Skocz do zawartości
sienkos

Epox 9npa+ Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Edit - juz znam rozmiar GTX -228 mm - nie da rady wcisnąć :? (zależy jak to jeszcze mierzyli) :-|

Ja mierzyłem długość laminatu, czyli braknie Ci 1cm :? Chyba żeby zastosować jakiś kabel ATA z niskim gniazdem i jakoś go wcisnąć pod spodem :unsure:

Ale chyba najlepiej będzie Ci poczekać na nową rewizje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda karta kazda karta wejdzie - problem jest natomiast z uzywaniem 2 złącz IDE w przypadku najdłuższych kart, ale złącze bardziej oddalone zawsze będzie wolne :-P mnie np. starcza jedno IDE bo mam na nim tylko DVD-RW i 120 GB na jednym złączu, 2x80GB Raid0 na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmienieniem wiatraka na chipsecie na niebieskiego zalmana, bo jak dziś go odłączyłem, to okazało się że bez niego mam całkiem cichego kompa :razz:

Jeszcze pytanie: zmienialiście paste pod tym orginalnym radiatorem? Pomogło coś?

Puściłem go na 7V, nie szumi, ale lekko terkocze. Pewnie jakby był w obudowie a nie na stole przedemną to bym go nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm zmienilem na Ceramique bo AS5 się skończył i dałem bloczek od DFI :wink: temp. nei znam bo się nie chciało sciągać odpowiedniego oprogramowania :lol: póki co działam na innym kompie z normalną grafiką... w kazdym razie OC lepsze i cisza... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... z tymi temperaturami...

Programy typu Everest, czy ten dołączony do mobo Ghost monitor pokazują temperature CPU i System.

Myślałem, że ta System, to temp. chipsetu.

Zdziwiło mnie, że zmieniłem zasilanie wiatraka na chipsecie na 7V i temp się nie zmieniła - 32-35*C

Ale przyłożyłem czujnik między żeberka tego radiatora orginalnego na chipsecie i okazało się że te temperatury to pewnie coś innego. Na zmniejszonym zasilaniu temp. przekroczyła 47*C i wróciłem do standardowych 12V. Może by dalej szła w góre, nie sprawdzałem, więc nie wiem.

Ale jak się okazało temp. na standardowych obrotach wiatraka oscyluje 41,2-42,5*C, czyli niewiele mniej. A temp. taką uważa za znacznie za wysoką, więc postaram się coś z tym zrobić.

 

Dla ścisłości temp były badane gdy komp praktycznie nic nie robił - przeglądanie forum, gg, emule, winamp. Zasilanie chipsetu 1,5V, CPU 1,27V mnożnik 4, Ram 2,75V, oba na FSB 270MHz, grafika też na zmniejszonych taktach: 320/680MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset wztrzymuje temp zryedu 72 stopni, sprawdzane na DFI, puszczalem DFI na passive na tej fabrzcznej wygietej zyletce :lol:

To twardy jesteś, ale czym wtedy sprawdzałeś temp.? Bo wynika z tego, że te temp co pokazują programy i bios to nie temp. chipsetu :-| Jak podłożyłem czujnik pod radiator, a nie między żeberka temp. wzrosła jeszcze o 2-3*C.

 

Właśnie wgrałem najnowszy bios z 1 marca 2006 :lol:

I miałem niezłe cyrki. Wgrałem tym programikiem spod windy bo nie chciało mi się w bosie bawić. Po wgraniu reset. Ja od razu do biosu i ustawiam wszystko jak miałem ostatnio podkręcone, save i reset i zonk. Kiedy ma wchodzić winda błyknie niebieski ekran i automatyczny restet. Już myślałem, że nie da się tak podkręcać jak na poprzednim bosie, więc zmniejszyłem taktowania. A tu to samo. Więc wszystko na standard, nakombinoałem się z różnymi ustawieniami, i ciągle tylko ekran smięrci i reset. W końcu się wkurzyłem i pacłem mu power i....

Wszystko działa :D Wystarczyło wyłączyć i włączyć ponownie :lol2: I znów tak samo podkręciłem, jak będzie czas to sprawdze czy da się bardziej :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na DFI miałem osobno temperature procka, chipsetu i systemu, oraz dodatkowo napięcia chipsetu i pamięci :wink: tego mi brakuje w epoxie :? poza tym wtedy na passiwie radiator od chipsetu dosłownie parzył i to on miał przynajmniej ze 70 stopni [miałem czujnik przypięty do niego od panela Aerocool GateWatch i pokazywał temp 80 stopni :lol: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy rzeczywiście nie ma tam czujnika :blink: Może jest tylko żaden z programów nie pokazuje. Tak mam z grafiką - ma czujniki i tylko ATT pokazuje temp., everest nie. A w poprzednie Everest też mi pokazywał :unsure:

