Skocz do zawartości
Łukasz...

Wolna Siec :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem :? Mamy DSL postawiony jest server i porozdzielany swith'ami na 15 osób. Mam dwa komputery w domu podlaczone bezposrednio do swith'a i transfer pomiedzy nimi to....60 kb/s :/ Czy da sie zrobic zeby chodziła szybciej ? Kable sa podlaczone tak :

w standardzie EIA/TIA568B:

1 - Biały z pomarańczowym

2 - Pomarańczowy

3 - Biały z zielonym

4 - Niebieski

5 - Biały z niebieskim

6 - Zielony

7 - Biały z brązowym

8 - Brązowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obu komputerów sciaga sie z neta po 256kb/s czyli max łacza. Wczoraj do kolegi z domu naprzeciwko (jestesmy w tej samej sieci sciagalem po 2mb... o co chodzi ? :?

Firewall to Kaspersky Anti-Hacker ustawiony na Medium ale pozwala przesyłac pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem. Okazało się, że wina leżałą w rozwalonych sieciówkach.

 

Miałem "szrotowego", użuywanego 3coma który miał transfer rzędu 60-80 KB. Po przełączeniu się na jakiegoś "FLEXA" - ale nowego - wszystko było OK - i transfer jest o niebo lepszy.

 

Sprawdź karty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firewalla sprawdz tak w opcjach networing, zakladka single adres wbij ip i maske kolegi kompa a w sp2 zapora -> zaawansowane->polaczenie lokalne->ustawienia ->uslugi->dodaj->nazwa, adres ip, nr. portu moze byc 1234 i masz pewnosc ze to nie zapory.

stawiam na kabel.

mozesz sprobowac jeszcze tak

odnalezc sciezke

Kod:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace

 

 

 

potem usunac wpis

Kod:

{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...