Skocz do zawartości
Phuong

Audigy 2 Zs Notebook

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zwracam sie z prosba do uzytkownikow tej karty,zeby wyjasnili mi co moze byc przyczyna dziwnych trzaskow(jak na plycie winylowej)

podczas odtwarzania DVD audio dolaczonej do tej karty--te trzeski sa slyszalne szczegolnie na utworach muzyki klasycznej !

na sluchawkach i glosnikach jest tak samo....

 

gdy przelacze na standard performance to jest caly czas ok,ale na HIGH jest duzo wiecej mozliwosci a laptop sam domyslnie wybiera ustawienie high performance...

 

w gta SA tylko gdy pada desz slysze te same trzaski:(

 

na innym lapie jest ok.

 

Pozdr. to all!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zwracam sie z prosba do uzytkownikow tej karty,zeby wyjasnili mi co moze byc przyczyna dziwnych trzaskow(jak na plycie winylowej)

podczas odtwarzania DVD audio dolaczonej do tej karty--te trzeski sa slyszalne szczegolnie na utworach muzyki klasycznej !

na sluchawkach i glosnikach jest tak samo....

 

gdy przelacze na standard performance to jest caly czas ok,ale na HIGH jest duzo wiecej mozliwosci a laptop sam domyslnie wybiera ustawienie high performance...

 

w gta SA  tylko gdy pada desz slysze te same trzaski:(

 

na innym lapie jest ok.

 

Pozdr. to all!

1612303[/snapback]

ja miałem trzaski praktycznie wszędzie. dopiero jak zmieniłem stery na starsze to wszystko się uspokoiło. może jeszcze nowsze będą ok jak wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem trzaski praktycznie wszędzie. dopiero jak zmieniłem stery na starsze to wszystko się uspokoiło. może jeszcze nowsze będą ok jak wyjdą.

1613809[/snapback]

ciekawe jakie ja mam stery na plycie?--zrobilem update wszystkiego na stronach creative,uaktualnilem stery chipsetu plyty ze strony intela a stery od cardbus (pcmcia)pozyczylem od Toshiba bo ACER to smierdzacy LEŃ!!!!!!

 

mimo wszystko trzaski sa:(

a na starszym lapie z tymi samymi sterami nie ma problemow z audigy:((

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jakie ja mam stery na plycie?--zrobilem update wszystkiego na stronach creative,uaktualnilem stery chipsetu plyty ze strony intela a stery od cardbus (pcmcia)pozyczylem od Toshiba bo ACER to smierdzacy LEŃ!!!!!! 

 

mimo wszystko trzaski sa:(

a na starszym lapie z tymi samymi sterami nie ma problemow z audigy:((

1613873[/snapback]

chlopaki a jak reszta-jak sie pozatym karta spisuje(roznica miedzy standardowa karta - jakosc?) i czy jest warta tej kasy ,bo sam o niej mysle dajcie cos wiecej znac

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co jestem rozczarowany:(( i to bardzo!--trzaski praski i oklaski zmiast dzwieku soczystego....

 

gdyby nie to... zajefajna karta! muzyka dvd audio daje roznice i to jak! :).Teraz pogrywam w Gta SA na 5.1 i jest efekt.

 

Karta sie nagrzewa i podnosi temp mojego procka o 3C--sa za blisko siebie:(--pcmcia jest tuz pod kursorami-wiec czuje sie jej cieplo--acer znowu dal ciala:(

 

Sluchajac mp3 najlepiej jest na CMSS--mimo,ze wszyscy zachwalaja CMSS II --dla mnie jest za ciche.

 

 

PODSUMOWUJAC:

 

1.trzaski

2.wydziela cieplo

3.przyjemna aktualizacja na stronach producenta-(cos jak z windowsem)

4.Dobry kontak z servisem w polsce!!(na maila odpowiadaja po paru h)--ahh ,zeby acer byl taki... :rolleyes:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehe

dostalem rade od servisu,zeby zmienic ustawienia na standard mode zamiast HIGH--(,ktora to karta sama wybiera po testach kompa) poniewaz moj pentium M 1,73 jest za slaby dla karty audigy,zeby wykorzystac jej mozliwosci :lol: :lol: :lol: :lol:

 

musi byc co najmniej pentium V :wink:

 

a juz sie cieszylem,ze taki szybki serwis maja:)

 

 

jakie inne sterowniki moge zainstalowac zamiast tych firmowych??

