Skocz do zawartości
HugoZak

Bardzo Prosze O Pomoc. Neo+ I 3 Domki.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Moi znajomi mieszkaja w malej miejscowosci. We 3 domki chca polaczyc sie siecia bezprzewodowa i podlaczyc do neostrady.

Zadeklarowalem sie ze im pomoge choc sam jestem zielony wiem ze tutaj znajde pomoc. Przeczytalem juz FAQ ale szczerze przyznam ze nie wszystko zrozumialem.

Prosze o pomoc w odpowiedziach na te pytania:

Jaki wybrac router abym mogl do niego podlaczyc Neostrade przez usb ?

Jakie do tego dobrac kart sieciowe?

Jak to wszystko podlaczyc i zabezbieczyc?

Prosze o dobor w miare tanich urządzen.

 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

 

UPDATE:

Mysle o takim routerze: http://allegro.pl/show_item.php?item=61772404

Tylko jaki to bedzie mialo zasieg? Czy nie lepiej i taniej zrobic siec na kablu?

Jaki wtedy byscie polecali modem/router do neostrady?

Edytowane przez HugoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestes precyzyjny. "3 domki", ale co 3 domki oddalone o 10m kazdy od siebie, czy 3 domki kazdy 120 stopni roznicy i 15 km odleglosci? We sprecyzuj stary troche ta wypowiedz. Wrozkami nie jestesmy.

 

Jaki wybrac router abym mogl do niego podlaczyc Neostrade przez usb ?

A po co?? Nie masz karty sieciowej??

 

Jakie do tego dobrac kart sieciowe?

Zalezy czy WiFi, czy LAN, jak LAN to 10/100 oczywiscie za 15PLN juz dostaniesz o ile nie sa zintegrowane z plyta glowna

 

Jak to wszystko podlaczyc i zabezbieczyc?

W przypadku LANu to chyba no comment, przy WiFi sa rozne triki, ale okresl najpierw czy WiFi czy LAN

 

Prosze o dobor w miare tanich urządzen

Chcesz miec kontrolera pasma? Zalezy czy z WiFi czy bez, moze bys cos zaproponowal. Router z WiFi za 300PLN dla neo+ mozna dostac. Siecowki WiFi to z 50PLN od sztuki, anteny panelowe z 50PLN od sztuki, karty LAN 10/100 15PLN od sztuki, switch z 80PLN. Ale SPRECYZUJ. :mur:

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje regedit ze mnie oswieciles ;) Robie ta siec dla znajomych wiec najwyzej ich wsadza :lol:

 

Sorki fakt post byl troche nieprzemyslany i chaotyczny ;)

A wiec tak 3 domki oddalony jeden o 30m drugi kolo 100m. Mysle ze razczej jednak zrobie normalnego lana wiec tak:

- kupie neo+

- kubie Pentagram Cerberus ADSL

- uzyje pentagrama zamiast standardowego modemu od neo

- kupie 3 sieciowki i wszystko razem popodlaczam ;)

 

Mam pare pytanek. Czy do pentagrama podlaczam normalnie ten kabel z gniazdka tel. co dostaje razem z modem od tp? I czy ktos wie jak wyglada ten programik do skonfigurowania modemu/routera z Neo+ (ten co sie dostaje razem z pentagramem)? czy jest przydatny i skuteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odlegloscia skretki nie powinno byc problemow!zamiast cerberusa chyba kupilbym usr 9105!drozszy ok 20 zl a ma statyczne dzielenie pasma!w koncu nei wiemy jaka neostrade zaladasz!jezeli 128 to nie ma sensu :)

konfiguracja jest dosc prosta i powinna byc opisana w instrukcji od routerow!napewno znajdziesz gdzies na necie nawet tutaj widzialem gdzies jakis opsi!wszystkie sa prawie takie same!

aha w routerze masz wejscie rj11 czyli od adsl!i tam podlaczasz bezposrednio neo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytanek. Czy do pentagrama podlaczam normalnie ten kabel z gniazdka tel. co dostaje razem z modem od tp? I czy ktos wie jak wyglada ten programik do skonfigurowania modemu/routera z Neo+ (ten co sie dostaje razem z pentagramem)? czy jest przydatny i skuteczny?

1621404[/snapback]

a) Oczywiscie, router pelni role rowniez modemu ADSL

B) Konfiguruje sie go banalnie przez http://. Calosc masz na 3-4 stronach opisu wraz z routerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

z odlegloscia skretki nie powinno byc problemow!zamiast cerberusa chyba kupilbym usr 9105!drozszy ok 20 zl a ma statyczne dzielenie pasma!w koncu nei wiemy jaka

gdzies ty to wyczytal, jakis nowy firmware? :blink: posiada tylko QoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Moi znajomi mieszkaja w malej miejscowosci. We 3 domki chca polaczyc sie siecia bezprzewodowa i podlaczyc do neostrady.

Zadeklarowalem sie ze im pomoge choc sam jestem zielony wiem ze tutaj znajde pomoc. Przeczytalem juz FAQ ale szczerze przyznam ze nie wszystko zrozumialem.

Prosze o pomoc w odpowiedziach na te pytania:

Jaki wybrac router abym mogl do niego podlaczyc Neostrade przez usb ?

Jakie do tego dobrac kart sieciowe?

Jak to wszystko podlaczyc i zabezbieczyc?

Prosze o dobor w miare tanich urządzen.

 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

 

UPDATE:

Mysle o takim routerze: 1620612[/snapback]

Ja używam takie rozwiązanie: Router DLink DSL-G604T (czasami zrywa połączenia), do routera zewnętrzna antena panelowa 13dB, (może być też dookólna 360 st.), w komputerach odbierających karta bezprzewodowa z taką samą anteną zewnętrzną. Wszystko w standarcie G - 2,4 G. Odległość 150m , odbiór bardzo dobry. Znaczne obniżenie kosztów neostrady. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...