Skocz do zawartości
sienkos

Epox 9npa+ Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem chłodzenie chipsetu na zalmana.

Sprawdziłek jaką temperature uzyska sam zalman bez nawiewu. Dobił do 65*C na standardowych ustawieniach. Temp nie zmieniała się bez względu czy obniżyłem mnożnik i napięcie na procu, czu podkręciłem procka do 9x270, pamięci 270, napięcie proca 1,55V, pamięci 2,7V, grafika lekko podkręcona i gra FEAR wszystko na maxa i dalej trzymał 65*C.

 

Tyle że mobo leżała na stole, więc strach pomyśleć co się dzieje z chipsetem jak ktoś założy zalmana i nie zadba o dobry przedmuch w budzie, albo jakiś nawiew na niego.

 

Czyli wynika z tego że standardowy wentyl bardzo wydajny: temp ok 46*C i w miare cichy. A zalman sam nie wydoli, czyli i tak trzeba dodać wiatrak.

 

 

Powoli zaczynam się skłaniać na WC, ale jeżeli już to latem i własnej roboty :razz: Pompke do CO już mam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle o przesiadce na ta plyte z Dfi. Mam dosyc tej wybrednej ksiezniczki.... Manchester, ktory powinien isc na 2.7 dzialal na 2.5 a Venice, ktory mial byc na 2.8 dziala na 2.7 max. Brrr. Nie radze sobie z ta plyta, albo mam kiepski egzemplarz. Czy kazdy 9NPA+ ULTRA wyciaga htt powyzej 300. Mam selekta dobrego, ale 3000+ i musze duze HTT wyciagac :) Ktora wersje kupic najlepiej(bez wzgledu na cene)??? Pozdrawiam! p.s: czy 7800gtx taki wiekszy Asusa z Silencerem standardowo zasloni mi gniazdo IDE ktores? Wolalbym tego uniknac...Dzieki z gory za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle o przesiadce na ta plyte z Dfi. Mam dosyc tej wybrednej ksiezniczki....

Z tego co wiem to DFI jest znacznie bardziej kapryśna - jeżeli chodzi o kompatybilność z różnymi sprzętami dodatkowymi i jeżeli chodzi o wstawanie na podkręconych zegarach. Nad DFI się poważnie zastanawiałem i już bym kupił gdyby nie rada Focusa z www.egielda.com.pl

 

Ale oczywiście twój wybór. Jeżeli chodzi o HTT moja uciągła 420MHz, a jak widzisz w podpisie Xtreme Addict'a wyciągnął ją na 465MHz. Wg. mnie mobo wyciągnie tyle, na ile pociągnie procesor.

 

Jeżeli chodzi o te IDE1, to można by jeszcze sprawdzić, czy po obniżeniu wysokości wtyczki - tzn wyłamania tego plastiku na szczycie, czy by się nie zmieściła pod grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zgłoszę, mam od paru dni Epox 9NPA Ultra - uwaga bez PLUSA!

 

Pierwsze wrażenia: łatwy montaż (a co trudnego jest w przykręceniu paru śrubek... :lol2: ), trochę niefortunnie umieszczone gniazdo zasilania (na szczęście mam fabryczne oploty na kabel 24pin i przy porządnym ułożeniu kabli nie jest źle, ale nie da się uniknąć przeszkód na przepływie powietrza od Freezera do tylnego wentylatora), bardzo fajny wyświetlacz stanu w jakim znajduje się płyta (po montarzu w obudowie tak sobie wiodczny, ale jednak widoczny), zasilanie na pewnych elementach płyty (CPU, chipset, DRAM) sygnalizowane jest niebieskimi diodami.

 

Zasilanie w tej wersji nie jest w żaden sposób dodatkowo chłodzone (z Freezera jest mały nadmuch) dlatego myślę o naklejeniu tam jakichś małych radiatorków, chociaż teraz nie czuję takiej potrzeby.

 

Teraz wyniki, które na bieżąco zresztą można również obserwować w sigu:

na razie udało się uzyskać 295MHz na Opteronie 144 przy napięciu 1.50V według ustawień płyty :) . Niestety pamięci idą mi maks na ok. 240MHz, na razie idą z ustawieniem 133MHz, co daje 196MHz rzeczywistej szybkości.

 

Procek jaki kupiłem będzie w ciągu miesiąca lub dwóch chłodzony wodą, więc pewnie uda się jeszcze więcej. Na razie będę dalej próbował na powietrzu.

