Skocz do zawartości
AdikDVB

Problem Z Zasilaczem Chieftec 360w ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 dni zauwazylem dziwne objawy przy pracy w programach CAD-owskich (np. Inventor czy Solid Edge) czy tez w grach. Otoz w nieoczekiwanych chwilach wylacza sie monitor (dioda zmienia kolor na pomaranczowy), komputer nie reaguje, nie pomaga zresetowanie a dopiero wyłączenie i ponowne włączenie skutkuje.

 

Pierwsze co przyszło mi do głowy to zasilacz, zamienilem na Chiefteca 350W z wentylatorem 12x12cm (nic innego akurat nie mam pod reka) i po godzinnym tescie glownie w 3dmarku nie bylo zadnych problemow. Wrocilem do swojego Chiefteca 360W dual fan i narazie nic podejrzanego sie nie dzieje ale martwi mnie to niespodziewane wylaczanie sie.

 

Dodam, ze to wylaczanie sie monitora pojawialo sie nie tylko przy pracy w 3D ale takze kilka razy przy uruchamianiu windowsa a raz nawet w BIOSie.

 

Napiecia z tego co widzialem sa w normie. Mam kilka wentylatorow podpietych do mobo (Nexus 120x120, 80x80, 2xArctic), zainstalowana cyfrowa karta tv-sat (przy wygaszaniu sie monitora nie byla uzywana). Czy to moze oznacza, ze zasilacz sie konczy ? Do tej pory nie bylo najmniejszych problemow.

 

Szczegolowy konfig w podpisie.

Edytowane przez AdikDVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ostatnio zmienialeś coś w kompie, wyciągałeś kartę graficzną? Ja miałem podobny problem, wystarczyło przetrzeć styki na GPU i dobrze ją docisnąć w slocie na MB. Spróbuj.

Podlaczalem jedynie drugi dysk twardy. Mimo, ze mam Chiefteca to troche kurzu bylo dookola slotu AGP i przy slotach pamieci, przeczyscilem je, przetarlem styki. Narazie tych objawow nie zauwazylem, w najblizszym czasie chce takze podpiac UPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...