Skocz do zawartości
ADAKK

7800gt Czy 7800gtx

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialem straszny problem, chodzi wlasnie o nazwe topicu :D

 

Galaxy 7800GT mam za 1550, a Gainward 7800GTX za okolo.... 1750-1800zl

 

z tym ze na gainwarda musialbym czekac 2 tygodnie ponad.... a i te 200zl ciezko by mi przyszlo. wybralem wiec 7800GT i mysle ze mi wystarczy na nastepne pol roku :- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba beda ?

1628038[/snapback]

tak jak przedmowca napisal watpie w to czy beda, po pierwsze nie ma kart na AGP ktore uzywaja chipsetu nF4, nF4 Ultra a powoli nF3 przestanie byc produkowne.

 

po drugie przerobka takiej karty na AGP wiaze sie z znacznymi kosztami a odbiorcow bedzie juz nie wielu bo wszyscy powoli przesiadaja sie na plyty z PCIE x16

 

po trzecie AGP nie ma takiej przepustowosci jak PCIE x16 co wiaze sie z tym ze gfik dlawilby sie wlasna moca co bedzie konfliktowalo.

 

Jezeli ma byc gf 7800gt or gtx to faktycznie radze najpierw zainwestowac w nowa platforme

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jestem zadowolony, karta podkrecona 470 i 1200 na 475 zaczynaja sie po dluzszym graniu ok. 30minut pojawiac arty, dłuzej nie pogralem, chlodzonko troszke glosne ale da sie wytrzymac, na co polecacie zmienic?

3dmark 2003 - 17000 , 3dmark 2005 - 8050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe Radki maja podobno byc na AGP :/

1628488[/snapback]

No i co to da jak AGP ma okreslona przepustowosc (ok 2,1Gb/s)?!

A karty na PCIEx16 znacznie przewyzszaja ta wartosc... (ok 4,0Gb/s)!!

 

AGP umiera tak samo jak socket 754 ;F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem ten dylemat na początku zauroszyło mnie GT ale jak pomyślałem ze moge dołożyć te 500 zł więcej i miec GTX-A na dłuższy to wziąłem jego a Gigabyte bo mam przywiązanie do tej firmy mialem X800 XT PE i świetnie się kręciła jak ta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co to da jak AGP ma okreslona przepustowosc (ok 2,1Gb/s)?!

A karty na PCIEx16 znacznie przewyzszaja ta wartosc... (ok  4,0Gb/s)!!

 

AGP umiera tak samo jak socket 754 ;F

1628898[/snapback]

Roznicy w wydajnosci miedzy AGPx2 x4 x8 nie ma wcale(blad pomiaru) to samo jest z roznica w wydajnosci miedzy AGPx8 a PCI-E porpostu jej brak. nVidia chciala podpromowac PCI-E wydajac na AGP 6600GT z nizszymi taktowaniami w porownaniu z karta na PCI-E.

I zanim rozniece beda wieksze minie duzo czasu do tego dostep do pamieci lokalnej karty jest znacznie szybszy i przechowywanie np. tekstur w pamieci kompa mija sie z celem powniewaz karty maja coraz wiecej pamieci.

 

PS

Czy wiadomo juz cos o odblokowaniu potokow w GT? Jest to mozliwe?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, to dobre.. AGP pociagnie jeszcze jakies pare ladnych lat, nie boj sie..

1628913[/snapback]

To ciagniecie nazywa sie resztkami magazynowymi - zobaczymy ile jeszcze wyjdzie nowych plyt po AGP - jak narazie nic nie widac

 

Roznicy w wydajnosci miedzy AGPx2 x4 x8 nie ma wcale(blad pomiaru) to samo jest z roznica w wydajnosci miedzy AGPx8 a PCI-E porpostu jej brak. nVidia chciala podpromowac PCI-E wydajac na AGP 6600GT z nizszymi taktowaniami w porownaniu z karta na PCI-E.

I zanim rozniece beda wieksze minie duzo czasu do tego dostep do pamieci lokalnej karty jest znacznie szybszy i przechowywanie np. tekstur w pamieci kompa mija sie z celem powniewaz karty maja coraz wiecej pamieci.

1629230[/snapback]

Nie no pewnie nie ma roznicy karta ktora przepuszcza 500MB/s a karta ktora przepuszcza 2,1Gb/s - to sie nazywa blad pomiaru :mur: :mur: :mur:

Co do owego braku roznicy miedzy agp x2,x4,x8 to radze zmienic tryb na plycie a potem to przetestowac

 

AGP2x oferuje 533 MB/s przez przesyłanie danych również przy wznoszącym się jak i opadającym zboczu sygnału zegara. AGP4x podwaja tą przepustowość po raz kolejny do 1 Gb/s a AGPx8 2,1Gb/s

1628913[/snapback]

A co do roznicy pomiedzy AGPx8 a PCI-Ex16 to radzilbym poczytac wiecej bo pcie jest szybsze o 50% od AGPx8 ale to pewnie tez jest blad pomiaru.