 

Płyta z prockiem jest zamonotwana w TT Tsunami, gdzie chodzą dwie 120 na 12V i jedna 92 w bocznej szybie, też na 12V. Wentylek na chipsecie hałasuje strasznie (pod obciążeniem zaczyna popiskiwać) i już mam na niego Zalmana ZM-NB47J - przy tej wentylacji nie powinno być problemów z temperaturą. Oczywiście wkrótce wentyle zostaną skręcone pewnie do 7V około (obecnie 120 chodzą na 12V co daje ok. 1300RPM - jest spory przewiew w obudowie, ale niestety to słychać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ghost udowodnił, że nawet na długich grafikach można korzystać z obu gniazd IDE :D

 

Brawa dla Ghosta :banana: :gitarzysta:

 

 

Niezłą suszarę masz na CPU :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się. Ale będzie ciężko w pierwszym, bo temat założyła osoba, która ma inną mobo.

 

Ale drugi post jest Cypher'a, wiec sądze, że on się zgodzi, chociaż ostatnio coś rzadko tu zagląda :-|

 

Trzabyło by też podrzucić tą mobo do spisów tematów i do zestawienia płyt, bo jej tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem wentylator na Zalmana NB47J. Na razie sprzęt chodzi bez problemu. :) Niestety, okazało się, że popiskiwanie pochodzi od jakiegoś innego wentyla (chyba na karcie graficznej) - mimo to komp chodzi zauważalnie ciszej. Jak narazie mam wentyle na 12V wciąż, więc pewnie nie będzie kłopotów. Zobaczymy, jak je skręcę trochę... :)

 

W najbliższym czasie postaram się umieścić jakieś zdjęcia, jeśli kogoś to interesuje... :)

 

Niestety, na razie procek nie chce iść wyżej niż 295x9. To znaczy przy 310x9 się wiesza Windows, przy 300 nie idzie 3dMark i SuperPI. Zobaczymy, jak będzie na wyższym napięciu.

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy to możliwe, żeby po podkręceniu procesora karta graficzna nie kręciła się tak dobrze? Miałem mojego 7800GT na 490 a teraz na 480 mam artefakty i FarCry się wiesza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, czy to możliwe, żeby po podkręceniu procesora karta graficzna nie kręciła się tak dobrze? Miałem mojego 7800GT na 490 a teraz na 480 mam artefakty i FarCry się wiesza...

Z tego co pamiętam, było coś takiego u kilku osób. Niestety nie pamiętam czy doszli do jakiegoś wniosku co to powoduje, ale może winny jest zasilacz - może nie wyrabia.

Zresztą więcej Ci da podkręcona grafika niz procek w grach. A sprawdź jeszcze czy na pewno sam procesor pracuje stabilnie na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - ponownie - Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem 9npa+ ultra. Nie było łatwo zdobyć to mobo. Ale z tego co się od was dowiedziałem warto było się starać.

 

PS - też mieliście w komplecie radiatory i zestaw śrubokrętów ? Mała rzecz a cieszy. :)

 

 

Mam też kolejne pytanie - jak sobie ta płyta radzi z 4x512 ? Mam 2x512 hynixa do tego 512 kingstona. Zastanawiam się czy warto bawić się w sprzedawanie tych kości i zamiana na 2x1 gb. Wydaje mi sie ze lepiej dokupić kolejne 512. Jak myślicie ?

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj dostałem tą mobo, jeszcze leży nie odpakowane obok mnie, przychodze ze szkoły podekscytowany że już przyszło, pacze na biurko nic niema, mówie sobie zonk nie doszło, zjadłem obiad chata dalej pusta ide do pokoju obok a tam to wspaniałe pudełko :-)

dzisiaj urodzinki to akurat przyszło:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymieniłem wentylator na Zalmana NB47J. Na razie sprzęt chodzi bez problemu. :) Niestety, okazało się, że popiskiwanie pochodzi od jakiegoś innego wentyla (chyba na karcie graficznej) - mimo to komp chodzi zauważalnie ciszej. Jak narazie mam wentyle na 12V wciąż, więc pewnie nie będzie kłopotów. Zobaczymy, jak je skręcę trochę... :)

 

W najbliższym czasie postaram się umieścić jakieś zdjęcia, jeśli kogoś to interesuje... :)

 

Niestety, na razie procek nie chce iść wyżej niż 295x9. To znaczy przy 310x9 się wiesza Windows, przy 300 nie idzie 3dMark i SuperPI. Zobaczymy, jak będzie na wyższym napięciu.

