Skocz do zawartości
s0named

Wielki Problem ! Xp Nie Widzi Sieciówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystich !

Nie bede owijal w bawelne, mam nastepujacy problem :

Moj system (XP Pro) nie widzi zintegrowanej karty sieciowej VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet. Internet mam na dwóch komputerach poprzez router (drugi komp łączy sie dzięki właśnie tej karcie sieciowej).Dysk formatowałem wiele razy i instalowalem zarówno XP Home SP1a i XP Professional SP1.

Na drugim komputerze internet działa bez zarzutów, a na tym nieszczęsnym pierwszym system nie widzi żadnego sprzętu sieciowego (chociaz karta jest sprawna bo na drugim kompie wszystko jest ok).

Próbowałem juz przez Dodaj sprzet dodac sieciowke i nic

Jeśli ktos moglby mi pomoc to bylbym wdzieczny :(

Bardzo mi na tym zalezy i mam nadzieje ze ktos mi pomoze

z gory dzieki !

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze system jej nie widzi - a lampki pali po włożeniu kabla? Spróbuj na innym slocie PCI? Np na jakimś zajętym w tej chwili choćby przez dźwiękówkę ... A tak wogóle to kartę opchnij i kup nową za całe 30 zeta na standartaowym chipie realteka i problem z głowy.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest zintegrowana :) dziala w 100% poniewaz przez nia laczy sie z netem drugi komp a na nim internet dziala (przez router) sproboje wlaczyc ja w biosie ale watpie zeby pomoglo bo resetowalem bios juz przez wyjecie bateryjki.

po instalacji windowsa system zawsze pytał o nazwe uzytkownika i sprawdzal czy na komputerze jest polaczenie z netem. tym razem tego nie bylo...(na home i pro)

naprawde nie wiem co robic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest zintegrowana :) dziala w 100% poniewaz przez nia laczy sie z netem drugi komp a na nim internet dziala (przez router) sproboje wlaczyc ja w biosie ale watpie zeby  pomoglo bo resetowalem bios juz przez wyjecie bateryjki.

po instalacji windowsa system zawsze pytał o nazwe uzytkownika i sprawdzal czy na komputerze jest polaczenie z netem. tym razem tego nie bylo...(na home i pro)

naprawde nie wiem co robic ...

1594289[/snapback]

Stery do chipsetu oczywiście masz zainstalowane?

A w managerze urządzeń sieciówka jest włączona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...