ASIO,czy moze sa jakies ruskie?? ktos cos wie?

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehe

dostalem rade od servisu,zeby zmienic ustawienia na standard mode zamiast HIGH--(,ktora to karta sama wybiera po testach kompa) poniewaz moj pentium M 1,73 jest za slaby dla karty audigy,zeby wykorzystac jej mozliwosci  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

musi byc co najmniej pentium V  :wink:

 

a juz sie cieszylem,ze taki szybki serwis maja:)

jakie inne sterowniki moge zainstalowac zamiast tych firmowych??

ASIO,czy moze sa jakies ruskie?? ktos cos wie?

1616011[/snapback]

u mnie wydzielanie ciepla nie dziwota :lol:

a jakie koszta konkretnie poniosles?

P.S mysle ze moj procek udzwignie ta karte <_< ,aha i doradzcie mi jakie glosniki do tego:)

Edytowane przez mikolaj2277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wydzielanie ciepla nie dziwota  :lol:

a jakie koszta konkretnie poniosles?

P.S mysle ze moj procek udzwignie ta karte <_< ,aha i doradzcie mi jakie glosniki do tego:)

1616101[/snapback]

 

udalo mi sie za 270zl na allegro kupic i mam jeszcze prawie dwa lata bez 2 miesiecy gwrancji.

glosniki ciezka sprawa--tyle jest tego :?

 

polecalbym jakies z THX

"P.S mysle ze moj procek udzwignie ta karte" - oj zebys sie nie zdziwil jak Ci Napisza,ze masz za slabego procka :D :D-wkoncu masz tylko 3,2Ghz!! a karta rodem z XXIII w. <_<

 

tym bardziej dziwi mnie wypowiedz od creative,ze lepsze jest standard mode dla mojego "slabego procka" iz wiem,ze w tym ustawieniu to wlasnie procesor kompa odpowiedzialny jest za Sprzętowe przetwarzanie efektów muzycznych EAX i efektów EAX w grach!!!!!-- a nie procesor audigy w trybie HIGH.... :wink:

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

odkopalem ten temat bo zainstalowalem sobie viste i widze ze nie ma sterow do Audigy 2 Zs PCMCIA. Tzn. sa ale nie wspieraja ani EAX ani dolby digital ani DTS (mega ROTFL) czyli jest zupelnie bezuzyteczna.

Slyszalem ze Creative przegral sprawe w sadzie z Microsoftem w tej sprawie. Vista korzysta tylko z openaudio (nowe biblioteki) i nie ma takiej mozliwosci zeby te karty dzialaly pod Vista.

 

Czy wiadomo cos o nowych kartach creative pod open audio na PCMCIA ? Chyba pozostaje opylic Audigy i glosniki 5.1 i za ta kase kupic wzmaka 2 kolumny :/

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopalem ten temat bo zainstalowalem sobie viste i widze ze nie ma sterow do Audigy 2 Zs PCMCIA. Tzn. sa ale nie wspieraja ani EAX ani dolby digital ani DTS (mega ROTFL) czyli jest zupelnie bezuzyteczna.

Slyszalem ze Creative przegral sprawe w sadzie z Microsoftem w tej sprawie. Vista korzysta tylko z openaudio (nowe biblioteki) i nie ma takiej mozliwosci zeby te karty dzialaly pod Vista.

 

Czy wiadomo cos o nowych kartach creative pod open audio na PCMCIA ? Chyba pozostaje opylic Audigy i glosniki 5.1 i za ta kase kupic wzmaka 2 kolumny :/

mialem ta karte i sie jej pozbylem bo w nowym lapku nie mam juz pcmcia.

 

Przyznam ze karta zajebiscie sie nagrzewa...przy czym tez obudowa. Dzwiek jest dobry....ozywiscie jak sie ma jeszcze dobe glosniki. Trzaski to normalka w tej karcie. Mi udalo sie te trzaski ograniczyc nowymi sterami. Fajnie sie dalo zarobic na tej karcie. Bo sprzedalme ja w tym roku za 300 na allegro a nowa jest w sklepach juz po 235 zeta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...