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy to możliwe, żeby po podkręceniu procesora karta graficzna nie kręciła się tak dobrze? Miałem mojego 7800GT na 490 a teraz na 480 mam artefakty i FarCry się wiesza...

Jaki masz zasilacz?

 

Witam - ponownie - Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem 9npa+ ultra. Nie było łatwo zdobyć to mobo. Ale z tego co się od was dowiedziałem warto było się starać.

 

PS - też mieliście w komplecie radiatory i zestaw śrubokrętów ? Mała rzecz a cieszy. :)

Mam też kolejne pytanie - jak sobie ta płyta radzi z 4x512 ? Mam 2x512 hynixa do tego 512 kingstona. Zastanawiam się czy warto bawić się w sprzedawanie tych kości i zamiana na 2x1 gb. Wydaje mi sie ze lepiej dokupić kolejne 512. Jak myślicie ?

Warto było :wink: Niestety nie miałem :cry: Co do 4x512 MB potrafią być potworne problemy :? myślę, że warto spróbować, ale dokup taką samą kostke

 

ja dzisiaj dostałem tą mobo, jeszcze leży nie odpakowane obok mnie, przychodze ze szkoły podekscytowany że już przyszło, pacze na biurko nic niema, mówie sobie zonk nie doszło, zjadłem obiad chata dalej pusta ide do pokoju obok a tam to wspaniałe pudełko :-)

dzisiaj urodzinki to akurat przyszło:-)

Wszystkiego najlepszego, oby uzyskała wysokie HTT :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xtreme Addict, zrobiłem pare fotek, niestety gorsza jakość bo z fona, ale jak by co to do FAQ moge zrobić cyfrówką.

A ty kilka fotek:

Dołączona grafika

W co oni to pakują :blink: , idzie się troche namęczyć.

Dołączona grafika

Pudełeczko.

Dołączona grafika

Tu pudełeczko zaraz po otwarciu.

Dołączona grafika

I nasza piękna mobo.

Dołączona grafika

A tutaj to co dostałem razem z mobo.

 

Moja mobo to rev.1.1. Niestety nie był to PowerPack i nie dostałem też radiatorków ani śrubokręta.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adler91

 

Nooo, to masz dokładnie ten sam model, co ja... bez plusika... :) A z opakowaniem to faktycznie Komputronik potrafi zapakować... :)

Co to znaczy, że zabrakło kabla s-ata? Bo ja miałem i widzę na Twoich fotkach, że jest...

 

 

 

@Xtreme Addict

Zasilacz to Topower SPW-480W EZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś białe to kabel s-ata, tak to zawsze widziałem taki kabel z płaska wtyczką a ta ma taką zagiętą

Dokładnie, w zestawie są kable s-ata z jedną wtyczką kątową, co w wielu przypadkach znacznie ułatwia cable managment. :) Dodawanie takich kabli (w komplecie z przejściówkami na zasilanie, co akurat mi się nie przydało) uważam za duży plus dla EPOXa. Za to duży minos za taśmy do fdd i pata - nie są okrągłe... No ale cóż wymagać za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą płytę tyle że bez Ultra i jestem z niej bardzo zadowolony, mimo iż jeszcze nie prubowałem na niej O/C bo brak mi porządnego coollera, ale to już niedługo więc powiem jak się na niej wykręca. Zaś do samej płyty mogę powiedzieć że dobrze są rozmieszczone pamięci oraz IDE bo w poprzedniej pamieci byly pod zasilaczem. Bios prezjżysty jak w każdym epoxie ;] więc same plusy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to duży minos za taśmy do fdd i pata - nie są okrągłe... No ale cóż wymagać za taką cenę.

W wersji z plusem są okrągłe kable ATA, niestety FDD jest zwykły i pewnie jak by włożyć to zasłaniałby wyświetlacz, nie wiem bo nie używam.

 

Moja mobo w końcu trafiła do budy... ale jak się okazało na 3 dni... i znów musze wyciągnąć i całkowicie rozebrać aby ściągnąć wymiary na bloczki wodne. Ech... a zainwestowałem w AC 64 PRO i zalmana niebieskiego na mostek, a wygląda na to, że będe odsprzedawał. A krótko je poużywałem AC 2 tyg, a zalman 3 dni <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...