 

Teraz troche wiedzy z wykladow

AGPx8 ma obnizone napiecie wzgledem swoich poprzednikow po to zeby wysoka czestotliwosc dzialania rdzenia nie byla zagrozona przez oddzialywanie pola magnetycznego. (to samo jest w procesorach - A64 s.754 technologi 0,13 zasilane 1,5V i A64 s.939 technologia 0,09 zasilanie 1,4)

 

Zmniejszanie napiecia i podnoszenie czestotliwosci wplywa na zmniejszanie rozmiarow wystepujacych ukladow

 

Co do PCI-E x16 jestem pewien ze napiecie podawane na karte jest nizsze od 3,3V (agpx8)

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do owego braku roznicy miedzy agp x2,x4,x8 to radze zmienic tryb na plycie a potem to przetestowac

1629540[/snapback]

Takowa roznica wystepuje w 3dmarkach i to naprawde nieznaczna.

 

Ale ja tez uwazam ze agp kona ,moze nei konczy sie samo z siebie ,ale zostalo to wymuszone prze producentow.Na teraz karty z agp i peg to to samo,moze w przyszlosci pojawi sie cos co wykozysta mozliwosci peg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moze w przyszlosci pojawi sie cos co wykozysta mozliwosci peg.

1629794[/snapback]

juz jest - HyperMemory(ati), TurboCach(nv), CrossFire, SLi, wieksza obciazalnosc, mozliwsc dzielnia portu na "mniejsze"(karty wielogpu), biorac pod uwage tylko to, agp nie ma szans...ograniczeniem pelnego wykorzystania pcie jest reszta sytemu, glownie kontroler pamieci RAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do roznicy pomiedzy AGPx8 a PCI-Ex16 to radzilbym poczytac wiecej bo pcie jest szybsze o 50% od AGPx8 ale to pewnie tez jest blad pomiaru.

1629540[/snapback]

tez bym radził poczytac, we wszystkich testach róznica była zazwyczaj na korzysc agp, niekiedy pciex było szybsze az o 1 klatke !! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanathea gadasz glupoty az zal cie sluchac czlowieku wez sie zastanow dwa razy zanim bzdury bedziesz pisal. Poczytaj sobie o wydajnosci 6600 gt agp i pci na tych samych standardowych zegarach i wtedy sie wypowiadaj. Karty osiagaja niemal identyczne rezultaty i ta twoje 50% szybsze przesylanie danych ma sie jak piesc do nosa. Kiedy wprowdzono pci wmawiali nam ze moze dostarczyc wiecej pradu i zeczywicie tak jest tylko ze na agp ten problem i tak jest rozwiazany poprzez podlaczenia molexa. Dzisiejsze karty maja coraz wiecej pamieci wlasnej do tego dochodza wszelkiej masci kompresje tekstur takie jak 3dc, dxtc etc. I pomysl po to wprowdza sie coraz szersza szyne pamieci (256 bit od jakiegos czasu) i wysokie takty zeby wlasnie z tego calego peg i agp nie korzystac. GTX ma ponad 40 gb przesyl na pamieciach i gdyby tego zabraklo kiedys to te towje 5000 mb na pewna karty nie nakarmia!!!!! Przed kazda gra i tak karta wrzuca sobie co musi do swojej pamieci i nigdy nie czeka na to az slot bedzie powolnie dostraczal jej dane. Oczywiscie mowa o "normalnych" kartach a nie jakis kastratach z hyper memory czy turno cache.

A powiem ci cos jeszcze tak skazujesz agp na wymarcie co zrobi nv jak Ati rzeczywiscie zrobi r520 na agp????? Gwarantuje ci ze bardzo szybko uslyszymy o jakims hsi II i na pewno nvidia ot tak tego rynku nie odda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz! Ty tego GF kupujesz do kompa z podpisu? Jeżeli tak to daj se luz zainwestuj te 2k w nowy komp! Taka mała moja rada :P

1622260[/snapback]

SKŁADAM NOWY KOMPUTER I MAM PROBLEM Z WYBOREM 2 RZECZY PROC i GRAFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi nam sie maly ot

Poczytaj sobie o wydajnosci 6600 gt agp i pci na tych samych standardowych zegarach i wtedy sie wypowiadaj. Karty osiagaja niemal identyczne rezultaty i ta twoje 50% szybsze przesylanie danych ma sie jak piesc do nosa.

