Skocz do zawartości
thabiti604

Dlink 604 - Duzy Problem - Przedziwne Zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

szukam od kilku dni rozwiazania mojego problemu z di 604 i jestem tak zdesperowany ze postanowilem napisac na forum :)))

 

krótko i zwięźle:

 

dlink 604 po wyjęciu kabla sieciowego lub rebootcie zawiesza sie i nie mam Internetu

oraz nie moge sie dostać do panelu (192.168.0.1)

 

w momencie kiedy go zresetuje (wylacze kabel zasilania ) dostaje ladnie IP z DHCP i Internet hula.

 

pracuje na XP + Sp2 + wyłaczony firewall winXP + wlączony firewal Kerio (wszystko co trzeba przepuszczone przez Kerio) IP dostaje z DHCP (standardowe ustawienia TCP/IP)

 

w momencie zawieszenia routera jak sie przelacze na Linuxa /debian to tak samo nie moge sie dostac o panelu ani dostac IP z DHCP

 

wczoraj przeinstalowalem WinXP i mam czysciutkie - mylalem ze mam jakies syfy po dlugim uzytkowaniu XP ale nic nie pomoglo.

 

wczesniej router dzialal bez problemow przez kilka miesiecy , potem zdarzyla sie taka sytuacja iż nagle po wlozeniu kabla sieciowego zawieszal mi sie na amen (zero ruchu myszka itp.) potem sciagnalem SP2 z upgradowalem i mam takie objawy

tak jak napisale powyzej od wczoraj mam czysty nowy XP + SP2

 

prosze o jakies wskazowki lub konkretna pomoc

 

pozdrawiam

 

dlink User 604 :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade firmware do v3.09

1599407[/snapback]

 

niesety mam v3.11

 

obecny status jest taki:

- Internet dziala ale na innym porcie (chyba problem sprzetowy -poniewaz po wypieciu kabla dioda wciaz sie swieci po kilku godzinach i kilkunastu resetach, wylaczeniach z zasilania )

- nie moglem go zresetowac do fabrcznych przez prawie 30 min probowalem trzymalem reset od 15 do 60 sek.

- chyba go zaniose do wymiany - jestem wsciekly poniewaz jest to moj 2 di604 i 2 walniety (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesety mam v3.11

 

obecny status jest taki:

- Internet dziala ale na innym porcie (chyba problem sprzetowy -poniewaz po wypieciu kabla dioda wciaz sie swieci po kilku godzinach i kilkunastu resetach, wylaczeniach z zasilania )

- nie moglem go zresetowac do fabrcznych przez prawie 30 min probowalem trzymalem reset od 15 do 60 sek.

- chyba go zaniose do wymiany - jestem wsciekly poniewaz jest to moj 2 di604 i 2 walniety (chyba)

1599707[/snapback]

zawsze mozna wrocic do poprzedniej wersji ;)

przydzielaj adresy statycznie nie po dhcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

w jaki sposob aktualizowales firmware? jezeli modem jest podpiety po wgraniu nowej wersji trzeb zrobic "twardy reset"

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś straszne [ciach!]o (ja kiedyś zresztą też), di-804v lub di-804hv i koniec twoich kłopotów ten drugi model jest na allegro w cenie około 240zł, ja mam ten starszy i od 1.5 roku zero zwiech, lan na dziewieć osób które intesywnie korzystają z sieci.

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

kupiłeś straszne [ciach!]o (ja kiedyś zresztą też), di-804v lub di-804hv i koniec twoich kłopotów ten drugi model jest na allegro w cenie około 240zł, ja mam ten starszy i od 1.5 roku zero zwiech, lan na dziewieć osób które intesywnie korzystają z sieci.

1613630[/snapback]

ile razy bedziesz to jeszcze pisal!? zwroc uwage ze to najpopularniejszy router na rynku, sprzedawany od blisko 3 lat, ja z nim np. nie mialem zadnych problemow,... ten "twoj" router jest blisko dwa razy drozszy, a w takiej cenie mozna z pewnoscia znalesc cos lepszego! Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

dzieki za rady ale podjalem meska decyzje

nigdy wiecej d-linka - zawiodlem sie juz 2 razy

w tej chwili padl na amen (nie mozna zresetować na twardo)

ciagle swiecą sie diody od 2 portow pomimo ze nie ma tam nic wpietego.

 

wiem ze kupilem najnizsza polke - w domu używam internetu sporadycznie

lecz czasami jest mi bardzo bardzo potrzebny w firmowych sprawach

 

kupuje cos innego do 300 zl - mam juz dosyc ciglych problemow z D-linkiem

 

NIKOMU NIE POLECAM di-604

 

pomimo ze wiem iż u niektorych dziala bez problemow

 

jeszcze raz dzieki za odpowiedzi

 

Th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...