Skocz do zawartości
sienkos

Epox 9npa+ Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Tej wersji już raczej nie dostaniesz, jeżeli już to nowsza rewizja z 3 w nazwie. Zmiany są niewielkie: brak przycisków power i reset na mobo, lepiej rozmieszczone gniazda IDE + jeszcze kilka mało istotnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest raczej nie do kupienia. Ja kupiłem 9npa+ (nie Ultra), ale i tak jakimś fartem. Teraz można kupić 9npa3 Ultra - takie samo oc, podobno stabilne napięcie procesora (u mnie lata, ale jakoś mi to nie przeszkadza), brak ledów i power/reset na płycie.

Trochę żałuje, że kupiłem 9npa+, bo 9npa3 Ultra jest jednak na NF4 Ultra (sata 2 i może łatwiej kiedyś sprzedać), do tego tańsza.

Tu recenzja:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521-20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9npa+ ultra i 9npa3 ultra maja ten sam chipset. Nie wiem skad oni w tym tescie wyciagneli takie wersje plyt i takie roznice ze jedna ma nForce 4, druga ultra, jedna ma SATA druga SATA II, dziwne. Normalnie posilkuje sie opisami z komputronika zawsze i tam tez obie plyty sa identyczne. Dla mnie 9npa+ ma lepiej rozmieszczone elementy niz 9npa3, dlatego tej drugiej nie chce.

EPOX WebSite

 

Dzis sie dowiedzialem ze sklep u mnie, jedna dzis taka plyte sprzedali i jesli zamowie to bede mial na jutro kolejna bez problemu.

 

Tylko ja sie zastanawiam co z AM2, pomimo ze ja roznic nie widze zabardzo, moze lepiej jest wziac AM2, bo nowsze ? Choc pewnie nie dostane na dzis dobrej plyty do OC oraz sprawdzonych podkrecalnych procow.

 

Acha, no i 9npa+ ultra za 330zl :) ponoc jest.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy AM2 jest niezbyt ciekawą propozycją. Brak wybory wśród płyt, a te dostępne do OC niezbyt się nadają. Ale jeśli znów za niedługi czas masz zamiar dokłądać do kompa to bardziej opłacalne. Jeśli zmieniasz rzadko, to pewnie zanim byś mobo zmienił pojawi się nowy standard i nawet te płyty dzisiejsze będą przeżytkiem.

Ale wybrać musisz sam.

Pozdrawiam

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9npa+ ultra i 9npa3 ultra maja ten sam chipset. Nie wiem skad oni w tym tescie wyciagneli takie wersje plyt i takie roznice ze jedna ma nForce 4, druga ultra, jedna ma SATA druga SATA II, dziwne. Normalnie posilkuje sie opisami z komputronika zawsze i tam tez obie plyty sa identyczne. Dla mnie 9npa+ ma lepiej rozmieszczone elementy niz 9npa3, dlatego tej drugiej nie chce.

EPOX WebSite

Widzisz tą dyskretną różnice między 9npa+ a 9npa+ Ultra?

9npa+ jest na NF4 i nie ma SATA-II tak jak słusznie napisali w tym teście.

Natomiast 9npa+ Ultra jest na NF4 Ultra i ma SATA-II. :)

 

Swoją drogą ktoś może chłodzi pasywnie chipset? Mój potwornie wyje i chętnie wymieniłbym ten wiatrak na coś pasywnego, tylko nie wiem czy to wystarczy.

Jeżeli ktoś używa jakiegoś innego, godnego polecenia chłodzenia to proszę o informacje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9NPA3+ Ultra >>NF4 Ultra>>SATA II

9NPA3 Ultra >>NF4 Ultra>>SATA II

9NPA >>NF4 >>SATA

 

 

SATA II jest tylko chwytem marketingowym, przynajmniej na dzień dzisiejszy, bo dyskom do pracy nadal by starczało pewnie 133 ATA, a już SATA I w zupełności. Ale może keidyś w końcu zrobią szybsze dyski, tylko pewnie wtedy to już będzie także nie wykorzystywane SATA VIII :-P

 

Ja mam na chipsecie niebieskiego zalmana, ale pasywnie nie wyrabia. Musi mieć jakiś nawiew na niego skierowany. Bardzo się grzeje ten chipset. Ale z tego jaką miał temp na standardowym chłodzeniu i głośność tego chłodzenia w porównaniu do innych płyt jest całkiem na poziomie. Ten brzęczyk orginalny jest w miare cichy i wydajny.

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tą dyskretną różnice między 9npa+ a 9npa+ Ultra?

9npa+ jest na NF4 i nie ma SATA-II tak jak słusznie napisali w tym teście.

