Skocz do zawartości
mb_asasello

Pomoc W Kupnie Rolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam pytanie - prośbę, mianowicie - chcę zakupić sobie rolki. Trafilem na fajny model salomona, prawie nowka ;) Ale maja jeden feler - NIE MAJA HAMULCA. Czy ten osprzet mozna zalozyc niezaleznie, czy musi byc rolka dostosowana. Sprzedawczyni w komisie twierdzi, ze to sa profesjonalne rolki i dlatego nie maja hamulca, ale wolalbym zeby wypowiedzial sie w tej sprawie ktos troche bardziej obiektywny :)

I jeszcze jedno - na co tak ogolnie zwracac uwage przy kupnie rolek?

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze "profesjonalne" rolki nie mają hamulców

"profesjonalne" to pewnie wyczynowe bo hamulce uswiadczysz tylko w rekreatkach... w wyczynówkach hamujesz tworząc nogami literke L [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lrborg dobrzxe mowi... swego czasu sporo jezdzilem na rolkach i takich z hamplem i takich bez i w tych z po pewnym czasie odkrecilem, dalo sie bez problemu bo duzo lepiej sie hamuje stawiajac w poprzek rolke... pelen progfesjonalizm, ty tez sie nauczysz wiec jak cena dobra to biesz bo hampelk nie potrzebny, spodoba ci sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 240ziko?...hm ja bym na twoim miejscu kupił jakies uzywane wyczynówki z allegro... k2 fatty stykną...zaplacisz za nie ~80ziko, i beda sam raz na początek, jak ci sie znudzi to sprzedaz i wiele nie stracisz, a jak spodoba to nauczysz sie na nich jezdzic, a potem ewentualnie te salomony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.filiphockey.cz/katalog.asp?CatID=20

http://www.filiphockey.cz/katalog.asp?CatID=29&SubCatID=

 

popatrz tu

 

kupowalem tam łyżwy, większość znajomych zaopatruje sie tu w sprzet, naprawde dobry i solidny sklep i przede wszystkim maja bdb ceny !!

 

UPDATE

 

tyle ze tam widze ze maja mala oferte na teraz i raczej do hokeja na rolkach sa, a nie wiem do czego ty chcesz je stosowac :)

Edytowane przez Tomeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dzieki Wam bardzo za wszystkie rady.

Tez tak wlasnie myslalem, ze moze niekoniecznie bede od razu wywalal 240,- na rolki jak i tak nie umiem jezdzic. Ale z drugiej strony, na allegro nie ma mozliwosci przymierzenia rolki, nie zprawdze jak lezy, w jakim stanie sa lozyska, etc... :/

Czy mozecie mi podac ew. jakies inne modele dla poczatkujacego? Jesli juz szukalbym na allegro to chcialbym miec kilka modeli do wyboru, bo mam buta 45 i nie tak latwo cos znalezc...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Troszkę odkopię żeby nie zakładać nowego tematu ;D

 

Ponawiam pytanie - jakie rolki kupić do 200-250zł . Umiem jeździć i odrazu mówię - nic z allegro bo tak jak już mówił mb_asasello

na allegro nie ma mozliwosci przymierzenia rolki, nie zprawdze jak lezy, w jakim stanie sa lozyska, etc... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Ja bym na waszym miejscu o to pytał na forum.rolki.com a nie na purepc...

Ale tutaj wszyscy wszystko wiedzą ;P Jak nie otrzymam tutaj odp. to pójdę tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to najlepiej coś firmowego i w promocji. Poza tym - jak jeździsz. U mnie cała rodzina jeździła rekreacyjnie na rollerbladach i nikt nie narzekał... Ale bez promocji chyba to raczej za 200-250 zł nie kupisz. Salomony też nie są złe. Najlepiej z abec 5 albo 7, chociaz w tej cenie pewno trójki będą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

@Sarkazz

Nie zawsze firmowe - najlepsze ;)

Salomony są good, firma uznana w różnych dziedzinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu, jaki fajny temat.

3 lata streeta mam w nogach.

Rurki, boxy, schody, krawezniki, itp.

Jezeli zaczynasz swoja przygode z tym pieknym sportem to musisz wiedziec czego chcesz.

Czy podoba Ci sie jazda po rurkach czy na rampie, czy chcesz po prostu pojezdzic po chodnikach dla kondycji.

Do kazdego z odmian tego sportu sa odpowiednie roleczki.

I jezeli sie juz zdecydujesz to baardzo przmysl zakup rolek bo nie sa tanie i jak Ci sie znudzi to odsprzedaz takiego sprzetu pociaga za soba spora strate pieniedzy.

Ja wiedzialem czego chce i zapierniczalem 2 miesiace wakacji na Rocesy Impala 62 ~ 750PLN (10 lat temu). Ale przez 3 lata byly nie do zajechania.

A gdy z mojej winy rozwalilem metalowa ploze to mi wymienili na noweczke po tygodniu wiec serwis zachowal sie genialnie.

Tak jak polecaja inni, kup najpierw urzywki ale naprawde jakies porzadne bo jazda na rolkach kiepskiej firmy to naprawde katorga.

Musza byc porzadne koleczka oraz lozyska.

Jezeli chcesz jakies dokladniejsze info albo porady to pytaj tutaj nie na PW moze sie komus jeszcze przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pierwsze wsio rawno.

Ostatnia roleczka to do jazdy agresywnej wiec albo albo.

Na poczatek mozna kupic taka rolke ale miesiac murkow i jej nie ma.

 

EDIT

Kolega powyzej edytowal posta i stad to nieporozumienie.

Nie kupilbym Salomona dopuki nie pojezdzilbym na nich.

Nie znam firmy jako wykonawcy rolek.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Dlaczego TE agresivy są takie tanie ? Mam teraz dylemat co kupić bo jak znam życie to po tygodniu jazdy na zwykłych zachcę mi się skakać i wtedy stracę za dużo kasy. Pomóżcie mi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...