Skocz do zawartości
jarlsg

Switche

Rekomendowane odpowiedzi

czy switche maja wlasny adres MAC? jak go poznac?

mam na jednym switchu w domu postawione dwa komputery o tych samych MACach, ale roznych IP i jak sie domyslacie, chodzi to srednio. nie moge jednak zmienic MACa jednego z nich, bo wtedy przestalby otrzymywac sygnal do laczenia sie z netem. jak z tego wyjsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podzielić łącze na jednym kompie i puscić drugiemu ... Przy takich samych MACach wogóle ci działa sieć na obu jednocześnie? :mur:

 

Droższe switche mają zarówno IP jak i MACe dla poszczególnych interfejsów, tańsze raczej nie, skoro nie da się ich konfigurować ....

Edytowane przez Myszaqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie karty maja ten sam MAC, albowiem taki wpisalem jednej z nich. bez tego moj provider nie chcial dac mi dynamicznego dzielenia sygnalu sieciowego -- po prostu nie. siec, co ciekawe, dziala (tj. nie wiem jak LAN, bo nie korzystam, ale internet z pewnoscia, tylko raczej cienko przedzie).

switch jest tani, niekonfigurowalny. dokladnie jest to jakis model Requesta bodajze, teraz mam za daleko do szafki go szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch zapamiętuje numery MAC urządzeń które są do niego podpięte. i na podstawie tych numerków steruje przepływem danych. Jeśli teraz do jednego switch podpięte są 2 komputery o takich samych numerach MAC to switch nie wie, gdzie dany pakiet wysłać. Masz 50% szans, że wysle tam skąd przyszło zapytanie. (dlatego internet tak "cienko przędzie")

lepiej kup sobie jakiś routerek sprzętowy i nim podziel swoje pasmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zapodajesz jakiś komputer jako ruter... ładujesz w niego karte z udostępnionym MAC'em i jakąs inna sieciówke pod którą podpinasz switch i inne komputery... oczywiscie komputer - router musi być włączon jeśli chcesz kożystać z netu

Switche nie wiem jak zarządzalne ale te zwykłe są przeźroczyste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...