Skocz do zawartości
leto

Problem Z Agp

Rekomendowane odpowiedzi

mam karte graficzna fx 5200 z agpx8 i pyte glowna asus z agpx4, natomiast w systemie jest wykrywane tylko agp x2 - sprawdzilem to nawet w specjalnym programie rivatuner, w biosie na pewno ustawilem agp na x4 ale mimo to po uruchomieniu windowsa w zaawansowanych wlasciwosciach karty widnieje przyspiszenia agp - x2; mam pewien koncept ale nie wiem czy jest wlasciwy - otóz przeczytalem kiedy artykul, iż powodem takiego stanu rzeczy może za male napięcie, pisalo, aby uzyskać agpx4 należy je zwiększyć do 1,5 V jednak nie wiem nawet jak sie za to zabrać - podejrzewam ze trzeba by tego poszukac gdzies w biosie...a może trzeba splashować całego biosa ???

liczę na Waszą pomoc :D

gg - 3778694

z góry thx

Edytowane przez leto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziam cala caffe pcnet u mnie w miachu tak wlasnie ma tak samo z FX 5200 i plyta 4 agp a zasilacze codgen 400W... tak samo ma qmpel ktory mieszka obok mnie w jego przypadku ustawili mu to w serwisie nie wiem moze to bios a moze co innego zrob 1. zresetuj bios 2.zrob format jezeli to nie pomoze oddaj pc do serwisu napewno Ci ustawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gruncie rzeczy to moja poprzednia karta która obslugiwala magistrala agpx4 (GF2 MX400) też chodzila mi tylko z agpx2 - doszly do mnie opinie aby sflashować biosa ale to poważna sprawa - czy ktoś jeszcze spotkal sie z takim problemem i moglby udzielic mi jeszcze jakiejś rady plzzz ?

w przeciwnym razie zostanie mi chyba tylko serwis i kasa w błoto...;/

liczę na Wasza pomoc

z góry thx

jakby co to prosze uprzejmie na gg - 3778694

pozdro

leto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci wieksze AGP ? to i tak nie blokuje FX5200, a poza tym to dziwie sie, bo AGP x8 (taka jest karta) nie jest kompatybilne z AGP x2. flash biosa nie jest powazna sprawa jesli sie do tego podejdzie ostroznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci wieksze AGP ? to i tak nie blokuje FX5200, a poza tym to dziwie sie, bo AGP x8 (taka jest karta) nie jest kompatybilne z AGP x2. flash biosa nie jest powazna sprawa jesli sie do tego podejdzie ostroznie.

1601528[/snapback]

po co mi większe AGP ?? bez przesady - wydaje mi się że jednak istanieje pewne różnica między przyspieszeniem agpx2, x4 - o ile się nie mylę jest to aż 533mb/s, więc pewne jest że grafika mogłaby chodzić o jakieś 25-40% (bo 50% to tylko teoretycznie :D) lepiej - zwłaszcza w grach 3D - kurde ten problem spędza mi sen z powiek, nie moge zasnąć wiedząc o tym że nie wykorzystuje w pelni mojej grafy.... i plyty....dlaczego ?...buu..chlip, chlip - prosze pomóżcie - jestem na skraju zalamania nerwowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ;] nie przyśpieszy taka prawda agp narazie nie jeste wąskim gardłem ;] bo całe obliczenia są w pamięci karty. Pozatym zrobiłeś to co polecałem :>? Dwa w riva tuner chyba można zmienić agp ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak stery do grafy najnowsze tak jak i do plyty glownej - jednak bios dosyć stary za niedlugo mam zamiar ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> się do flashowanie biosa (może ktoś już to robił na płycie ASUS TUV4X S370, Apollo Pro133T Chipset ?? lub po prostu wie jak to zrobić - pomoc zawsze mile widziana) a jeśli to nie pomoże to zmieniam plyte :D - nie moge żyć ze swiadomośćia ze marnuje mi sie sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte graficzna fx 5200 z agpx8 i pyte glowna asus z agpx4, natomiast w systemie jest wykrywane tylko agp x2 - sprawdzilem to nawet w specjalnym programie rivatuner, w biosie na pewno ustawilem agp na x4 ale mimo to po uruchomieniu windowsa w zaawansowanych wlasciwosciach karty widnieje przyspiszenia agp - x2; mam pewien koncept ale nie wiem czy jest wlasciwy - otóz przeczytalem kiedy artykul, iż powodem takiego stanu rzeczy może za male napięcie, pisalo, aby uzyskać agpx4 należy je zwiększyć do 1,5 V jednak nie wiem nawet jak sie za to zabrać - podejrzewam ze trzeba by tego poszukac gdzies w biosie...a może trzeba splashować całego biosa ???

liczę na Waszą pomoc :D

gg - 3778694

z góry thx

1599186[/snapback]

cze - miałem to samo mam AGP4 a wyświetlał tylko 2 - okazało się że, na auto bios podkręcał szynę do 108 i przy takiej prędkości kastrował AGP do 2 / ustawiłem 100 (max do 105) i jest OK AGP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci wieksze AGP ? to i tak nie blokuje FX5200, a poza tym to dziwie sie, bo AGP x8 (taka jest karta) nie jest kompatybilne z AGP x2. flash biosa nie jest powazna sprawa jesli sie do tego podejdzie ostroznie.

1601528[/snapback]

racja!nie flashuj biosa, lepiej idz do serwisu, bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...