Skocz do zawartości
harnas333

Zasilacz Czy Grafa ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam all.

 

przeczytalem z polowe stron z topicu o fx5900 i nie znalazlem odpowiedzi a wiec zaczelo mnie to nudzic i zachecilo do napisania tego tematu.

 

kiedys mialem fx5900xt od gainwarda sypiacego artami a wiec poszedl na gware i dostalem w 100% sprawnego. pomyslalem ze czas na zmiane zasilki (300W) na cos mocniejszego i tak kupilem chiefteca 420W. lecz po jego zamontowaniu mam nastepujacy problem :

 

3dsmarki przechodze normalnie lecz w grach wydajnosc spadla zdrastycznie i sa czeste zwisy np. po 5 minutach gry.

 

jezeli ktos mial podobny problem to prosze o odpowiedz...

 

aha winde dla swietego spokoju przeinstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile robisz w 3dsmarku i czy przypadkiem podczas gry nie wyświetla ci się komunikat że małe zasilanie dla karty?? bo ja tak miałem podczas gry np w NFS U2 jak nie to spróbuj karte u kogoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie nie ma bola, żeby ta zasiłka nie wydoliła;

 

1. jaki masz vcore na procku, temp. i fsb????

2. procek oczywiście przechodzi prima a pamiątki memtest!!!

3. na jakich grach wywala???

 

wygląda, że procek może nie wydalać :lol:

 

pozdro

Edytowane przez seiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc chodzi na 1832mhz czyli standardowo. wogole wszystko jest defaultowo :) proc i pamiatki przechodza wszystkie testy. w 3d03 mam 4500 pkt ale tak zawsze bylo. przypominam ze caly cyrk zaczal sie dziac po zmianie zasilki ale cos nie chce mi sie wierzyc zeby to byla wina szefa :( ma ktos jakies pomysly ?

 

aha zwisa na pierszej lepszej grze ktora instalowalem oprocz medal of honor i pes4

 

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził biosa; czy coś się nie poknociło,

i zrobiłbym formata;

ja miałem tak, że 3Dmark zaczłą kiedyś przycinać, choć punkty naliczał jak zwykle;

nik nie wiedział o co chodzi;

zrobiłem formata i OK!!

a jak masz stary zasilacz to go przepakuj i zobacz jak leci; no bo szef szefem ale każdy może mieć wpadki;

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam zasilacz od ponad roku i sprzęcik podkręcony dość znacznie i nie mam żadnych problemów , powiedziałbym jestem pewien tego zasilacza w 100% , ale niestety jest mały zgrzyt, poleciłem go kumplowi , który nigdy nic nie podkręcał i wogole prawie nic w tym kompie nie ma :)) i tydzień temu beż żadnej przyczyny chieftec 420W się spalił i poszedł do serwisu, więc też proponuję wszadź inny zasilacz i będziesz wiedział czy to jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien zasilacz chocby na ten stary 300W. Zobacz cz ywszytko OK. Ostatnio znajomy mial zasilke chiefteca wlasnie 420W PFC. W serwisie 2 x powiedzieli mu ze OK. Az przyszedl do nas na serwis. No i potrafilo sie cos zwiesic/restarnac. Dalismy mu innego Chiefteca 400W. Wszyskto mu smiga (wczesniej nie bylo godziny-dnia ayb cos sie nie sypalo).

 

Byc moze masz podobnie jak on - poprostu pechowego, felernego chiefteca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... czyżby szefo obniżył loty i seria 420-tek jest trefna;

szef był zawsze gwarancją ciągnięcia zaawansowanych konfigów.

 

ojojoj... źle się dzieje w państwie duńskim ( czyt. chińskim ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiper i najlepszemu producentowi moze zdazyc sie "zepsuta" partia. Inna sprawa, ze chiefy sa teraz i u nas mocno popularne i poprostu logiczne, ze wiecej jest "probloemow" (choc bardzo malo). U nas jeszcze nie bylo ani 1 reklamacji na chiefteca, a poszlo tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, że tak;

ale jest to zalilacz w klasie pow. 2 stówek, jak sądzę, no a kto się ceni powinien uważać :-|

ja kilka razy pasowałem zasiłki, przymieżałem się też do chifa, ale nie było mnie stać, żeby ryzykować 2 stówy; i bezpiecznie wpakowałem fortrona za 52 zeta; no i tak więcej niż fsb215 nie podskączę: może oc procka się skończyło a może fortron nie ciągnie???; ale to i tak 52 zł a nie np. 252

 

myślę, ze jak ktoś kręci wysoko to najpierw powinien "wypożyczyć" sobie zasiłkę i testować; bo komp kompowi nie równy; zawsze zależy to od indywidualnego zestawu;

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze odbiegamy od tematu bo kazda dyskusja sie przydaje wkoncu to forum :)

wyzej pisaliscie ze moge miec obciazona linia a wiec jak to podlaczyc ??

mam 2x dvd+rw 1x cd-rom 1x 120gb seagate oraz fx5900.

z zasilacza wychodza 2 wiazanki kabli z molexami ( w kazdej po 4 ).

 

aha i jak podlaczyc zasilanie pod mobo przez przejsciowke 24->20 czy bez i odlaczyc te 4 kabelki ??

Edytowane przez harnas333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...