 

Sprawdziłem jakie HTT uda mi się wyciągnąć. Dojechałem do 420MHz i tu był stabilny (przynajmniej nie zauważyłem niestabilności, ale krótko działał i policzyłem tylko 1M). Natomiast skok na 422MHz kończył się zwiechą. Pewnie procesor nie wyrabia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset wztrzymuje temp zryedu 72 stopni, sprawdzane na DFI, puszczalem DFI na passive na tej fabrzcznej wygietej zyletce :lol:

U siebie na epoxie wylaczylem wiatrak i temp radiatora doszla do 74* (po ok 3-5 min) i wlaczylem wiatraczek bo sie balem ryzykowac. Komputer dzialal stabilnie. Moze sprobuje jeszcze przed oddaniem tej plyty ile wytrzyma. Myslicie ze sie zawiesi czy spali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widać, że Epox tak jak DFI seryjnie uzyskuje duże HTT :D też miałem taką bariere :wink: spróbuj z ramcami w single channel

To już było na jednej kostce :-| Ale nie chciało mi się bawić aby spróbować więcej, to była szybka piłk do ilu dociągnie :razz:

Zresztą na moim procku i tak 300 nie przekrocze, bo nie chce go męczyć większymi napięciami niż 1,55V

 

U siebie na epoxie wylaczylem wiatrak i temp radiatora doszla do 74* (po ok 3-5 min) i wlaczylem wiatraczek bo sie balem ryzykowac. Komputer dzialal stabilnie. Moze sprobuje jeszcze przed oddaniem tej plyty ile wytrzyma. Myslicie ze sie zawiesi czy spali ?

Obstawiam, że się spali :-P Ale czemu chcesz spalić taką piękną mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim wynalazku jak Pentagram Freezone Np-40?

Problemy z założeniem z nim są, bo zły rozstaw otworów, ale wygląda ciekawie:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

* Wymiary: 54 x 54 x 27

* Radiator: miedź/aluminium

* Waga: Cu 135 g/ AL 50g

* Możliwośc zamontowania dodatkowego wentylatora 40 mm.

* Mocowanie: kołki lub sprężyna (kompatybilna z zaczepami stosowanymi w niektórych płytach na chipsetach Intela)

 

Ale na nasze mobo chyba nie ma szans go wcisnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że rostaw otworów ma zły, ale od czego jest wiertarka :razz:

A raczej będzie bardziej wydajny od zalmana, ale z takimi wymiarami to jak mierze nie ma szans :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak zamontujesz tego miedzianego to musi mieć chociaż mały wentylator 1000rpm bo miedź szybko odbiera ciepło ale je magazynuje

Nad nim, a dokładniej na grzbiecie grafiki będzie siedział wiatrak 13cm, więc o przepływ powietrza się obawiać nie musze. W sumie w budzie będzie 3-4 dodatkowych wiatraków, a 14cm z zasilki też nieźle powietrze wyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zmienilem plyte na tego Epoxa i karte graficzna na Radeona 1900xtx. Karta calkowicie zaslania IDE1 i konczy sie w miejscu w ktorym zaczyna sie IDE2. Jesli ktos chce uzywac IDE1 to wystarczy wylamac gorna czesc wtyczki kabla IDE i wlozyc go do gniazda IDE1 przed zainstalowaniem karty graficznej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta płytka nie może wyjsc z głowy ! Wydaje mi się że te nowe 7900 GT nie są takie długie żeby zasłaniały mi oba ide. No ale znowu nie znam długości.

Ale mam inne pytanie - dotyczy kabli zasilających . Wtyczki umieszczone są niedaleko socketu. Na zdjęciu trudno to ocenić. Zastnawiam czy zmieści się tam np taki Thermalright si 120 i czy przypadkiem kable nie będą na niego mocno zachodzić albo mocno uciskać z boku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawa z Thermalrightem B)

Jak się nie myle to tu masz zamontowanego tego Thermalrightem'a raz w jedną, a raz w drugą strone:

http://kubokubo.jp/motherboard/ep-9npa+/15.jpg

http://kubokubo.jp/motherboard/ep-9npa+/16.jpg

http://kubokubo.jp/motherboard/ep-9npa+/17.jpg

http://kubokubo.jp/motherboard/ep-9npa+/18.jpg

 

Zwłaszcza na ostatnim zdjęciu widac chyba odpowiedź na twoje pytanie, że się zmieści

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam pytanie odnosnie tej plyty: Czy Gainward GeForce 7800 GT GS nie będzie mi zasłaniał gniazd ide? I przy okazji ile i jakich wiatraków najlepiej założyć dla dobrego przepływu powietrza? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...