Skocz do zawartości
Wolan

Czy Warto Brac Galaxy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem.

Otóż podjołem decyzje o modernizacji komputera (przy mocno ograniczonych funduszach wymiana MoBo procka i grafy) po kilku dniach rozważań zdecydowałem sie na nastepujace rozwiazanie:

Procesor: Sempron 2800 64 bit

Płyta: GigaByte GA-K8NE

Grafika: Sparkle GeForce 6600 PCI-E

 

ale dziś jeszcze zobaczyłeme taja grafike (wiem ze firma badziewna ale) http://www.action.pl/products/product.php?prid=46511

ta grafika wydaje sie ze bedzie mogła pracowac na taktowaniu GT

 

I teraz nie wiem moge wziasć słabszy procesor Sempron 2500 64 bity i ta grafike galaxy

(roznica w cenie procesrow mniej wiecej rownowazy róznice w cenie grafik) czy mocniejszy procesor i grafike sparkla ??

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz podrecac ten procesor na tym gigabyte to beda fryty ;p

moze najnowszy bios juz rozwiazal problem, ale z ta plyta to po prostu MAGIA raz wstaje raz nie wstaje (niezaleznie od innych komponentow)

 

jesli koniecznie chcesz plyte na PCI-E to raczej poszukaj cos innego (ale zdaje sie ze nic innego w podobnej cenie niestety nie ma <_< )

PS jutro chyba bede mial kolejna taka plytke to sprawdze co sie zmienilo na najnowszym biosie.

 

tylko z tego co kojarze to galaxy 6600 na DDR3 jest tylko na PCI-E :( a raczej nic innego w TAKIEJ cenie nie ma :(

 

co do proca to mimo malej kasy wybralbym jednak 2800+ zawsze to wiekszy zegar procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to Galaxy na jest tylko na PCI-e

A co do plyty slyszaem ze dziwnie na kreconych procach sie zachwoja, ale mam nadzieje ze nowszy bios rozwiaze sprawe Gigabyte chyba nie taka dziadowska firma ;)

A co do proca to akurat mam mozliwosc ze za jakis miesiac bez problemu z niewielka doplata go spokojnie wymienie na 2800 ale z grafika mialbym wiekrzy problem z tad moje zainteresowanie tym galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupuj go :)

mialem 6600 na agp i podkrecil sie na 520/750 :)

6600gt poszedl na ok. 580/1230 (czyli nie az tak rewelacyjnie)

6800 to moze pomine ;P :lol: :rolleyes:

6600 z zalmanem kaszana max poszel na ok. 440/550 hahaha :lol: :blink: :angry: :-| :mad:

w sumie to 6600 na DDR3 wyglada ze ma pcb od GT to pewnie i pamieci ma 2ns :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podaja w action pamieci na nim to 2ns i chlodzenie jak z galaxy gt (miedziane radiatory na pamieciach i miedziany cooler chipsetu)

Dzieki za odpowiedz ;) jutro zamawiam jak tylko dojedzie do mojego dostawcy plyta glowna;)

 

A ja juz dostane wszystko w rece to napisze jak sie grafa spisuje bo kosztuje naprawde niewiele - okolo 480 zeta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem moge wziasć słabszy procesor Sempron 2500 64 bity i ta grafike galaxy

(roznica w cenie procesrow mniej wiecej rownowazy róznice w cenie grafik) czy mocniejszy procesor i grafike sparkla ??

1609494[/snapback]

Nie bierz takiego slabego procka, liepiej poczekaj nazbieraj wiejej i kup cos porzadnego. Przy sempronie nie wykorzystaksz calego potencjalu karty. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej biesz ta karte nie poczujesz wielkiej ruznicy a kase zaoszczedzisz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61805811

chybaś na głowe upadł :blink:

 

BTW ładnie to tak proponowac w 2topicach swoją karte :wink: któa nie odpowiada hmm standardom pisanym w postach? (karta za 200pln a ty dajesz za 250 licytacja/300kup teraz, a teraz 6600 porównujesz do 9600)

 

no offence oczywiście

 

co do procka to niby 64bity ale jakoś nie wierze zeby był wystarczająco mocny, lepiej uzbieraj na cos lepszego albo na cos dobrze podkręcalnego

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie proc za miesiac bedzie zmieniany (mam ukad ze dopace tylko roznice w cenie rynkowej) na 2800 64 bit a to 2500 to na tera by kompa odpalic ;)

 

PS. a porownanie 9600Pro do 6600 ktory pojdzie prawdopodobnie @ GT jes naprawde :D:D:D

Juz sie pozbyem starej grafy a miaem radka 9800SE (ktory sie modowal ale po wlaczeniu aa arty sie pojawialy bez aa po zmodowaniu dzialal lux) i raczej go nie sprzedalem by kupowac Radka 9600Pro

Po drugie nie wiem czy zauwazyle tomeku32167 ale potrzebuje grafy na PCI-E

PS.2 aby uprzedzic wszelkie postu w stylu po co 64 bit odrazu napisze ze posuguje sie rowniez linuxem i tam 64 bity sa jak nabardziej wykorzystywane ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre wiadomosci:

Gigabyte K8NE chyba zoastal poprawiony i nie posiada juz tych problemow co egzemplarze ktore mialem wczesniej :D

Galaxy 6600 DDR3 ma standardowo taktowania 400/920 !!

w sterownikach "wykryj automatycznie bezpieczne taktowania" ustawia sie na 525/1150 :D dzis pomecze i plyte i procka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie wycisnolem 570/1230 (nie przechodzi testu w sterownikach) ale dla bezpieczeństwa mam ustawione 525/1150

A co do Płyty dostałem wersje z biosem F4 i jak na nim podkreciłem to rzeczywiscie cuda sie dzialy nawet w systemie na biose F5 wszystko wyglada ok czasami nie wstaje ale to chyba dlatego (jestem prawie pewien) ze plyta nie zapisuje ustawien dla pamieci a te (DDR400) nie wytrzymuja taktwania rzedu 300Mhz ;) A proc na Def.Vcore chodzi na szynie 300Mhz i mógłby wiecej wyciagnać ale powyżej 300Mhz na tej plycie zaczynaja sie schody (raz wstal na 330 rowniez def. Vcore a pozniej nie chial nawet na 320)

 

Ot takie moje spotrzezenia ;)

 

I znów sie zastanawiam czy wymieniac na tego 2800 w momencie jak mam juz ładnie krecacego sie i sprawdzonego 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...