Skocz do zawartości
Sid

Le Parkour

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

No dla mnie troche smiesznie wygladaja niektore filmiki, jak np. koles biegnie po murku/przeskakuje przez barierke z ultra powaznym wyrazem twarzy i do tego przygrywa rockowa muzyka to nie wiem co mam myslec ;s

 

Lubie patrzec jak profesjonalisci wykonuja na prawde ciekawe sztuczki, fajnie sie to oglada ;)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra, ale Ci profesjonaliści na początku nie nagrywali filmów jak robili proste tricki, też byli kiedyś lamami, potem dopiero wypracował każdy z nich swój styl itd. Nikt od razu nie jest alfą i omegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu1777 Jak narazie front flipa, back flipa i aeriala nie umiem i nie probowalem zrobic bo nie mam gdzie. Ale z tego jak widzialem jak inni robia to zawsze zaczynaja z lekko ugietych nog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem [;

 

taka moja rada zapisz sie na jakies lekcje sztuk walki w stylu judo, karate czy inna capoeira i nie oszukuj na treningach. da ci to bardzo dobre przygotowanie kondycyjne, poprawi rownowage i doda troche gracji do twojich ruchow.

 

nie trenuje parkour ale kiedys trenowalem karate. moge sie zalozyc ze zrobie rolla(na betonie) lepiej niz 90% trenujacych pk w mojim miescie. po powiedzmy roku treningu sztuki walki wiekszosc trikow opisywanych na stronkach stanie sie banalnie prosta.

 

(...)zawsze zaczynaja z lekko ugietych nog.

no bo musisz sie troche wybic zeby zrobic salto:> obojetnie czy w przod czy w tyl. zobacz nawet taki matrix gdzie wszystko bylo na linkach robione tam tez zaczynaja z nog ugietych jak do wyskoku w gore. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Jak robisz z biegu back flipa 9np. bieg po murku i na koncu skok z back flip'em) to nie skacze sie z ugietych nog ;)

A tak wogole to wszelkie flipy nie naleza do PK (sam David Belle tak mowil w jednym z wywiadow)

 

Sztuki walki sie przydaja w tym. Tylko w tym problem ze jakos nie moge u siebie w miescie trafic na zaden kurs :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja back to nie bardzo, front flip z rozbiegu. Ja mocno naskakuje na TWARDE nogi, chyba tak najlepiej się wybija, bo chodzi o wybicie w góre a nie w dal. Arnie nauka roll to jest 10min ;) Może dlatego, że nie jestem sztywniak, ale to jest podstawowy PROSTY ruch w PK. Zrób np. Pop vault lepiej niż Ci którzy już uprawiają parkour. Imho ten trick do max trudnych nie należy, ale nie jest tak prosty jak roll. Ja Gate Vaulta robiłem z kumplem jak nawet nie wiedziałęm co to parkour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobienie rolla a zrobienie go poprawnie to duza roznica. nie widzialem jeszcze nikogo kto zrobil go na betonie/asfalcie. poprawnie zrobiony roll nie boli.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nie widziałeś ? :o Wiem o tym, że nie boli na własnym przykładzie. Poprawny roll, no ok, miesiąć - max? Ja nie widze problemu, można go ćwiczyć wszędzie i na 100% się nauczy poprawnie.

 

EDIT/ Chyba się przyłączam do ekipy z mojego miasta Le Parkoura, jak będzie jakiś film to zapodam :D Jeszcze tylko nie wiem kiedy itd, ale już jestem wkręcony :P

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczyłem parkour dość intensywnie przez ponad rok i dużo się nauczyłem. Wykonuję większość znanych tricków ;], ale ostatnio zaprzestałem trnowac jedynie może od czasu do czasu sobie skoczę kilka razy z kolegamie. Salto w przód potrafie zrobić aktualnie z rozbiegu na trawę, na beton mam jakieś granice w psychice :D. do tyłu udaje mi się do wody czasami ;) ogólnie fajny sport tylko, że czasami można doztać dość poważne kontuzje ;) Co do rolla..hmm.. . czasami udaje mi się wykonać poprawnie (czyt. nie boli mnie nic po nim) ale zazwyczaj jednak robie jakiś mały błąd i dlatego wykonuje rolla jedynie na trawie. Za to na betonie co najwyżej spidera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak na rok intensywnego treningu to słabo skoro nie zawsze wychodzi Ci poprawny roll... Ja trenuję 1,5 roku i roll na betonie był lajcikiem po jakichś 2 miechach.. Roll to podstawowa technika i powinno się ją opanować jak najszybciej bo naprawdę pomaga w lądowaniu. Osobiście nie przykładam wagi to vaultów, zależy mi raczej na flow'ie. Bardzo lubie robić cat leapy i ogólnie biegać :), a nie tylko katować tricki na miejscówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...