Skocz do zawartości
deny2006

Geforce 4 Titanium Czy Geforce 5700 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

właśnie się zastanawiam na przesiadkę z :

 

MINT GeFORCE 4 Titanium 4200 128 MB DDR 8x AGP DVI TV

 

na

 

ASUS V V9570/TD GeForce 5700 128 MB DDR 8x AGP DVI TV

 

tylko że 5700 nówkę mogę mieć za 300 zł

według mnie 5700 jest znacznie szybszy od GeForce 4 Titanium

jak ktoś ma dokładnie ten model to niech powie co jest wart, bo z tego co czytałem to z 5700 jest różnie. Interesuje mnie jak się taktuje itp.

 

z góry dzięki

Edytowane przez deny2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził sprzedać ti4200 (za 150zł ) i z 450zł w kieszeni szukac kart pokroju 9800..

FX nie dotykaj. Kiedyś znajomy mi podrzucil fx5700 (cos sie mu kaszaniła mialem sprawdzic czy jest dobra) caly dzien testowania itd. Osobiscie roznicy nie zauwazylem (empiryczne doświadczenie z FRAPSEM)w grach (smarkow nie pamietam)

q3

ut\2k3

nfsu

HL2

BR

wiec imho kupno za 300zł tej karty przy przesiadce z ti4200 to poroniony pomysł!

(sam zbieram kase nadal jade na ti4200 i swojego czasu ominałem kilka możliwości wymiany na r9550, fx5600 bo po przetestowaniu tych kart roznicy prawie nie bylo..a juz napewno nie taka za która warto placic 300zł)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim GeForce 4 Titamium wyciągam po przetaktowaniu ok 1850 pkt w 3DMark 2003 a 5700 taktuję się nawet w niektórych przypadkach do 4100 pkt. Jednak wyczytałem, że 5700 jest słabsza od GeForce 4 Titamium w dx 8.1 a na dx 9 jest za łaba. I dlatego osiągi tej karty w grach mogą być nie za rewelacyjne.

 

co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to na co sie wogóle nad nia zastanawiasz? olej tego FX, po pierwsze emulowany PS2.0 więc wydajność w 9.0dx jest biedna...naprawde dobrze Ci tutaj wszyscy radzą zapomnij o tej karcie! i nie porównuj ich w 3dmarku 2k3 bo titanium poporstu nie obługuje dx 9.0. z tąd prawie dwa razy więcej punktów na FX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyne FX godne uwagi to 5900(xt) @ 5950U, jeśli się trafi w jakiejś genialnej cenie. Pozostałych unikaj jak ognia. W większości gier Ge4Ti powinno być szybsze od 5700, zwłaszcza jak podkręcisz. Jak już kupować kartę, to lepiej moddowalne 6200 lub 6600 - zamiast 300zł będzie 400parę a wydajność wielkokrotnie wyższa.

 

Ja przesiadłem się z Ti4200 128mb @ 330/594 na dobre moddowalne 6200 i jest bajka. Jeden z moich znajomych ma 5700 i z tego, co widziałem, nie poleciłbym tej karty nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...