Skocz do zawartości
lamunek

Przebicie Na Obudowe

Rekomendowane odpowiedzi

mówiąc "ci z elektrowni" miałem na myśli ludków w niebieskich ubrankach, którzy biegają koło stacji transformatorowych na osiedlach... Oni są z elektrowni.. i odpowiadają za wadliwe połączenia. jakies 4 lata temu w moim mieście enenrgetyka musiała zwarcać pacjentom pieniążki za to, że pan elektryk źle podłączył budynek do prądu.... :)

 

Nie mówię o instalacji wewnątrz mieszkania. Przecież poleciłem zapytać się sąsiadów czy u nich nie zdeiją się dziwne rzeczy.. a jeśli się zdieją tzn że to już nie jest awaria w instalacji mieszkaniowej... am I right?

1632552[/snapback]

kiedys łsyszalemo przypadku w miescie ze energetyka podłączyła blok nie tak

(zapomnieli zera podłączyć w rozdzielni) - w rezultacie jeden mały blok (klatki sa na roznych fazach) zasilany był międzyfazowo - efektów chyba nie musze opisywać :) (napięcie rozłozyło się na odbiorach :)

 

 

jeżeli chodzi o modyfikację gnoiiazdka - to pamietaj ze jesli modyfikujesz gniazdko i zerujesz bolec (instalacja dwuprzewodowa)-to przewod ze sciany prowadzisz najpierw do bolca a pozniej do styku - W TAKIEJ KOLEJNOŚCI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem taki ze jak dotkne reka obudowy kompa i kaloryfera to czuje niemile swędzenie i o co w tym chodzi ??? {/QUOTE]

 

A po co od razu gniazdko wymieniac, weź scyzoryk zeskrob farbe z kaloryfera, do oskrobanego miejsca przymocuj kabel ( wszystko jedno jaki ). 2 koniec kabla zaczep za obudowe komputera ( w miejscu niepomalowanym ) mozesz tez zaczepić 2 kabel od grzejnika do minitora ( tam pod spodem jest metalowa obudowa ). i tyle. Rozwiązanie a'la macguyver ale takie działają najdłuzej przy najmniejszym nakładzie sił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vacpan: pomyślałeś co może się stać sąsiadom i co to będzie wogóle za uziemienie jeśli w instalacji CO występują połączenia z tworzyw sztucznych?

 

Zanim ktoś zrobi krzywde sobie i innym to lepiej zamknąć ten wątek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dorzuce swoje a wiec jak mialem stary zasilacz jakiegos codegena i komp stal kolo kaloryfera to tez mialem iskierki z budy teraz zmienilem zasilacz na markowy i niema tego problemu . Chociasz podejrzewam ze moze byc taka mozliwosc ze zmienilo sie tez to po dodaniu pomiedzy gniazdkiem a kompem filtra antyprzepieciowego :unsure: :unsure:

 

 

A wlasnie co do krosowania uziemiena to : ja mam fajna faze bo u mnie gniazdko z ktorego kompo bierze prad wyglada w ten sposob od gory 2 kable od dolu 2 kable na 1 pod prubowka sie swieci a na 3 nie :mur: :mur: wiec jak myslicie?? dodam jeszcze ze niestety posiadam ta piekna aluminiowa juz dobrze utlrniona instalacje elektryczna :mur: :mur:

Edytowane przez Jabuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...