Natomiast 9npa+ Ultra jest na NF4 Ultra i ma SATA-II. :)

 

Swoją drogą ktoś może chłodzi pasywnie chipset? Mój potwornie wyje i chętnie wymieniłbym ten wiatrak na coś pasywnego, tylko nie wiem czy to wystarczy.

Jeżeli ktoś używa jakiegoś innego, godnego polecenia chłodzenia to proszę o informacje. ;)

ja od zawsze uzywam Cooler Mastera swiecacego na niebiesko z radiatorkiem zlotym do chlodzenia chepsetow czy GPU. Ciche, tanie, ladnie swieci

 

kurde, jednak nie maja w moim sklepie 9npa+ ultra tylko te z 3 ultra.

Obdzwonilem 4-tą RP ale nikt nie ma.

wezme 3 ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tej płyty. Nie zdążyłem jeszcze dokładnie opanować tej płyty, ale na pierwszy rzut oka wydaje się być tym, czego szukałem.

 

Mam pytanie do użytkowników tej płyty: posjadam klawiaturę na usb -BTC 6300L i w żaden sposób nie mogę odpalić kompa przy użyciu skrótu z klawiatury (dodam, że przestawiłem zworkę na płycie i uaktywniłem odpowiednie funkcje w biosie). Czy ktoś miał podobny problem?

 

Kolejna sprawa, to tamperatura chipsetu. Czy za pomocą dołączonego oprogramowania można sprawdzić temp. chipsetu?

 

Czytałem wcześniej, chyba w tym wątku, że na płycie występują wachania napięci, ale czy sprawdzał ktoś może miernikiem jakie jest rzeczywiste napięcie w stosunku do wskazań w biosie i programach monitorujących. Dla przykładu na mojej poprzedniej płycie DFI SLI-DR Expert wystarczyło, że dałem na procesor 1,425V aby wycisnąć z proca stabilne 2800Mhz - na tej płycie potrzebuję do tego 1,5V. Być może płyta zaniża napięcia?

Co do temperatury procesora, to po podkręceniu wybnosi ona 35 st. (odczyt z tunder probe).

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna mam 9npaj sli i tam również to uruchamianie z klawy usb nie bardzo chce działać (podejrzewam chłyt materkingowy :wink:)

 

Co do temp i napięć to czujniki na mobo najzwyczajniej w świecie kłamią :lol:. Mi pokazuje 10.88V na 12V gdy miernik ma 12.30 w idle (wie ktoś gdzie można zmierzyć miernikiem napięcie procka, bo to chyba jedyny racjonalny sposób dojścia do prawdy).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Epoxa na 939 są już praktycznie nidostępne w Polsce... Jest to bardzo dziwne bo jakby nie bylo Epox to jedna z najsolidniejszych marek wśród producentów tego typu urządzeń.

 

Epox NPA+/3 można dostać tylko z drugiej ręki. ja niedawno kupiłem na allegro, płyte 5 miesięcy starą, od gościa który poszedł do niebieskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno ukazał się nowy bios do naszej płyty:

 

http://www.epox.com.tw/eng/support.php?ps=335&type=1

 

Datowany na 2006-09-04. ZMIANY:

** Fixed Maxtor diamonMax 10 HD can't detect issue.

** Added 'Drive strength item' and '32 Byte Granularity' item.

 

Miło, że EPOX pamięta o wsparciu dla starszych modeli płyt. Według mnie to najlepsza płyta na nforce 4 ultra i jedna z najlepszych pod socket 939. Wiem co mówię. Miałem tych płyt kilka (Asusy, Abity, a nawet DFI). Na rzecz tej płyty zrezygnowalem z DFI SLI-DR EXPERT. Nie żałuję. Ta płyta nie sprawia żadnych problemów i ma wszystko, czego można od płyty oczekiwać.

Edytowane przez kewałS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z czujka temperatur na tej plycie, bo nie wiem czemu moj athlon3200 siedzacy pod ninja oscyluje miedzy 50 a 60st. musze ninje zrzucic raz jeszcze, choc tam nie bylo co schrzanic:/

pasta to ACSilver5, a proc na stocku leci, zas mobo to 9npa3 ultra.

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad te odczyty?

Idle,stress?

Moze jednak wroc do clp? :)

odczyty byly po 5 minutach idle z biosa.

zwalilem to raz jeszcze, w sumei nic nie zmienilem ale teraz jest okolo 30stC w idle, zas do 40 w stresie. ninja praktycznie na polpasywie leci, jedynie wiatrak z tylu budy goni na nia powietrze.

