Skocz do zawartości
irnlng

Chlodzenie kart grafiznych

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjalem radiator z mojego gf2pro i zamiast bialego syfu dalem paste silver titan. Czy to cos da? Dotad bylo dobrze, boje sie, zeby sie nie zepsulo...

A. i jutro powinienem miec radiatorki na pamiec karty! Moze pojdzie pamiec do 450...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUUUUUUUUUU BUUUUUUUUU BUUUUUUUUUUUUUU

A ja dzisiaj spalilem identyczna karte !!! Tzn sama sie spalile, wieczorem wylaczylem kompa, rano wlaczam a radiator soe odczepil z jednej strony - ta biala sapinka odpadla i sobie tak wisial...buuuuuuuu buuuuuuuuu.... tez mu titana zaopdalem ale to nie pomoglo...... buuuuuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaledvie 450??

 

Jeżeli sa to 4.5ns to conajmniej do 500Mhz dociągniesz.

Jeżeli 5ns to 460 jest pewne.

 

Moje 6ns bez artefaktów i radiatorów na 390 chodzą. A qumpla Gainward GF2 PRO 400@450 (niewiele ponad tryb podkręcony) bo boi się więcej dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem radiator z mojego gf2pro i zamiast bialego syfu dalem paste silver titan. Czy to cos da? Dotad bylo dobrze, boje sie, zeby sie nie zepsulo...

A. i jutro powinienem miec radiatorki na pamiec karty! Moze pojdzie pamiec do 450...

Jakie masz radiatorki na pamięci? Bo ja właśnie szukam radiatorów Thermaltake na pamięci.

 

Załóż cooler na grafę, bo sam radiator nie wystarcza (chyba, że już masz cooler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja jutro mam dostać jakieś[nie wiem co to za model wogóle ;p] chłodzenie co wchodzi od razu na GPU i na memory... ;) pożyjemy zobaczymy.... qfa dlczego ja nie mam spinek.... eh ten creative życie utrudnia ;) 3ba bedzie lodówke robić ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych dziurek na karcie będa pasowały tylko coolerki typu BlueOrb, OrangeOrb - czyli takie które są robione specjalnie na grafe. Wszelkie coolery z procków mają inny montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orby jak najbardziej.

 

Co do radiatorków na pamięci to najlepiej kupić chłodzenie na proca i je samemu pociąć w ten sposób aby otrzymać radiatorki na memorki. Znacznie lepshy efekt !

 

Mania wielkości przeważa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange Orb jest o wieeeeeeeeeele cichszy dla porównania Crystal orb zagłusza mojego Volcano 7+ na medium obrotach! wiem bo miałem. Miałem wszystkie te orby na grafy i powiem tyle że orange orb jest najlepszy moim zdaniem gdyby nie ten hałas wiatraka w crystal orbie wybrałbym crystala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Crystal Orb chodzi na 4500RPM i jest cichutki. Był głośny, ale była to wina tego, że wiatrak dotykał "zatyczki" coolera (tego z logiem TT). Ale na 6000RPM to nieźle chałasuje - Fan Mate nieodzowny.

 

Na 4500RPM i tak jest wystarczająco mocny - mój GF2 Ultra jest tylko ciepły po drugiej stronie (po drugiej stronie chipsetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny wentylator, ale nie wiem, co on ma wspolnego z tym tematem. Masz cos takiego na karcie? Ja zastanawiam sie nad boxowym wentylatorem od celerona 1ghz. tylko musialbym go mocno przykleic, albo wiercic (mniej fajne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, on to mana grafie... i pół 4um o tym wie bo w co 2-gim topicku o kreceniu o tym pisze :D. Nie zbywa komuś jakichś radiatorów? ;p Niech mi ktoś prześle z 2 Kg tego złomu:D... swoją drogą ja zagadałem informatyka i piwerwsze mi miał załątwić jakieś starocie za darmo z proców, a potem mi poweidzał ,że lepszy bedzie taki na GPU+memorki [ja chciałem na same moemory+jakiś na GPU od starych proków] ,ale zobaczymy co to jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, on to mana grafie... i pół 4um o tym wie bo w co 2-gim topicku o kreceniu o tym pisze :D.

A pisze bo.... jest to chyba najlepsze rozwiązanie za 50zł. Wydajniesze, cichsze i na dodatek tańsze od wszelkich orb'ów. Na dodatek nie jest on wysoki przez co nie zajmuje kilku PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...