Skocz do zawartości
hitman44

Statyczny Ip, Dynamiczny Dns

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak w windows XP ustawić aby adres DNS był przydziealny dynamicznie i jednocześnie IP, brama i maska była konfigurowana ręcznie.

 

Chce tak zrobić bo potrzebny mi jest statyczny IP wew. sieci LAN. Do routera jest podłączony modem z neo w której DNSy przy każdym nowym połączeniu się zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce tak zrobić bo potrzebny mi jest statyczny IP wew. sieci LAN. Do routera jest podłączony modem z neo w której DNSy przy każdym nowym połączeniu się zmieniają.

1617968[/snapback]

A od kiedy adresy serwerow DNS zmieniaja sie po kazdym polaczeniu? Chyba cos pomyliles. Adres IP jest dynamiczny, adresy serwerow DNS mozesz wpisac jakie ci sie zywnie podoba na komputerze podlaczonym do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz konfiguruje router wiec wszystkiego jeszcze nie wiem :oops:

 

znalazłem w ustawieniach routera ustalenie 3 statycznych DNSów, może pomoże :) , zobacze jutro czy po restarcie routera net będzie chodzić dalej

 

dotychcasz jak ustawiłem statyczny DNS na jednym z kompów to jak zrestartowałem router DNSy zmieniały się i neta nie było, ale teraz chyba będzie dobrze - ustawię statyczne DNSy na routerze;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa :mur:

 

Po ustawieniu dowolnych adresów DNS na routerze i takich samych na kompie net przestaje działać - muszą być akie same DNS jakie sobie router wybiera automatycznie - zmieniają sie one po każdym restarcie

 

jedyne wyjście to użycie serwera DHCP ale przy nim i IP ciągnie się zmienia :angry: a ja chce mieć statyczny IP a nie za każdym razem inny - może są jakieś dodatkowe programy które pozwalają na ustawienie static IP i automatycznego DNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kompie klienckim masz winXP to to się prosto da ustawić- dajesz właściwości połączenia, protokół TCP/IP - tam przyznajesz sobie statyczny IP i pozostawisz opcję Automatycznie pobierz adresy DNS. Teraz logujesz się na router i ustawiasz tak, żeby przy przydzielaniu adresów pomijał ten który ty sobie wybrałeś na jednego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to nie jest takie proste jak piszesz LOBO :wink:

 

nie wiem jak w innych wersjach sytemu, ale na moi9m winXP Prof SP2 jak zaznaczam opcję "Użyj następującego adresu IP", to odrazu robi mi się nieaktywne :angry: "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" i wskakje mi zaznaczenie "Użyj następujących adresów DNS" i trzeba je podać - właśnie dlatego założyłem ten temat bo nmie wiem jak to obejść, o ile poamiętam to chyba w win98 nie ma z tym problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebardzo rozumiem twoj problem :) przecież jak wyłączysz DHCP to powinienes móc normalnie ustawic sobie statyczne IP :)

a instrukcje od routera masz ? :>

a i DNS routera powinienes miec chyba staly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jeszcze inaczej :D - włącz normalnie DHCP - ale przyznaj b. długie czasy dzierżawy- np tydzień (to rzecz jasna na routerze). Tym sposobem jeżeli tylko nie będziesz odpinał kompa od sieci na dłużej niż tydzień to będzie dostawał ciągle to samo IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...