 

prawde mowiac, nie trzeba bylo clp zdzierac - moj blad. zloscilo mnie tylko, ze wala sie to swinstwo po calej mobo, a szczegolnie wokol socketu. zdajac sobie sprawe, ze to lubi prady przewodzic postanowilem calkiem ja wyczyscic.

 

poki co jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyty byly po 5 minutach idle z biosa.

Odczyty z biosu na tej plycie to...[dzieci neo czytaja,autocenzura :)]

Mi np.pokazywala ok.50 stopni w idle na ustawieniach jak z nieaktualnego siga,gdzie najnowszy smartfan (najblizszy prawdzie odczyt z cpu diode) twierdzil ze jest ok 30-35.

Btw. epox moglby cos w koncu zrobic z tymi odczytami,plyta nie wyszla przeciez wczoraj :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka epoxow pod 939 9npa+sli 9npa ultra 9npaj sli

i coz plyty przyzwoite tylko odczyty temperatury zgroza

bios dla raid kontrolera przedpotopowy (piasalem do epoxa kilka razy ale mnie olali)

vdrop plus podnoszenie napięcia okolo 0.08-0.1 V w stosunku do wartosci w biosie

kupilem X2 i z nia EPOX to niestety juz DRAMAT

dystrybutor Epox-a Pronox wycofuje sie ze sprzedazy ich plyt

a kiedys to byla firma na miare starego abita czy Dfi

ogolnie zepsuli sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem X2 i z nia EPOX to niestety juz DRAMAT

dystrybutor Epox-a Pronox wycofuje sie ze sprzedazy ich plyt

a kiedys to byla firma na miare starego abita czy Dfi

ogolnie zepsuli sie

tnz. jak ten dramat z x2 wyglądał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overclocking X2 to zart na epoxie w przeciwienstwie do Opteronow serii 165, 144 czy Venice 3000 i 3200 (takie testowalem)

(wysokie napiecia, cold boty, na dfi czy nawet asusie ten sam proc ponad 200-300 MHz wyzej na nizszym Vcore czy to nie dziwne

nie wspominajac o pamieciach 1T na X2 powyzej 230 MHz-zapomniec

a uzywalem tych samych A-Data Vitesta DDR 600 i Winbond BH5)

Problem tkwi w biosie niestety Epox olal sprawe bo plyta 939 to juz dla nich przezytek

Kupilem Asusa A8n32 sli bo dfi juz nigdzie nie bylo

i nawet oslawione nieszczesne dla asusa 1T powyzej 250 dziala

X2-3800 pracuje 9*300@2700 (obnizony mnoznik) 2,5-4-4-7-1T na ramach 1:1 czyli PC-4800 przy 2.85V

Zreszta chyba nie ja jeden narzekam na Epoxa z X2

Poczytaj zachodnie fora czy inne watki na tym forum maja ten sam bol a wiec problem nie jest wysniony

PS sorry za brak ogonkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Moze mi ktos poradzic co zrobic ? Puszczam MP3 i doslownie na co niektorych slysze trzaski takie jak z gramofonu. Slabo bo slabo ale na Abit NF7-s dzwiek byl krystalicznie czysty. Albo mam zle stery do plyty albo do dzwieku MP3 w WXP. Juz rozne wynalazki do epoxa testowalem i wciaz to samo.

 

Moze jakis bios wgrac inny ? :) Od czego to moze zalezec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

overclocking X2 to zart na epoxie w przeciwienstwie do Opteronow serii 165, 144 czy Venice 3000 i 3200 (takie testowalem)

(wysokie napiecia, cold boty, na dfi czy nawet asusie ten sam proc ponad 200-300 MHz wyzej na nizszym Vcore czy to nie dziwne

nie wspominajac o pamieciach 1T na X2 powyzej 230 MHz-zapomniec

a uzywalem tych samych A-Data Vitesta DDR 600 i Winbond BH5)

Problem tkwi w biosie niestety Epox olal sprawe bo plyta 939 to juz dla nich przezytek

Kupilem Asusa A8n32 sli bo dfi juz nigdzie nie bylo

i nawet oslawione nieszczesne dla asusa 1T powyzej 250 dziala

X2-3800 pracuje 9*300@2700 (obnizony mnoznik) 2,5-4-4-7-1T na ramach 1:1 czyli PC-4800 przy 2.85V

Zreszta chyba nie ja jeden narzekam na Epoxa z X2

Poczytaj zachodnie fora czy inne watki na tym forum maja ten sam bol a wiec problem nie jest wysniony

PS sorry za brak ogonkow

Ciekawe czy tyczy się to też Epoxa 9NPA3 Ultra którego aktualnie posiadam. Opłacało by się w takim razie przesiadać na DFI? biorąc pod uwagę że kiedyś chciałbym kupić x2 i podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...