1630283[/snapback]

Nie mowa tutaj o porownaniu 2 tych samych kart pod rozne sloty bo to sie mija z celem. Roznicy nie bedzie widac bo sa ogranioczone nie przez sloty tylko przez karty - skoro 6600GT i cala rodzina 6800 dziala pod AGP, to raczej znacznie nie obciaza PCI-E dlatego nie widac roznicy w wydajnosci. Skoro nie ma 7800GT i GTX pod slot AGP mozna tylko przypuszczac ze poczciwe AGP juz nie daje rady, a to dopiero poczatek bo to sie nie skonczy.

 

ale oczywiscie pieprze bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kanathea

A jak chcesz porownywac ronice w wydajnosci miedzy AGP A PCI-E jesli nie porowananie tych samych kart pod inne sloty?

Gubisz sie juz w swoich bredniach i wciskaniem kitu ze PCI-E ma znacznie wieksza wydajnosc.

Idz poczytaj troche a potem pisz.

A kart GF7800GT/GTX nie ma na AGP bo to jest marketing i nic pozatym. Chcesz najszybsza karte zmien calego kompa iczaje figa z makiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PCI-E x16 jestem pewien ze napiecie podawane na karte jest nizsze od 3,3V (agpx8)

1629540[/snapback]

nie dosc że gadasz jak potłuczony, to jeszcze takie błędy..i my mamy Ci wierzyć że wg. Ciebie karty na PCIE są 50% szybsze..wiesz jakie napięcie jest podawane na AGPx8?? napewno nie 3,3V (3,3 było na AGPx1 i AGPx2)..natomiast prawidłową odpowiedzią jest 1,5V..więc weź sie najpierw doucz a potem siej swoje herezje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//sucker odkop sobie topic na benchmark.pl i tom's hardware - oni pewnie tez bredza!

 

nie bede sie z toba uzeral bo to sensu najmniejszego nie ma... of corz ty masz zawsze racje

1632764[/snapback]

Powoli gubisz sie w swoich herezjach. Gdzie sa te wyniki gdzie PCI-Ema 50% wieksza wydajnosc od analogicznej karty na AGP?

Za duzo naczytales sie gadek Ati ze PCI-E jest znacznie szybsze, szkoda ze nie skaluje sie to na wyniki przeprowadzone w grach gdzie roznicy brak. Wiec udowodnij te swoje super terorie ze PCI-E jest o 50% zybsze? Jesli o czyms piszesz to daj dowody anie rzucaj slow na wiatr. Po twoich wypoiwedziach mozna wnioskowac ze "wiesz ze gdzies dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele".

 

A to ze AGP stanie sie przeszloscia jest wiadome ale nie nastapi to tak szybko jakby chcialo Ati czy nVidia. A przyczyna przesiadki na nowe lacze moze byc zapotrzebowanie na ampery przez karte lu wiekszy transfer ale narazie jest to marginalne i zanim wyjdzie odpowiednie oprogramowanie korzystajace z dobrodziejstw PCI-E minie troche czasu. Do tego najwiecej jest kompow z AGP a nikt nie bedzie zminial calego kompa dla k. graficnzej na PCI-E skoro miesiac czy pol roku temu kupic sobie super plyte z AGP i prockeiem firmy X czy Y. PCI-E jest lepsza propozycja przy kupowniu nowego kompa. A AGP bedzie jeszcze przez 2lata moze i dluzej dobrze sobie radzic a potem przjdzie smierc natutralna tak jak to mialo miejsce z grafami na PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz okey, w rivatunerze to samo, tylko ze pisze gf7800gtx ale dalej 20/7 ...no i punktów sporo mniej i do tego taktowanie automatycznie sie zaniza, karte w tej chwili chlodzi zalman v700cu i w idle 46C , w stresie 60C ,karta chodzi 460 i 1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz okey, w rivatunerze to samo, tylko ze pisze gf7800gtx ale dalej 20/7 ...no i punktów sporo mniej i do tego taktowanie automatycznie sie zaniza, karte w tej chwili chlodzi zalman v700cu i w idle 46C  , w stresie 60C    ,karta chodzi 460 i 1230

1635496[/snapback]

A probowales odblokowac potoki? Poza tym nawet jak nie odblokujesz to i tak masz najmocniejsza maszyne na tweaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales odblokowac potoki? Poza tym nawet jak nie odblokujesz to i tak masz najmocniejsza maszyne na tweaq

1639601[/snapback]

 

sa duzo mocniejsze :wink: , własnie niewiem jak mam probowac ,chocby tak do picu to sprobowac odblokowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...