Skocz do zawartości
Zgredzio

Problem Z Inst. Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatniej instalacji systemu Win Xp Pro z płyty po komunikacie "Instalator sprawdza konfigurację sprzętową" na samym początku instalacji pojawił sie czarny ekran - nic sie nie dzieje. Próbowałem wszystko odpiąc a następnie podłączyć do komputera (dysk pamięci. karty) nie pomogło. Podzespoły sprawdzane na innym komputerze są ok. Po kilkugodzinnej walce udało mi sie zainstalować system, ale tylko wtedy gdy na początku instalacji wyłączam dysk w biosie a następnie po skopiowaniu plików i pierwszym odpaleniu systemu dysk spowrotem musze włączyć. Po zainstalowaniu spróbowałem od nowa i znowu podobnie. Partycje mam w NTFS. Czy ktoś wie czemu tak sie dzieje i ew. co trzeba zrobić aby było normalnie

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,

ciezka sprawa - okreslam to mianem "cuda na kiju". jak masz mozliwosc sprawdz moze z inna wersja windy (z sp1/sp2 lub bez). jeszcze przychodzi mi do glowy - w biosie zaladuj ustawienia defaults. odkrec wszystko co ewentualnie masz o/c.

btw: widze masz jakas nietypowa plyte - moze to to? jakis upgrade biosu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalki windy próbowałem z chyba 6 różnych płyt wersje Pro, home, z SP1, z SP2, co do biosu wszystkie możliwości chyba też sprawdziłem łącznie z ustawieniami. Bios na płycie po aktualizacji. Czemu sądzisz iż płyta nietypowa - może troszke starszej daty ale wszystko z nią ok. :) A dziwy te stały sie nagle tj. nic nie było zmieniane w sprzęcie ani w biosie

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...