :D

Niedawno na celeronie 333 i 64mb ogladalem bez problemu i to na windowsie.

A taki moviex czy jakos tak to ponoc juz na p200mmx dziala, wiec o to sie nie martwie.

Zawsze moge tego P2 350 podkrecic na 466 bo chodzi tak bez problemu, ale nie chce krecic, bo mam zamiar chlodzic go pasywnie - cisza przede wszystkim :)

Bawilem sie przed chwila fajna dystrybucja livecd - GeeXboX - chyba jednak odpuszcze sobie instalacje na dysku, bo bardzo mi sie spodobala ta dystrybucja - dzwiek jest, tv-out wykrywa bez problemu, filmy, mp3, audiocd, dvd, jpg biegaja bez problemu :D

Jest tylko jedno ale... jak zwykle :? Nie ma polskiej czcionki w napisach. Gdyby ktos wiedzial jak temu zaradzic bylbym bardzo wdzieczny. Poza tym dystrybucja super, jestem pod wrazeniem, no i tylko 7mb :lol:

 

PS - problem rozwiazany, juz mam polska czcionke B)

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zainstalować jakieś distro - mysle ze jak by się zainstalowało tylko niecbędne pakiety to by się zmieścił z każdą dystrybucją. A do mplayera to nawet nie było by trzeba X serwera instalować tylko jajko z framebufferem + mplayer ;) A jeśli mają być X'y no to też mplayer ale z GUI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli wszystko masz ziom...

 

1. MOC <-- Player MP3 w konsoli

2. EKG <-- GG w konsoli

3. MPLAYER <-- bez GUI działa jak marzenie..

 

No i wszystko Ci będzie śmigało, wyjścia TV-OUT też poustawiasz - tylko jak jestes zielony w LinuXie to nie wiem czy w konsoli dasz radę... Ale - try it ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mplayer na takim sprzecie to raczej bez gui bo z wiersza poleceń szybszy i nie z paczki tylko samemu kompilowany

1603159[/snapback]

Wytlumacz mi jaka jest roznica miedzy odpalaniem mplayera a gmplayera?

Przeciez i tak wszystko zalezy od FILMU, a nie wywolania programu...

ile Ci GUI zzera zasobow? Myslalem zawsze ze to kryteria wyswietlania filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...